Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Cum adica cum s-a suit pe deal?

Unde naiba a fost punctul de contact intre SF si a ta? Te-ai uitat sub masina? Cat de rau este?

Share this post


Link to post

Dupa cum arata cred ca a lovit in aripa stanga fata si a dus masina taras.

Share this post


Link to post

Mircea are dreptate. Roata din dreapta era initial langa bordura pe care e suita roata din stanga. Printre primele chestii observate e ca Fiatul are baia de ulei sparta.

 

O poza care nu stiu de ce nu a intrat in primul post si a intrat aia de de 3 ori:

post-182-1203440382_thumb.jpg

 

Si poze cu cealalta masina:

post-182-1203440436_thumb.jpgpost-182-1203440451_thumb.jpg post-182-1203440464_thumb.jpg

 

Soferul SantaFeului era un chinez care nu avea RCA(desi era in leasing) si l-a facut abia azi. Valabilitatea lui incepe de pe 22. Eh, cred ca o sa il usture.

Share this post


Link to post

Sper ca ai casco in conditiile astea...

Share this post


Link to post

Are la Generali, a zis mai sus. Oricum, si Santa Fe e lovit serios.

Share this post


Link to post
Avem casco la Generali...

Domnu' moderator fi mai atent data viitoare si citeste tot . :D

Share this post


Link to post

In legatura cu accidentul relatat ieri din Brasov (TIR vs. Matiz) se pare ca Matizul a incercat depasirea tirului pe banda 2 apoi a taiat brusc calea tirului.

Acesta din urma a agatat spatele matizului, l-a intors perpendicular pe sensul de mers apoi l-a tarat ~25 metri.

3 victime, din care se pare ca soferul e cel mai grav.

Share this post


Link to post

Azi in Bacau, pe podul de la iesire spre Sv- un logan meceve s-a infipt in carligul unei dacii 1310 (parca). S-a dat jos taaaare morocanos mecevistul si se uita la pagupa. Bara se "mulase" dupa carligul lu' ala (infundata mai bine de 15 cm). Sa va spun ca coada avea ala in spate?! Hai ca va spun- cam un km... Claxoane, tataaaaaa. Sensul meu era liber- inse cel pe care se intamplase minunea era delimitat de bariere laterale de beton si fier. Si- Doamne, ce coada se formase...

Share this post


Link to post
Sper ca ai casco in conditiile astea...

Casco te salveaza! Pe el o sa-l usture si nu prea. Si ala de l-a lovit pe fratimiu n-avea Carte Verde si ce credeti ca i-au facut altceva in afara de o amenda?

Share this post


Link to post

Zmeule nu cumva ala este fiatul mamei tale ? Eu ti-am zis sa ai grija la vecinii chinezi :(

Share this post


Link to post

Din pacate ala e. Chinez - nechinez, e sofer si atat. Altfel eu tot ii prefer ca vecini.

Share this post


Link to post

Luni mi-am gasit Volvo-ul lovit (bara + aripa sterse), iar Vineri si Tico-ul... bara, aripa + pozitie sparta. Multe urari de bine celor care fac d'astea si se cara linistiti. Meseriasi soferi. Io de cand conduc n-am reusit performante d'astea.

Share this post


Link to post

Nu stiu daca a mai fost, dar e belea mare!

Edited by Sharpe

Share this post


Link to post

L-am vazut prin alte parti. Din cate stiu soferul a scapat. Stiu, pare incredibil. :)

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post

Am pus pe youtube, ca sunt persoane care nu le pot dowloada de aici, se pare...

 

asa ca...

Share this post


Link to post

Ce buna e centura, pusa !!Tare faza.

Share this post


Link to post

Primit pe mail mai devreme...las comentariul asa cum l-am primit

 

Si smecherii si-o iau:

Azi dimineata, 09:30, sos pipera cu aviator serbanescu... un baiat cu bmw coupe n-a vazut pastila de la capatul scuarului si s-a suit pe ea. alti ingineri il ajuta prin apasare pe portbagaj (el fiind cu tractziunile in aer).

:-> recomfortanta imagine. pentru cei care conduc corect, de la Zaraza, numai respect! ;)

post-11962-1204199250_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Moamaaaaa benzina e 3.69 deja...

Share this post


Link to post

Pardon... la omv e 3.76 sa-ti pice fata nu alta.

Share this post


Link to post

Asta seara un Hyundai Sante-Fe era pe linia lui 41, la urcarea pe podul Grant (partea cu Grivita).

 

Din spusele oamenilor, eroul a vrut sa utilizeze la maximum abilitatile off-road ale masinii ca sa ocoleasca aglomeratia, asa ca a luat-o pe linia de tramvai. Linia lui 41! De la intesectia Ion Mihalache cu Turda a mers pe linia lui 41 pana in dreptul Bd. Calea Grivitei unde, vrand sa "sara" inapoi pe sosea a facut pana si acolo a ramas.

 

Un rromanas de 6-7 ani, cu mucii pe la gura, a fost foarte prompt si i-a aplicat si o cheie pe masina (pe toata partea, desigur) chiar sub ochii mei. Imi venea sa-l iau si sa-l trosnesc cu capul de linia de tramvai cand am vazut, dar la cati tigani, pardon ... RROMI, erau acolo nu m-am riscat.

post-3148-1204904108_thumb.jpg

post-3148-1204904130_thumb.jpg

post-3148-1204904133_thumb.jpg

Edited by LYM

Share this post


Link to post

Peste faza cu cheia trec, deoarece nu tine de accident; dar prostia soferului merita cu siguranta un premiu.

Share this post


Link to post

Poate vazuse triple x 2 si a zis sa incerce si el :D

Fara dar si poate, unul dintre cei mai retardati soferi EVER...daca s-a ajuns la sf-uri din astea e clar, ne-am dus dracu.

Share this post


Link to post

Si pe mine ma incearca ganduri d-astea cand merg cu Defenderul... Dar ma abtin. Doar cate un offroad pe Vacaresti mai prestez, sa scap de mersul bara la bara.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...