Jump to content
Sign in to follow this  
MethodRO

Bug-uri Pe Forum!

Recommended Posts

Socat, panicat... credeam ca am intrat altundeva (nu pe (*) (*)(*)...Emil stie de ce :D ). E interensanta noua versiune, pacat ca va lua ceva vreme sa ne obisnuim cu ea.

Share this post


Link to post

Bre, câte păcate... :rolleyes: :mrgreen:

Share this post


Link to post

Lipsesc doua lucruri ESENTIALE : emblemele Daewoo si Chevrolet din partea superioara a primei pagini vechi.

 

In rest, se misca racheta de repede, mult, mult mai bine decat formatul vechi.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Si vad ca nu mai exista buronul "Top" din stanga fiecarui post.

Share this post


Link to post

Ar fi de repus butonul de "top", cel cu care te duci la primul post din pagina.

Foloseşte şi tu tasta Home - tot aia face. (sau Ctrl+Home, dacă ai bifat opţiunea de navigare pe pagină cu săgeţile)

Share this post


Link to post

In rest, se misca racheta de repede, mult, mult mai bine decat formatul vechi.

Şi la mine se mişcă "natural", de altfel la fel cum îmi mergea cu versiunea veche :)

 

Oricum, treabă bună! Felicitări celui/celor ce-au "tras" ieri/azi noapte :drinkers:

Share this post


Link to post

Misto noul look. Si mie imi merge mai bine. Dar, printre altele, mai sunt de refacut si sticky-urile pe fiecare subforum.

Share this post


Link to post

Poate ca merge mai repede ca nu are serverul incarcare mai mare. Zic si eu ca sa vad cum arata intefata de postare.

Share this post


Link to post

Foarte faina, mai aerisita, mai eleganta. Imi place si cum se deschid imaginile. E vreo posibilitate sa scaleze automat imaginile sa nu mai fie nevoie sa le deschizi in alta fereastra?

Share this post


Link to post

Arata cam ciudat si chiar daca se misca mai repede (cica) nu mai stiu nimic unde era, cum era. Erau topicurile alea sticky bine delimitate... e prea maaare, prea ciudat... In fine, asta e.

Dupa ce ne obisnuim cu el o sa fie mai bine!

Edited by Dumitru Cristian

Share this post


Link to post

Mie-mi place, super este noul look...

Share this post


Link to post

si mie imi place cum arata si cum se misca ;)

Share this post


Link to post

Una peste alta mi-a picat fata cand am intrat pe forum ieri si nu stiam unde sunt.  Merge bine, ca viteza - chiar foarte bine - si asta pe un nenorocit de ClickNet de la "tara", insa imi permit cateva observatii, pretins pertinente: Logourile trebuie puse la loc neaparat, arata pustiu fara ele, apoi ar fi bine ca post-urile sa fie putin mai mici ca inaltime, in ideea ca nu citesti 5-6 postari pe o pagina si alea labartate cat nu face si nu in ultimul rand, ar fi nevoie de o clarificare a detaliilor contului personnal, nu sa trebuiasca sa dai click in nu stiu ce colt ca sa vezi daca ai primit vreun mesaj.

 

Una peste alta - good work boys :D - e ceva nou si mai trebuie lucrat la el, sa speram ca nou va fi egal cu progres.

Share this post


Link to post

Arata bine noua "tema" dar lipsesc embleme Daewoo si Chevrolet :P

De incarcat mie mi se incarca foarte greu atat pe pc (cablu) cat si pe laptop(wireless). O fi de la mine?

Share this post


Link to post

Nu este neaparat un bug ci mai mult o sugestie. Se poate reduce din datele personale ale fiecarui utilizator in cadrul posturilor ? In forma actuala sint cam multe si nu neaparat utile.

Share this post


Link to post

2. Nu stiu daca este cazul general, insa la mine (cu Firefox) vad ca nu stie sa inchida tag-ul

 

Pe Visual Editor sau pe-ala clasic ? dupa upgrade au trebuit refacute toate posturile, si s-ar putea sa fi cazut pe ele in timp ce se refaceau. Acum ar trebui sa fie ok.

