Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Si bunicul meu de pe mama a decedat sambata. Insa avea o varsta saracul (stop cardiac sau atac cerebral, nu se stie exact; mai facuse un preinfarct saptamana trecuta).

Imi pare sincer rau de pierderea suferita! Condoleante si Dumnezeu sa-l ierte!

Share this post


Link to post
Vineri 27 martie tatal meu a fost accidentat grav de un politist imprudent. Joi 02 aprilie a decedat la Spitalul Floreasca.

Dumnezeu Sa-l odihneasca!

 

Dumnezeu sa-l ierte...sper sa plateasca pentru fapta sa individul respectiv. Era pieton sau in auto?

Sincere condoleante si tie si lui LucianM.

 

 

Ce bine ca era doar Matiz si nu vreun Hummer...

 

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Sincere condoleante... Vorbim mereu despre accidente si diverse evenimente din trafic de multe ori glumind si cu oarece detasare. E socant cand realizam ca putem fi chiar noi victime. Imi pare sincer rau pentru pierderea suferita. Dumezeu sa-l ierte!

Share this post


Link to post

Condoleante!

 

Cand te linistesti poate ne poti da ceva detalii...

Share this post


Link to post

Condoleante si din partea mea..

 

Azi dimineata pe la 10 vitan intersectie dudesti, scuzati calitatea, trasa cu telefonul din mers.

post-1549-1239017758_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Azi dimineata, ora 9:40, Bd. Eroii Sanitari, chiar in fata portii Fac. de Medicina. Dsoara din dreapta conducea Nissanul, cetateanul a tisnit de pe partea opusa printre masini si a fost luat in plin. Cind l-am vazut intins pe jos am crezut ca e dus ... Din fericire si-a revenit dupa vreo 5 minute, era complet debusolat, cu destul de mare greutate am reusit sa il convingem sa nu se miste. Am fost sustinuti de un echipaj de Politie aflat intimplator in zona in patrulare, unul din politisti a rezolvat foarte rapid traficul, cel de-al doilea a venit spre pieton in timp ce cerea o ambulanta prin statie. In mai putin de 1 minut a aparut un echipaj Smurd si , la cca 30 secunde o ambulanta. Trebuie sa remarc iarasi promptitudinea serviciului 112.

 

1.jpg

Share this post


Link to post

Condoleante soferulcalm si Lucian M.

Share this post


Link to post

Sincer...nu vreau sa ma gandesc la ce este in sufletele voastre, sa fiti tari, :( ...sincere condoleante!

Share this post


Link to post

Am patit-o si eu aseara din vina mea am "pupat" un logan relativ usor :wallbanger: . Avarii la el, spoiler stanga spate usor sifonat si murdarit. La mine semnal dreapta fata spart, masca fata usor indoita deasupra semnalului, spoiler zgariat, aripa si farul au scapat ca prin minune.

 

Vina imi apartine in totalitate din neatentie si nervi la volan. Ne-am inteles amiabil si i-am lasat nr de telefon just in case.

 

Poze nu am, poate mai tarziu.

Share this post


Link to post

Bai esti fantastic!

Share this post


Link to post

Du-te la politie si declara treaba, ca poate i-o da altul si te reclama pe tine si ramai fara permis cat ai clipi, nu mai spun ca poate fi mai rau.

Share this post


Link to post

Apropo de declarat:

Cititi povestea :) )

Share this post


Link to post
Am patit-o si eu aseara din vina mea am "pupat" un logan relativ usor :wallbanger: . Avarii la el, spoiler stanga spate usor sifonat si murdarit. La mine semnal dreapta fata spart, masca fata usor indoita deasupra semnalului, spoiler zgariat, aripa si farul au scapat ca prin minune.

 

Vina imi apartine in totalitate din neatentie si nervi la volan. Ne-am inteles amiabil si i-am lasat nr de telefon just in case.

 

Poze nu am, poate mai tarziu.

