Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Soseaua aia e in Braila... Cate masini am vazut prin plopii aia... Ce idioti! Comparand CBR-istul cu astia , CBR-istul are mai mult creier. Macar se da pe autostrada.

Share this post


Link to post

Da e soseaua ce face legatura intre buzau si braila,fiind multe portiuni drepte multi idioti apasa acceleratia la maxim,am vazut si eu multe pe acea sosea.

Share this post


Link to post

Numai ca soseaua aia are o hiba: e ingusta si ondulata! E foarte periculos, eu mai mult de 100 kmh nu am mers pe acolo. Preferam sa recuperez de la Buzau incolo, pe 4 benzi.

Share this post


Link to post

Mda, am mers si eu de curand pe acolo insa nu am recunoscut-o in film (din cauza vitezei).

Vezi si comentariile la adresa CBR-izdului: respect frate, adevaraciune, frumos!, foarte tare, bravo, tine-o tot asa, si nu in ultimul rand succes (ca ai nevoie).

Asteptam un nou val de shumahari, numa' sa treaca de opshpe ani :(

 

Referitor la viteza, sunt multi care spun ca nu viteza ucide, neatentia, neacordarea de prioritate, etc.

Nu prea mai exista conduita preventiva, mai ales avand in vedere starea multor drumuri, carutele si betivii de pe sosea, smecherii si inconstientii, masini varza dpdv tehnic.

Chiar daca aveti incredere in voi si in skill-urile voastre, in masinile voastre, oricand poate schimba unul banda fara sa se asigure, si nu ca a gresit, dar nici nu i-a trecut prin cap asa ceva.

Imi aduc aminte ca pe topicul cu radare a postat acum ceva timp @Mishu spunand ca a ramas fara permis din cauza unui radar langa Craiova, apoi cand m-am intalnit cu el mi-a zis ca e mai bine ca s-a intamplat asa ca parca o luase razna cu viteza (+detectorul) desi e un tip foarte matur si cu capul pe umeri si de atunci s-a mai (re)linistit (am mers mai demult cu el pe Valea Jiului - Craiova si Valcea - Craiova si pentru cine stie drumurile sunt niste portiuni acolo de sate legate unul de altul care nu se mai termina: a mers numai cu 50 si un pic prin toate :) )

Oare cum in afara pot merge masini supersportive cu sute de cai exact cu viteza legala si la noi nu? Pentru ca la noi se conduce ca in India

Share this post


Link to post
BMW-urile se stramba rau, pentru ca au caroseria din aluminiu, cu multe zone destinate sa se strambe rau, astfel incat sa absoarba cat mai mult din energia de impact.

 

 

:o fftopic: Nu stiam de BMW ca ar fi folosit/folosesc caroserie de aluminiu ci de Audi ( modelul A8 si poate A6, R8). Insa ma indoiesc ca in 1999 - 2000 BMW ar fi folosit aluminiul la caroserie. Mai ales ca la vremea aia (1999 - 2000) nu stiu sa fi existat alta masina de serie cu caroserie de aluminiu decat AUDI A8(poate cu exceptia unor masini rare sport).Poate ma insel , ce o fi drept. Oricum , caroseria de aluminiu, personal o privesc ca pe o mare tampenie de realizare dupa anii 90. O fi aluminiul mai usor , nu rugineste ( in schimb corodeaza/oxideaza si el dar nu in aceleasi conditii ca materialele feroase si cuprul) insa are multe hibe (rezistenta mecanica scazuta ...etc ). Aici termin cu offtopicul.

Share this post


Link to post

Tu nu ai sunet? =))

slk 200 kompresor

Share this post


Link to post

Credeam ca au zis la misto...apoi daca erau in masina aia, ce mare satisfactie ca au "facut" un M3 ? Intelegeam bucuria aia de nebuni daca erau intr-un Vectra de 2.0 din 96...dar asa?!

Share this post


Link to post

This video has been removed by the user. :) )

Share this post


Link to post

Aceeasi moldovieni ferisiti voiau sa faca liniuta si cu un lambo parca ... / :) comica e prostia uneori... mai zicea cineva printr-un post... ii vezi ca-i culege unu de pe camp cu spaclu... mai rau de parinti...ca mor in masina cumparata de ei...

