Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Tu erai azi dimineata la 8:30 pe Vacaresti la off road??... :D

Share this post


Link to post

Azi pe DN2A mai sus de Carrefour s-au mai pocnit unii. Un opel vectra B a fost prins la mijloc, lovind din spate o Nubira II, masina ce a lovit Opelul nefiind la fata locului ;)

Au cam suferit masinile si nu stiu daca le mai repara careva. Nubira cel putin are tot portbagajul facut armonica...

 

Atasez si niste poze, nu sunt cine stie ce :(

post-64-1205168819_thumb.jpg

post-64-1205168823_thumb.jpg

post-64-1205168830_thumb.jpg

Share this post


Link to post

A fost productiva ziua de azi pe DN2A se pare, eu am vazut doua alte accidente. Unul in zona Carrefour, unul intre Palazu si Ovidiu. Din fericire nu au fost foarte grave, doar ceva lovituri la masini.

Share this post


Link to post

 

Varianta video cu jipu` pe linia lu` 41 :D

Share this post


Link to post

De unde s-o fi strans atata lume si atat de repede? :o

Share this post


Link to post

Au oprit tramvaiele in statia de jos,in spatele masinii cam la vro 50-60 metrii.

Share this post


Link to post

Toata lumea aia s-a dat jos din tramvai sa-l linseze?? > :) Oricum cred ca si-a luat o amenda de zile mari la ce blocaj a facut.

Share this post


Link to post

Cite unii chiar sint complet cretini ... ala chiar merita batut CU PARUL sau CU SAPA !!!

Share this post


Link to post

Parca ziceau ca pentru asemenea chestii (blocat mijloacele de transport in comun) poti sa faci si inchisoare.

Share this post


Link to post

Pai asa a fost cand cu zapada. Nu stiu daca s-a promulgat si lege in sensul asta...

Sau poate sunt prea rupt de relitate si nu am auzit...

Share this post


Link to post

Stau si ma gandesc ce o fi fost in capul lui.Avea un amarat de Santa Fee si vroia sa revolutioneze circulatia in Bucuresti.Chiar credea ca e singurul cu tupeu din Bucurestiul asta?

Daca puteau sa mearga jeep-urile pe linia lu' 41 era coloana si acolo.unii sunt chiar incompetenti.

Share this post


Link to post
Parca ziceau ca pentru asemenea chestii (blocat mijloacele de transport in comun) poti sa faci si inchisoare.

 

Cu dosar penal cu siguranta s-a ales, pe merit!

Share this post


Link to post

 

Pe mine ma uimeste treaba asta. Pe bune ca iti vine sa pui mana pe primul obiect care iti pica in mana si sa-i rupi capul animalului sa vedem, ailalti doi aurolaci mai stateau acolo?

Mama lor de distrusi. Si am impresia ca tot ei au fost de vina la faza aia, cel putin asa ziceau aia de la protv la stiri. Daca era unul de 3 pe 2 in loc de saracul mosulica ala mai faceau asa?

Mai si zice unul cand da in usa "colegul" lui "nu asa ma ca nu se indoaie, uite asa" si zbang. Mama lor, nu mai am cuvinte de spumele pe care le am.

 

Pacat de saracul batran ca a stat. Eu ii salutam din mers si le ziceam "ne vedem la politie" daca eram in locul lui, si aveam si varsta lui.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post
Parca ziceau ca pentru asemenea chestii (blocat mijloacele de transport in comun) poti sa faci si inchisoare.

 

Nu pentru blocaj. Pentru punerea in pericol a sigurantei unui mijloc de transport public: autobuz, tramvai, tren, avion.

Share this post


Link to post
... unii sunt chiar incompetenti ...

Esti prea blind sau prea amabil. Ramin la parerea mea ... adica sint cretini sau idioti !

 

Cu dosar penal cu siguranta s-a ales, pe merit!

Ai aflat de undeva sigur sau te bazezi doar pe bun simt in speranta ca si-a capatat ce merita ?

Share this post


Link to post

A zis odata la televizor de cand cu zapezile cand blocau astia troleele ca nu aveau unde sa parcheze.

Share this post


Link to post

Am stat azi o ora intre Urziceni si Voluntari, unde e depozitul pioneer. A fost un accident urat cu un microbuz: mai multe salvari, politie cat cuprinde. Ploaie, intuneric...

Share this post


Link to post

Ieri dupamasa in jurul orei 16 am avut nebanuita placere de a se urca din stanga un ditamai mastodontul de transportor auto pe mine, pagubele sunt minore in comparatie cu bubuitura si capatana ce am servit`o de geamul lateral, ceva de genul : far spart, semnalizator spart, bara fata sparta, masca rupta, aripa + capota indoite, tamponu de la teava de esapament, iar azi dimineata am realizat ca mi`s`a dereglat si directia ( cand rotile sunt drepte volanu sta la o diferenta de 30 grade de normal, dar nu trage in nici o parte nu bate nu face nici un zgomot ciudat).

Locatia incidentului, Giratoriul Buziasului din Timisoara,

Povestea intamplarii: Eram pe banda 1 din giratoriu dorind sa fac prima strada la dreapta, mastodontul dorea sa faca aceeasi manevra doar, datorita gabaritului nu putea sa execute manevra din banda 1 si a dorit sa o execute din banda a 2a , spre nefericirea mea un golf 3 ne`a taiat calea amandorora pe aceeasi directie pe care doream si noi sa ne deplasam, intre timp am intrat in unghiul mort al oglinzi nevazandu`ma si nici eu pe el s`a catarat pe mine.

Share this post


Link to post

Rar am vazut soferi care sa semnalizeze si sa se asigure la intrarea si iesirea din giratorii (ma refer in special la cele mari, cu 2-3 benzi) :(

Share this post


Link to post

Ce sa mai zic acum ... bine ca am scapat fara nici o zgarietura si masina nu este foarte shifonata =))

Share this post


Link to post

Cu cielo erai? Cu ce ajungi la intalnire?

Share this post


Link to post

da cu cielo eram, nu este foarte sifonata adica tabla de la distanta daca te uiti nici nu iti dai seama ca este lovita, dar am faru, semnalizatorul, si bara sparta + toba legata cu un colier de plastic de urechea de remorcare de pe spate ca sa nu mai bata si sa stea pe puntea din spate.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...