Esti belea. Anu' trecut ai busit-o in spate, acu ai zis ca e timpul sa pocnesti si fata? :)

Sau nu e aceeasi masina? :)

Macar trebuia sa iei o declaratie de la om ca nu are nici o pretentie de la tine apropo de incidentul cu pricina. Am facut acelasi lucru in toamna tot cu un Logan i-am impins aripa putin inauntru i-am dat 100RON sa-si repare tigaia si gata. Am zis ca mai mult nu se merita mai bine platesc amenda :) ) si-si repara masina pe RCA =)) =)) =))

Omu era taximetrist care mai patise, cind a auzit de RCA s-a facut verde...

Share this post


Link to post

E acu nu e rau, s-a indreptat ce era de indreptat a ramas doar zgariata bine pe spoiler si masca, anul trecut a fost aproape dauna totala. Deh, neatentia asta, ascultam un zgomot ciudat la motor si m-am enervat ca dupa 2 opriri nu mi-am dat seama ce era, si cand o participanta la trafic a oprit pe avarii imediat dupa semafor blocand toata coloana si fortandu-ma sa mai stau o tura n-am mai rezistat si am explodat, din pacate de data asta cu final nefericit.

Share this post


Link to post

Nici femeilor nu le place sa explodezi asa repede =))

Share this post


Link to post

De mai, femeia cunostea :P .

Share this post


Link to post

1. Accident soldat cu victime pe DN 22 C intre localitatile Nisipari si Castelu. Nu am nicio informatie despre conditiile producerii evenimentului, doar imaginile surprinse la cateva minute dupa producere.

2. Cateva date de la fata locului despre incidentul de pe A2 unde un rost de dilatatie s-a deteriorat blocand una dintre benzile de circulatie pe sensul Constanta - Bucuresti, in dreptul km 21.

post-2099-1240250701_thumb.jpg

post-2099-1240250725_thumb.jpg

post-2099-1240250735_thumb.jpg

post-2099-1240250746_thumb.jpg

post-2099-1240250757_thumb.jpg

post-2099-1240250778_thumb.jpg

post-2099-1240250794_thumb.jpg

post-2099-1240250817_thumb.jpg

post-2099-1240250828_thumb.jpg

post-2099-1240250837_thumb.jpg

Share this post


Link to post
... un rost de dilatatie s-a deteriorat blocand una dintre benzile de circulatie pe sensul Constanta - Bucuresti, in dreptul km 21.

Reporterii pe care i-ai pozat de la tv "Din tantar sa facem armasar" au transmis ca: "s-a fisurat un pilon de la un pod" !!!

Share this post


Link to post
Reporterii "s-a fisurat un pilon de la un pod" !!!

 

 

Daca cei de la Realitatea au ajuns la concluzia ca s-a fisurat un PILON, atunci ce sa zic decat ca REALITATEA contrazice ADEVARUL =))

Share this post


Link to post

Poţi spune şi că dacă viaţa bate filmul, Realitatea bate câmpii.

Share this post


Link to post

Confirm din experienta proprie ca podul ala avea "buba" la rosturile de dilatatie. In ultima luna si jumatate am trecut de vreo 7-8 ori peste sau pe linga el. De vreo 2 ori aproape am reusit sa dau in el, l-am ratat de putin. In tot cazul rostul respectiv e destul de ... dilatat, are vreo 30 cm, poate chiar mai mult. Cauciucurile sistem fermoar s-au distrus, rezultind un hau destul de urit. O lovitura in plin la viteza de croaziera poate arunca lejer un turism in decor. Sper ca nu s-a intimplat asta.

Share this post


Link to post
Confirm din experienta proprie ca podul ala avea "buba" la rosturile de dilatatie ...

Nu s-a indoit cineva de postarea vanatorului, era mai interesant daca ar fi confirmat 2 vecini stirea tv.

Share this post


Link to post

A mai avut loc un accident astazi , poate tot din cauza smecherilor cu masini tari pe Soseaua Bucuresti - Urziceni sens catre Bucuresti langa Sinesti.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...