Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Folosind "voastra" in loc de "unora" nu crezi ca duce la generalizare? te cam contrazici! ca sunt nebuni din ambele tabere(4 si 2 roti) e clar! dar nici unii nici altii nu sunt in procent de 100% nebuni!

 

Nu am cum sa ma contrazic, eu sunt in primul rand conservar si apoi motociclist. Si nu gandesc asa.

Share this post


Link to post

Orice om care se urca pe un motor si are curajul sa-i dea peste 70 km/h are macar un gram de nebunie in corp. Eu am mers ca pasager pe un scuter si nu imi mai trebuie!! Motociclistii ar trebui sa respecte mai mult semnele si regulile de circulatie deoarece sunt cei mai mici din trafic si au cel mai mult de suferit in urma unui impact.

Share this post


Link to post
Frate, da` voi, soferii, nu depasiti pe linie continua daca va permite traficul si soseaua? Eu recunosc ca am mai facut si din astea. Bla..bla.bla.

Nu.

Share this post


Link to post
Orice om care se urca pe un motor si are curajul sa-i dea peste 70 km/h are macar un gram de nebunie in corp.

 

Daca ai stii tu ce inseamna accident frontal la 70kmh cu masina, te-ai cuibari sub pat si ai da foc carnetului de conducere.

Share this post


Link to post

Din asta ce rezulta? Cine-i mai nebun? 2 sau 4 roti? Cine are mai mari sanse de supravietuire?

Dupa sansele de supravieture ,cine ar trebui sa fie mai prudent?

Si cine este?

Share this post


Link to post

Daca ai nevoie de o generalizare din partea mea, iarta-ma, nu o sa o primesti, nu pot sa ma cobor la acest nivel.

 

Nu stiu cine e mai nebun si cine nu este. Oricum, sunt unii care merg cu masina ca si cand ar fi ultima lor zi pe pamant si vin pe forum si sunt ingerasi. Altii merg de parca ar calca pe sticla, dar vin pe forum si sunt zmei. Aceleasi reguli se aplica si pentru motociclisti.

 

Nu asta e subiectul. Incerc sa il mai explic o data, cine stie, ...

 

Eu sunt eu, nu sunt "motociclistii din Romania". Mi se rupe rau de tot ca ai gasit tu 100 de motociclisti care ti-au taiat fata pana sa dai de mine. La fel, mi se rupe ce acum 30 de minute am mers cu 200kmh in Bucuresti. Daca ma accidentezi sau ma incomodezi (asta e un termen pe care cu greu il poti intelege la volan) pentru ca nu esti atent sau din orice alt motiv ce tine de tine (dupa cum observi in postul lui Safari Hunter, e vina conducatorului auto), nu poti folosi scuza ce am facut eu acum 30 de minute sau din ce grup fac eu parte. Intelegi?

Share this post


Link to post

Eu inteleg ca o iei prea personal! Ai grija cu "ruptu" sa nu ramai asa. Dar ,TU, nu ai inteles ce am vrut sa spun!

 

Motociclisti sunt cei care NU RESPECTA cel mai des regulile in trafic dar vor sa fie respectati !

Oferi respect-primesti respect. Nu,se "rupe" firul vietii mai repede.

Share this post


Link to post

Accident pe soseaua de centura (odai) exact in fata firmei unde lucrez. O masina mica s-a rasturnat intr-o groapa. Venise smurd, mai multe detalii nu am deocamdata. Oricum e santier zona.

Share this post


Link to post
Motociclisti sunt cei care NU RESPECTA cel mai des regulile in trafic dar vor sa fie respectati !

 

De unde ai scos-o pe asta? Ai experienta pe 2 roti si asa e pentru tine? Ma bucur, dar eu sunt eu, nu-s ca tine, pentru mine nu e valabila.

Ai vreo statistica oficiala? Te rog, prezint-o, asteptam cu nerabdare (cea a Politiei Romane e invers, dar aia e prosti, nu stie).

 

Era mai simplu sa spui "nu, nu inteleg". Dar nici macar atat nu intelegi =))

Ia o foaie de hartie si scrie de 100 de ori pe ea: DE AZI NU MAI GENERALIZEZ, PREFER SA GANDESC.

Nu cred ca merge, dar o sa fie distractiv. :mrgreen:

 

 

PS: Iti promit ca te scot la o plimbare in Craiova pe motor. Sa vedem cum te simti dupa. Ai curaj? Sau iti e frica de toti idiotii care generalizeaza si s-ar putea sa dea peste tine ca si tu esti din aia care nu respecta?

Share this post


Link to post

Satori, atunci cand stii ca risti sa mori mai repede pe 2 roti ar trebui sa fi de cel putin 2 ori mai atent ca un sofer de autoturism. O simpla cazatura iti poate fi fatala. O masina se mai indoaie, mai sare un airbag, te mai ajuta centura...e mult mai sigura. Si eu fac parte din persoanele care cred ca motociclistii sunt foarte imprudenti. Acu' sunt la 2 km, aku sunt in dreapta ta...sau intre benzi sau mai rau...