Share this post


Link to post
This video has been removed by the user. :) )

Vad, culmea e ca aseara era. Or fi citind si ei forumul, sau mai degraba dupa ce a ajuns filmul pe site-ul protv si-au scos rapid toate filmuletele sa nu-i ia politia ca din oala, desi asa ceva e greu acceptat ca proba.

Share this post


Link to post
Numai ca soseaua aia are o hiba: e ingusta si ondulata! E foarte periculos, eu mai mult de 100 kmh nu am mers pe acolo. Preferam sa recuperez de la Buzau incolo, pe 4 benzi.

Merge si 120, dar trebuie sa fii atent la drum. :thumbl:

Share this post


Link to post

Merge si cu 140,la 100 mai poti evita(la asta cred ca se gandea),si credema am facut acel drum de n ori,multa atentie pe acel drum,va zic din patite.

Share this post


Link to post

Stiu, si eu il fac destul de des, de obicei noaptea, pe la 10-11 sunt intre Buzau si Braila. Usually drumul este destul de liber si pot merge mai pe mijlocul drumului.

Share this post


Link to post

Stateam linistit in spatele statiei de tramvai de la intersectia Calea 13 Septembrie cu Calea Progresu. Ma uitam la niste poze pe mobil cind am zarit cu coada ochiului o masina luata pe sus de un tramvai ce se apropia incet (spre norocul masinii) de statie.

 

Protagonisti : tramvaiul 25 si un Renault Kangoo care a intrat , de fapt s-a aruncat in stil kamikaze, pe linia de tramvai. Evident, fara sa se uite ! Din fericire toata lumea a scapat cu bine, desi, atunci cind am vazut Kanguru' zburind vreo 3 metri si poposind in pom am zis ca aia a fost cu soferul ... In afara de faptul ca tremura ca o piftie, a scapat fara nici o zgirietura. L-am ajutat sa impingem masina afara de pe Calea Progresu, omul era paralizat .

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Share this post


Link to post
Nu te gandi la din astea cu "in caz de accident", Doamne Fereste; eu zic ca sare air-bagul.

 

Uite ca s-a intamplat...

Astazi am fost pana la Bucuresti in interes personal, iar cand ma intorceam seful meu m-a sunat si mi-a spus ca trebuie sa ma intorc la Bucuresti insa de data asta in interes de serviciu. Ne-am intalnit la mijlocul autostrazii si am facut schimb de masini. Eu m-am intors in Capitala, iar el a continuat drumul cu a mea pana la Pitesti. A facut cum a facut iar la iesirea de pe A1 a urcat masina (la propriu) pe glisiera de metal. A avut noroc ca nu a patruns glisiera in masina. Pagube exterioare mari nu s-au produs (bara fata, parbriz - a dat pasagerul cu capul in el, luneta sparta - de la impact a sarit subwooferul in ea). Pagube mari sunt pe dedesubt: radiator spart, baie de ulei smulsa, cutie de viteze avariata, instalatie de A/C avariata si probabil vor mai aparea si altele...

Ca sa raspund citatului de mai sus, da, airbag-ul a sarit.

O sa revin cu detalii imediat ce imi vor fi aduse la cunostinta.

 

Numai bine.

Share this post


Link to post

Hihihi... stiu ca nu e foarte corect dar, totusi, imi place cand "nu te-am vazut" se aplica catre o chestie mai mare si mai puternica! :D

Share this post


Link to post

Viilor cu Stefan Hepites - un Damas iese fara sa se asigure si in el intra o motocicleta care ia foc pe loc!

post-109-1220560448_thumb.jpg

post-109-1220560492_thumb.jpg

post-109-1220560511_thumb.jpg

post-109-1220560524_thumb.jpg

Share this post


Link to post

tare de tot politaiul ce a oprit fix pe linia de tramvai

Share this post


Link to post

Oprise acolo ca sa nu treaca tramvaiele. De mentionat e ca ii merge doar un far! ;)

Share this post


Link to post

Acum o jumatate de ora la Trei Star un ML cu rotile in sus si un seria 5 facut varza.Fara poze.

Share this post


Link to post

Soran: :o fftopic: ce treaba are organu' cu farurl? Crezi ca stie ce "e alea"? L-o fi luat dispeceratul ca din "oala" tocmai cand se chinuia sa schimbe becul =))

Acum revenind la subiect: tare haotic se mai circula si in special in Capitala!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...