Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Se Cauta Diverse Chestii

Recommended Posts

Pai asta am observat cand am vrut sa bag un adaptor dvi-vga de apple la pc si nu se potriveau pinii... :D

Atunci mai ramane o solutie...cumpara Mac... :P

Sau un adaptor de la USB la S-Video.

Ceva de genul asta...

Share this post


Link to post

Au ,stati ca am uitat mai am intrare jackuri (in tv) dar o folosesc pentru DVD.Oricum mersii colegii :osanale:

Share this post


Link to post

Alea se numesc RCA... ;) :D

Share this post


Link to post

Nu cumva sunt astea RCA @-)

post-8104-1210157917_thumb.jpg

post-8104-1210157950_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Alea estem BNC.

Share this post


Link to post

Eu am asa :D

 

Mersii ,soriii :osanale:

post-8104-1210158042_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Asta de la sfarsit e mufa RCA (tata). Se gasesc la magazinele de electronice si, cu putina indemanare, se pot face minuni in materie de conectivitate.

Share this post


Link to post
Alea estem BNC.

 

Ah, the good old times cand lipeam cu pistolul de lipit rezistente de 50ohm pe post de "terminatori" =D>

Share this post


Link to post

Cu totii stim ca exista acest tip de imbusuri :

post-3313-1210369241_thumb.jpg

 

Unii dintre noi stiu ca exista si acest tip ( numerele 5 si 6 )

post-3313-1210369273_thumb.png

 

Intrebarea este : exista surubelnite care sa aiba capetele aidoma acestor tipuri de imbusuri ?

Pentru ca anumite suruguri sunt ffff greu de desfacut cu imbusul din cauza pozitiilor ( special cele de la masina ) si mai ales a faptului ca intr-un imbus nu prea poti sa aplici forta ca asupra unei surubelnite ?

Exista si daca da cum se cheama ?

 

Multumesc !

Share this post


Link to post

Se cheama torx, gasesti in Praktiker.

Share this post


Link to post

Saru'mana !

Share this post


Link to post

Pana acum vreo 3-4 luni se gasea de cumparat in Carrefour (doar acolo) cidru de mere (brut si dulce). La un moment dat s-a terminat si nu au mai adus. Am vorbit cu un fel de manager de acolo si i-am spus sa-mi comande vreo 30-50 sticle (pentru uz personal) insa mi-a spus ca e blocat la achizitie si ca nu se mai poate aduce.

 

In afara de import din franta (unde se gaseste la discretie la toate magazinele / terasele) ce alte variante mai sunt? De mentionat ca cidrul ala de la ikea nu are nici o legatura cu cel despre care vorbesc.

Share this post


Link to post

In carrfour baneasa, la capat, la delicateria aia ai incercat?

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Parca sa zic ca da. Am gasit in schimb niste condimente foarte interesante acolo. Cam scumpe dar merita.

Share this post


Link to post

Mi se termina proviziile aduse "din afara" de Tang si desi caut de vreo 2 ani la noi nu am gasit. Nu mai aduc deloc cei de la Kraft sau pur si simplu nu le aduc in magazinele mari?

Share this post


Link to post

M-ar interesa niste forme din plastic pentru dale de pavaj.Oare pe unde sa caut sa cumpar din Cluj sau din apropiere?

Share this post


Link to post

Pe mine m-ar interesa in fisier data.zip pentru Igo 2008. Unul care sa mearga si portrait si landscape...

Share this post


Link to post

caut o poza cu un tetris,dar din ala cum aveam noi, aparatul in sine, ala cu forma serpuita, nu poza cu blocurile alea, pana maine, daca are careva... am o prezentare despre gaming si vreau sa includ si poza aia

Share this post


Link to post

exact din ala, multumesc frumos de tot :D

Share this post


Link to post

se cauta si o poza cu un fotbalist oarecare in care sa se vada nume + sigla echipei+ sigle de sponsori+ numar, daca a vazut careva pe undeva, eu de 2 ore ma uit ca bezmeticu' la poze cu gameri, ca imi trebuie una asemanatoare si nu gasesc nici batut, m-ar ajuta ca timp :D

p.s.: rog un mod sa stearga postul anterior sau sa le sudeze intre ele, nu am avut buton de edit...

Edited by tzighy

Share this post


Link to post

Caut baterie BR2325. Cred ca merge si CR2325. Este o baterie ca de ceas, de marimea unei monezi, de 3V.

 

Eu o folosesc pentru o memorie PCMCIA de 1 mega. Se pare ca se mai foloseste si la BIOS-uri.

Share this post


Link to post

Multumesc dar se pare ca nu e in stoc.

Share this post


Link to post

Stie cineva cine reprezinta in RO Black & Decker sau de unde pot cumpara accesorii pentru o masina de curatat sub presiune de la ei?!

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...