Edited by zack

Share this post


Link to post

Cu tot respectul posibil, ai stat tu la ... mea, pardon, saru'mana, vorba melodiei, sa vezi cat de atent sunt?

Share this post


Link to post
Cu tot respectul posibil, ai stat tu la ... mea, pardon, saru'mana, vorba melodiei, sa vezi cat de atent sunt?

Sa zicem ca esti atent. Sosea cu 2 benzi...esti pe banda a 2-a iar in fata da tot pe banda a 2-a este o seferita "blonda" la 300 de metri. Tu de bagi pe banda 1-a si accelerezi tare [asa cum o fac cam toti amatorii de motoare]. In momentul in care tu mai ai 50 m pana la soferita, ea se baga in fata ta. Stii ce rezulta? Cu tot respectul : Ai aprinsa lumanarea la cap. Vinovati ? Ea si tu mort.

Eu vreau sa reiasa ca motociclistii se cred zmei, accelereaza foarte repede iar noi soferii nu avem timp sa ai vedem pentru ca acum sunt la distanta...acum sunt langa masina.

PRIVITI :

:spumelagura:

http://www.youtube.com/watch?v=22ajbSMgNP0...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=uGKX0KT1JZ4...feature=related

Edited by zack

Share this post


Link to post

 

PRIVITI: http://www.youtube.com/watch?v=qjvl4jGQz2I

 

Conservar la volan. Idiot. Deci toti sunt la fel.

 

>>

 

Asta DA gandire.

Idiocracy, here we come.

Share this post


Link to post

Vedeti X-ul ala din dreapta sus? Apasati pe el, iesiti la o tigara / gura de aer, calmati-va si reveniti...nu-i mai bine asa? :-?

Share this post


Link to post
E jale cu motociclistii

Cea mai mare problema este ca merg foarte dezordonat!!!...

Inconstienti! Ei nu respecta regulile in trafic
Motociclistii ar trebui sa ...
Motociclisti sunt cei care NU RESPECTA cel mai des regulile in trafic dar vor sa fie respectati !
Si eu fac parte din persoanele care cred ca motociclistii sunt foarte imprudenti.
accelerezi tare [asa cum o fac cam toti amatorii de motoare]

Eu vreau sa reiasa ca motociclistii se cred zmei

 

Ar trebui interzişi, vorba lu' Satori, 'ai draq ei de violatori de babe cu silicoane :-W

Share this post


Link to post

:o fftopic: Suntem calmi. S-a enervat cineva si nu stiu eu ? :scarpin: Oricum fiecare are cate o parere.

Ontopic: Acum 7- luni de zile vroiam sa fac stanga de pe o straduta intr-o strada mai mare. Pe acea strada stateau la semafor masinile iar pe mijloc a venit unul cu un motoscuter. Noroc ca l-am vazut in ultima secunda. Cine era de vina ? Eu ca m-am asigurat in dreapta ca nu vine nimeni si din stanga la fel [fiind coloana de masini] sau el ca mergea pe mijlocul strazii ca deh' el are scuter si nu ii ia nimeni permisu'. Pana nu vedeti pe pielea voastra cum e nu aveti cum sa intelegeti. Apropo...au voie motoscuterele pe soseaua de centura? Eu am inteles ca nu ar avea voie.

Share this post


Link to post

Dupa ce Catalin ma va acuza ca am pus gaz pe foc :D am sa revin cu

dintre cele 2 grupe de participanti la trafic pentru a ne cunoaste mai bine limitele =)) .

 

Noroc in trafic.

Share this post


Link to post

Paule, poti sa pui si napalm si tot nu o sa li se aprinda.

Share this post


Link to post

Am carnet din 1989 si am condus toate felurile de autovehicule de la SR-114 in campanii agricole ,basculante la Canal si TIR-uri sofisticate .NU am avut nici un accident pana acum cu motociclisti si sper nici sa nu am.Pana la urma fiecare face ce vrea cu viata lui. Eu mi-am rupt piciorul si am stat 5 luni in gips mergand pe jos! Asa ca drumuri bune va urez si fara evenimente rutiere! Numai bine!

Share this post


Link to post

Trateaza-i ca indivizi, nu ca grup, si o sa iti maresti sansele de a nu avea incidente cu motociclisti in continuare.

Share this post


Link to post

Aseara ora 21 cu aproximatie am vazut un accident pe Soseaua Iancului, erau tramvaie blocate pe ambele sensuri, pe sensul pe care eram eu (inspre Electroaparataj) era un Peugeot fara capota la motor, mai mult nu am vazut. La fata locului erau pompieri, tocmai aparuse un rutierist pe motor. Din pacate cam atat am reusit sa vad, se circula greoi, lume adunata ca la circ.

Share this post


Link to post

Vezi ca sunt mii de poze cu pietoni calcati de masini.

De maine sa nu mai mergi pe jos, e foarte periculos!

Vezi ca sunt si poze cu urmarile coitus captivus.

De maine sa renunti la sex, e foarte periculos!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...