Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Plauzibil e ca poti castiga la loto duminica daca iti iei azi bilet. O posiblitate exista...

Share this post


Link to post
2. Omul a incercat sa evite papucul, ceea ce imi sugereaza ca l-a vazut frinind.

 

Acum daca mai pune si faptul ca sunt destule vehicule mai noi sau mai vechi a caror lampi de semnalizare spate sunt nefunctionale... deja dezastrul capata valori exponentiale.

Edited by safari hunter

Share this post


Link to post

2 Copaci rupti si un cielo indoit bine...se pare ca am atractie catre acest subiect... revin cu poze :(

 

 

L.E. le-am sunt facut o parte si arhiva rar. ca erau multicele

Intr-una din poze se vede copacul cum era putrzit!...adp...sector 2..dragut nu?!

post-5441-1243969151_thumb.jpg

post-5441-1243969200_thumb.jpg

post-5441-1243969264_thumb.jpg

post-5441-1243969319_thumb.jpg

post-5441-1243969350_thumb.jpg

post-5441-1243969367_thumb.jpg

post-5441-1243969426_thumb.jpg

POZE_furtuna.rar

Edited by atyqsound

Share this post


Link to post

Sper ca nu a cazut copacul pe masina ta

Share this post


Link to post

Uitandu-ma la avatar cred ca da :|

Share this post


Link to post
Uitandu-ma la avatar cred ca da :|

 

 

Trist ..dar da... :( ...fix pe ea.

Stiti ce aiurea ma simt?!...imi este tare draga! :X Sper sa o pot face. La prima vedere nu este afectata la sasiu, dar in rest este stramb tot plafonul partea stanga stanga spate ...de fapt tot spatele e varza...nici macar capota nu a scapat(care e in fatza). :spumelagura:

post-5441-1243990179_thumb.jpg

post-5441-1243990188_thumb.jpg

post-5441-1243990195_thumb.jpg

Edited by atyqsound

Share this post


Link to post

Inca un incident din seria "blonde" la volan si scuteristi.

 

http://www.telegrafonline.ro/1243890000/ar...a_neatenta.html

 

Eram acolo, in trafic, cand a venit ambulanta. Tipul era cu fata in jos, era constient si zicea/tipa ceva. Multa lume adunata ca la urs, nimeni nu facea mai nimic. Nici macar politia rutiera nu dirija traficul :(

Share this post


Link to post

@atygsound Nasol ce ai patit nene. Eu in locul tau as da de urgenta primaria (sau cine e responsabil) in judecata pentru recuperarea prejudiciului + alte daune. Ce naiba se intampla daca erati in masina?

Share this post


Link to post

Astamparati-va mah.

Acum inteleg ca sunteti suparati, si eu sunt, Jazzul si-a luat-o, din fericire doar putin pe partea pe care deja era zgariat in parcare.

Dar ce dracu voiati sa faca? Erau crengi din copaci sanatosi pe Jazzul meu, crengi verzi, nu le-ar fi taiat nimeni la o "curatenie". Pe de alta parte vrem spatiu verde, nu?

Atunci cand astia ziceau la TV ca nu se misca nimic, aveam in fata blocului 3 masini de Politie si o scara de pompieri (s-a intamplat ceva la balconul de la etajul 9 din blocul vecin, nu stiu exact ce, nu vedeam). Se miscau baietii, dar au inceput cu bulevardele, normal, si astfel au dat ocazia muierilor distruse sa se planga la TV.

Share this post


Link to post

Sa-nteleg ca esti unul din aia de l-au votat pe idiotul de Ontanu, Sato? :(

Share this post


Link to post

Nope, nu am votat. Nu l-as fi votat. Numai ca am analizat ce a cazut pe a mea si eu nu as fi taiat copacii aia, erau tineri si ok.

In plus, nu se terminase furtuna si baietii deja interveneau pe bulevard. Mi-a placut ca s-au miscat.

Share this post


Link to post

Nasol Atiqsound.Mare ghinion pe capul tau.Inainte sa te hotaresti sa o repari fa o cercetare amanuntita,sa nu te coste enorm.

Share this post


Link to post

Daca e doar usa aia afectata nu e grav, se schimba si nici nu se cunoaste. Ai avut noroc, putea sa cada pe plafon si rezultatul era dezastruos. Alte avarii? Plafonul cum e?

 

Oricum, nasol.

Share this post


Link to post
Plafonul cum e?

