Jump to content
Sign in to follow this  
MethodRO

Bug-uri Pe Forum!

Recommended Posts

Acasa, pe IE 8, apar si la mine mari :)

Share this post


Link to post

IE 7, la fel de mari :D

Share this post


Link to post

Subscriu si eu la aceasta problema. Folosesc IE8. Se intampla de cateva zile dar nu am vrut sa deranjez. :)

Share this post


Link to post

S-a rezolvat (goliti cache-ul browserului pentru a se incarca fisierele noi).

Share this post


Link to post

Stiu ca nu e bug, e feature, si ca trage greu , se va putea insa sa mai avem botonul "Search"? :)

 

(fara a baga direct linkul :) )

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Daca n-a mai postat nimeni...mie faza asta nu-mi convine.

post-13903-127144396034_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Este o caracteristica a IPB-ului, care se cheama flood control.

Share this post


Link to post

Daca n-a mai postat nimeni...mie faza asta nu-mi convine.

Stai linisit, "prietenii" tai n-au un timp de raspuns atat de scurt. Pana duc gunoiul, pana nimeresc etajul si usa de la aprtamentul lor, pana isi aduc aminte unde au computerul, trece 1h. Delay-ul acela este pentru premianti.

Edited by tolin
  • Like 1

Share this post


Link to post

Stiu ca nu e bug, e feature, si ca trage greu

 

S-a rezolvat, stanga sus.

 

 

 

Share this post


Link to post

De cateva zile observ ca butonul "View New Content" imi returneaza invariabil "Sorry, no new content found." Setarile mele sunt cele din poza. Nu avea cum sa nu fie new content, pentru ca nu intru prea des pe forum. Exista vreo rezolvare?

post-1060-127261872785_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Primul pas pentru depanat probleme de-astea: delogheaza-te de pe forum, goleste tot cache-ul browserului, si logheaza-te din nou. Intri cumva pe forum si fara sa te autentifici, intre vizite ?

Share this post


Link to post

Mereu am avut autentificare automata la fiecare vizita, dar intru de pe mai multe calculatoare. Parca la fiecare schimbare de calculator de pe care intru imi cere sa ma loghez din nou. O sa-i golesc cache-ul sa vad cum se comporta.

Share this post


Link to post

Pai cine-a zis ca e voie ? :) logarea de pe mai multe calculatoare provoaca o resetare a sesiunii, din considerente de securitate. In fine, am dezactivat-o pan' la urma caci mai multa lume se plange de problema asta, da' aveti grija de pe ce calculatoare va bagati parola...

Share this post


Link to post

Alea de acasa si ala de la birou, in total vreo 4 :)

Multam de informatii, vad ca acum merge corect. Probabil ca, daca ma loghez diseara de acasa, iar o sa am probleme :D

Share this post


Link to post

Am si eu de raportat 2 bug-uri.

 

Primul:

 

bug.JPG

 

Concret, a functionat bine, asa cum se vede in imagine. Totusi, la click pe linkul respectiv, s-a deschis un topic total aiurea respectiv cel incercuit cu rosu. Am incercat de vreo 3 ori; acelasi rezultat.

 

 

Al doilea:

 

In urma unui Reply pe un topic, dupa scrierea mesajului si click pe Add Reply, in loc sa apara mesajul in lista ... mi s-a deschis meniul de Manage Topic Poll. Si chestia asta am incercat-o de vreo 10 ori. Am copiat mesajul si am incercat butonasul Add Reply si i-am dat Paste mesajului. Acelasi rezultat ... Intr-un final am cam descoperit despre ce e vorba, stersesem din greseala un tag

. Totusi, am mai patit asa ceva si comportamentul a fost altul, respectiv formatarea putin aiurea a textului. Ca element suplimentar, mesajul avea multe citate ...

Share this post


Link to post

Primul e de la o indexare aiurea a lui Google. Nu prea am ce sa-i fac lui Google.

 

Al doilea e probabil din cauza limitarii la quote-uri, care tin minte ca e pusa la 10 quote-uri / mesaj. Daca depasesti numarul asta, e posibil sa nu te lase si sa te forteze sa faci "Add reply" normal, fara citate.

Share this post


Link to post

De vreo cativa ani ma tot abtin sa intreb dar cine e incul cel care a scris la descrierea categoriei Intâlniri Galaţi, Dobrogea?

Share this post


Link to post

Alea sunt de fapt indexarile de la motoarele de .

Share this post


Link to post

Tare a inceput sa ma enerveze IPB-ul asta nou. De vreo 2 zile nu mai reusesc sa vad nici un mesaj nou pe forum... Dupa ce ma loghez si dau pe View New Content primesc invariabil mesajul: Sorry, no new content found.

Share this post


Link to post

Din prima pagina: post-1549-127585524933_thumb.jpg

 

Apoi in dreapta jos: post-1549-127585526162_thumb.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post

dau pe View New Content

.. sau, pe lângă ce a zis Tommy: My Settings -> General Settings ->

Last visit.JPG

:rolleyes:

Share this post


Link to post

Asta ce zici tu, o aveam deja pusa pe "since last visit". Desi prima optiune o "cuprinde" si pe a doua. ;)

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...