Jump to content
Sign in to follow this  
Nu_stiu_totul

Vine iarna...

Recommended Posts

Mda si uite ca se raceste afara. Trebuie sa-mi iau anvelope de iarna + rims tabla + capace. Daca nu ma insel pentru Austria trebuie si lanturi. Alte cheltuieli, alta disctractie!

 

...

Desi nu are legatura cu venirea iernii, nu uita pentru Ungaria un set de becuri de rezerva. A patit-o un prieten. ;)

 

P.S. Preventiv cumpara si o sufa de tractare. Nu se stie niciodata cand ai nevoie de ea pe timp de iarna.

Edited by Elfu

Share this post


Link to post

In Ungaria din 1.oct nu mai este obligatoriu setul de becuri rezerva.

Share this post


Link to post
In Ungaria din 1.oct nu mai este obligatoriu setul de becuri rezerva.

 

De unde ai aceasta informatie?

Share this post


Link to post

Nu e obligatoriu sa ai set de becuri, dar daca te opreste ca nu ai lumina, si nu esti capabil sa remediezi problema pe loc... ai pus-o de o salata!

Share this post


Link to post

Faza lunga e obligatoriu sa mearga ? Daca nu, iau rapid un bec de pe faza lunga :D ! Totusi, am prins vremuri in care la unguri nu puteai intra (iarna) daca nu erai dotat corespunzator (anvelope iarna, lanturi, triunghi, vesta). Eu unul nu as risca sa ma intorc din drum si sa caut pina imi ies peri albi, oricum timpul e al naibii de pretios cind ai de parcurs cca 1000 km de la granita incolo ... Motiv pentru care am in permanenta la mine un set de becuri, sigurante si tot ce ar mai putea fi cerut (in orice sezon, nu doar iarna)

Share this post


Link to post

Aseara am montat rotile de iarna pe masina.Daca se incalzeste iar o sa le pun iar pe cele de vara.Azi au fost 4 grade afara.

Share this post


Link to post

Yuppie!!!

Ping pong cu masini!

Share this post


Link to post

De-abia astept sa testez BfGoodrich-urile si ESP-ul (sau fara...). :)

Share this post


Link to post

Eu ies doar cu papucul pe strazi daca ninge,papuc clasic cu 5 locuri,bena in spate si 1.9 tractor power :D

Share this post


Link to post

Asa ii spune mai nou la cielo? :P

Share this post


Link to post

Eu ies doar cu papucul pe strazi daca ninge,papuc clasic cu 5 locuri,bena in spate si 1.9 tractor power :D

 

 

Si cu caucioace de iarna merge beton...

Mai prost e cu caldura ca nu ai decat 2 pozitii : frig si sufocant de cald... =))

Share this post


Link to post

Asa ii spune mai nou la cielo?

 

Ca tot iti place caterinca, ia zi tu...pana te-ai insurat nu prea te-a vazut omul p'aici pe la ore d'astea... Deja ajungi la "duminica" ?!?! =))

Share this post


Link to post

Nu Domnu' ca la 110 kile e nevoie de mai mult :P

Share this post


Link to post

Nu prea ma impac cu frigul dar in schimb, imi place la nebunie sa circul pe zapada, sa simt cum micutii CP rupe zapada. :lavolan:

De-abea astept o cursa lunga prin nameti [-O< :D

Share this post


Link to post

Aha. Asa ceva:

? :)

Share this post


Link to post

Deci sa-i manance cainii p-aia care habar n-au sa conduca prin zapada, da' se-ncumeta sa iasa! cu caucioace de vara cu tot, asa incat sa plece in 3 ani de la semafor!

 

2 ore 50 minute drumul pana la birou, in conditii normale nesarind de 1 ora !

 

:mda:

Share this post


Link to post

Pai cin' te-a pus sa amani revizia la elicopter? :D na, acum sufera...

Share this post


Link to post

Joi cred ca tragem o sesiune de impins la masini ca anul trecut. Panta aia e un test bun pentru cauciucuri de iarna.

Share this post


Link to post

In Iasi foloseau utilaje ultramoderne de dezapezire: bascula cu 2 muncitori la lopata. Unul s-a decalibrat usor si era sa ma trezesc cu o lopata de antiderapant pe masina :-W .

Share this post


Link to post

Ce circotas poti fi Andrei :) in loc sa vezi partea plina a paharului, aveai antiderapant la tine in caz de nevoie =))

Prima intoarcere in parcare de anul asta cu frina de mina trasa. Riscam sa pocnesc alte masini...

Share this post


Link to post

Prima intoarcere in parcare de anul asta cu frina de mina trasa. Riscam sa pocnesc alte masini...

 

Si a mea :)

 

In alta ordine de idei : dimineata cand am venit la serviciu se putea circula.

 

Stie cineva cum este traseul Iuliu Maniu - Eroilor - Stirbei - strada care iese din Stirbei, ajunge in Magheru dupa care iese in Calea Mosilor - Calea Mosilor - Colentina - D-na Ghica ?

N-am cauciucuri de iarna, ceea ce nu ar fi o problema daca pe sosele nu s-a format polei.

 

Merge cu masina sau...metrou ?

Share this post


Link to post

Strada aia care iese din Magher in calea Mosilor se numeste Maria Rosetti. Stirbei e blocat, Plevnei e blocat, Colentina e blocata si pun pariu ca si Ion Berindei e blocat. :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...