 

cum sa-ti zic...arata impecabil, asta daca nu te uiti la el. :)

E valuri, valuri si infundat pe alocuri.

Am fost la Service Glucoza sa evaluze pagubele si sa-mi faca un pret. Au zis ca trebuie schimbat plafon aripa spate si usa. Cost manopera 3000 Ron+materiale si elementele de caroserie...

Am zis ok...si am plecat...si dus am fost.

La ora asta am cumparat luneta, si usa spate de la dezmembrari si la sfarsitul saptamanii o bag in service-ul unui prieten. S-ar putea sa scap cu tot cu matriale pana in 20-2500 de Ron, ceea ce e mult mai ok, nu!?

 

Ca sa zic asa masina este putin apecata in partea dreapta...imi dau seama cu ce putere s-a izbit copacul de ea uitandu-ma cat de stamba este. In fine sper sa iasa bine si atat. [-O<

 

 

L.E. am uitat sa adaug ca pe piesele de la sh am dat 500 ron...

Edited by atyqsound

Share this post


Link to post

La ora 3 in fata la parcul Nicolae Balcescu, o tamponare intre un peugeot si o dacie. Peugeotul a ramas pe carosabil pe liniile de tramvai, dacia a zburat intr-un gard si s-a rasturnat pe trotuar. Smurd, descarcerare, 2 ambulante, politia inca nu sosise...

Share this post


Link to post

La casa presei pe sensul spre dn1,in seara asta(pe la 22) o motocicleta facuta cam praf,dupa cate ambulante erau acolo cred ca a fost cam nasol.

 

Nu stiu motivele accidentului insa motociclistul cred ca s-a lovit si de pomii din zona,ceva ce parea a fi o jumatate dintr-o casca zacea langa copac,brr...

Edited by Miste_R

Share this post


Link to post

A dat peste un pieton aflat pe trecere.

Share this post


Link to post

Motociclistul a imbratisat practic un copac.

Cand am ajuns acolo, erau stabilizati amandoi, in drum inspre spital.

Share this post


Link to post

Asta e accidentul. Trecerile de pietoni pe drumuri unde se merge tare = idee proasta, si cum semafoarele nu mergeau (erau pe intermitent), se traduce in neatentie + viteza.

 

Dupa ce mi-a sarit unul in fuga pe trecerea de pietoni, eu aflandu-ma la 5 metri de trecere cu 60 km/h devii mai precaut in apropierea trecerilor, mai ales in zonele de viteza. Asta daca stii sa inveti din greseli...

Share this post


Link to post

Corect! Bulangii de pietoni :D Auzi ai dreaq, sa vrea sa traverseze bulevarde de viteza...Mama lor... :mrgreen:

Share this post


Link to post

Trebuie sa se asigure!

Nu sa mearga pe trotuar, si cand ajung in dreptul trecerii, sa se arunce brusc pe ea.

Nu suntem in filme, nu testam reactiile soferului si forta de franare a masinii.

Macar 1 secunda sa stea pe marginea trecerii, ca sa isi dea seama soferii de intentiile lor.

Share this post


Link to post

Da' tu pentru ce ai pedala aia din mijloc, colega? ai testat-o sa vezi ce se intampla? :D

Share this post


Link to post

Nu, dar ii place sa ia partea motociclistilor.

Share this post


Link to post

Inca o frumoasa ambiguitate in codul rutier (art. 72, pct. 3):

 

3) Traversarea drumului public de catre pietoni se face perpendicular pe axa acestuia, numai prin locurile special amenajate si semnalizate corespunzator, iar în lipsa acestora, în localitati, pe la coltul strazii, numai dupa ce s-au asigurat ca o pot face fara pericol pentru ei si pentru ceilalti participanti la trafic.

 

Si intrebarea este: "numai dupa ce s-au asigurat" se aplica in ambele cazuri, sau numai in cazul "pe la coltul strazii" ?

 

Oricum, daca ai minte si spirit de conservare, te asiguri oricum si indiferent de situatie ca pieton. Ca sofer, daca n-ai chef de belele/amenzi/dosare, reduci viteza orice ar fi, ca nu se stie de unde sare pietonul habauc (btw, in ultima vreme am vazut o groaza de cretini care traverseaza vorbind la telefon, fara macar sa intoarca privirea !). Nu de alta, dar la noi si pietonii pot fi vinovati, c-au tamponat masina pe trecerea de pietoni.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...