 

A, si poate faci si smiley-urile sa mearga toate in varianta asta :P

 

Merg toate acum, nu mai exista problema cu parantezele, adica daca scriai :) ) iti aparea doar :) + ) .

 

 

Din cauza obisnuintei.Dar acum, la vremuri noi, lucruri noi :D Da' tot vreau ca pozele sa se deschida in taburi separate...

 

Era sa zic ca merge cu middle click, sau ceva de genul ... dar nu merge. Studiem.

 

Nu vad butonul care sa ma duca la ultimul post necitit (patratelul ala mic portocaliu). In plus, si mie mi se misca mai greu.

 

Pai acum e o sageata mica albastra: last_post.png

 

Mda, si la mine merge ca porcul. In plus nu vad sau nu mai exista posibilitatea de a ma duce in cadrul unui topic vechi la ultimul post vazut de mine. Vad ca merge doar sa se pozitioneze la ultimul post din topic, nu mai tine minte unde am ramas.

 

Asta cu "ultimul necitit" tine de cache-uri, care dupa upgrade-ul major de IPB evident ca au fost refacute. Deci, in timp o sa mearga :rolleyes:

 

 

Misto noul look. Si mie imi merge mai bine. Dar, printre altele, mai sunt de refacut si sticky-urile pe fiecare subforum.

 

Stickyurile sunt ca de obicei primele, si sunt marcate cu imaginea asta 16pximp.png

 

Foarte faina, mai aerisita, mai eleganta. Imi place si cum se deschid imaginile. E vreo posibilitate sa scaleze automat imaginile sa nu mai fie nevoie sa le deschizi in alta fereastra?

 

Studiez.

 

Nu este neaparat un bug ci mai mult o sugestie. Se poate reduce din datele personale ale fiecarui utilizator in cadrul posturilor ? In forma actuala sint cam multe si nu neaparat utile.

 

Done.

Share this post


Link to post

Acum ati pus prea putine la profil...Masina sau macar modelu ar fi bine sa ramana!!

Share this post


Link to post

Eu aş lăsa doar locaţia şi data înscrierii :mrgreen:

Share this post


Link to post

Si locatia, pentru ca ajuta de foarte multe ori.

Share this post


Link to post

si mie imi place cum arata si cum se misca ;)

Noua ne place ... A trecut, doar, o saptamana si ai uitat sau nu ti s-a format reflexul, inca.

 

 

@VAXXi > informatii redundante alligieri (posts, joined, nr.inmatr.)

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Pentru Posts/Joined trebuie sa sap in skinul nou, sa vad pe unde le-au mutat. Numarul era si inainte.

Share this post


Link to post

Mai multe skinuri nu exista?

 

Litere mai mici si spatii goale mai putine, astfel incat sa intre mai multe titluri de threaduri intr-un ecran...

 

O linie instre topicuri sticky si celelalte...

 

Si apreciez, daca ar functiona, capabilitatea de a da minusuri posturilor in sine. De cand asteptam asa ceva...

  • Like 1

Share this post


Link to post

Deocamdata, nu-s alte skinuri. Si nu stiu daca vor fi, mai vedem. Aici e de gustibus, dupa cum stii. Linia ... nu-i vad rostul. Merge si reputatia acum :mrgreen:

Share this post


Link to post

Bine ca merge reputatia.

 

 

Linia e buna pentru organizare. Asa cum e acum, lista de subiecte e dificil de citit si necesita concentrare.

Share this post


Link to post

De ce cand intru intr-un sub forum de ex:"Probleme tehnice - Tico şi Matiz", posturile nu mai sunt aranjate in ordinea "last post info"?

 

A, si a doua problema, in "View New Content" nu apar toate posturile in care s-au postat noi mesaje!

 

Referitor la pct 2, cum ii dau sa-mi afiseze topicurile modificate in ultima zi/saptamana/luna?

Edited by martiz

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...