Jump to content
Sign in to follow this  
MethodRO

Bug-uri Pe Forum!

Recommended Posts

Mi-apare boardu' in halu' asta cand sunt pe sectiunea KALEECS ...apare asa si la altii? "Butoanele " sunt in bara aia albastra headscratch.gif

post-13903-126833219166_thumb.jpg

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Ai ecranul prea mic, incearca pe alt skin.

Share this post


Link to post

Ai ecranul prea mic, incearca pe alt skin.

 

Rezolutie minima :D 10x... ok.gif

Share this post


Link to post

E pentru prima oara de 4 ani cand trebuie sa raportez si eu ceva, desi nu stiu daca este sectiunea potrivita. De vreo 3 zile, micul link "View new posts" nu-mi intoarce nici un rezultat, desi daca o iau "manual" sunt o gramada de topicuri in care s-a scris ... Any ideas ?

Share this post


Link to post

Sterge cookie-urile browserului, da-i un logout si login din nou.

Share this post


Link to post

Executat. Imediat dupa operatiune tot nu pare sa mearga ... Sa vedem si maine dimineata.

Share this post


Link to post

Si-n alt browser face la fel ? mai ai pe cineva care viziteaza forumul de pe acelasi IP ?

Share this post


Link to post

"View New Content"- ar putea fi pus si in jos-ul paginii undeva? Desigur daca se poate.

Share this post


Link to post

Mi se mai intampla si mie acest lucru, insa doar cand las deschisa pagina forumului pe laptopul de acasa (Firefox 3.5.8) si deschid inca o data forumul pe laptopul de servici (Firefox

Share this post


Link to post

Mie mi se intampla si fara sa las deschis forumul in alta parte... Pur si simplu pare sa faca un refresh aleator dupa criterii numai de el stiute. Prima oara imi afiseaza 3 pagini de new post topics, dupa ce intru si raspund la unul, 2 sau mai multe, urmeaza un new post si ma trezesc cu 3-4 tpicuri afisate sau nici unul. Culmea, uneori in astea sunt si cele la care tocmai am raspuns, sau numai ele, alteori acelea dispar...

Share this post


Link to post

Bre, vedeti ca browserele astea mai noi (gen Chrome, Opera, Safari, de Firefox nu stiu, dar se poate si la ala sa fie din cauza de ceva extensii & stuff) care fac preview in homepage la paginile vizitate mai des chiar fac un "load" pe pagina, ca sa-i genereze thumbnail-ul. Si alea se pun ca "vizita" :)

Share this post


Link to post

Mda, mie imi merge in Firefox dar nu si in Opera (ambele updatate recent).

Share this post


Link to post

Vaxxi, eu folosesc IE 8

Share this post


Link to post

Nu folosesc asa ceva, deci nu stiu, dar din cate stiu si ala are un fel de phishing filter activat care verifica site-ul cu servicii externe. In fine, am actualizat si IPB-ul la ultima versiune, poate repara ceva.

Share this post


Link to post

De cateva zile, orice poza deschid, se face foaaaarte mare. Care o fi cauza?

Share this post


Link to post

Pozele la rezolutie prea mare? Si mie mi se intampla, dar nu tot timpul de aici deduc ca ar fi rezolutia prea mare...

Share this post


Link to post

Scriptul de afisare a pozelor face resize in functie de marimea ferestrei browserului, deci nu e cazul. Zeneseule, da si niste exemple unde patesti asta.

Share this post


Link to post

Bug in lightbox (scriptul care face redimensionarea imaginilor incarcate pentru dimensiunea ferestrei).

Share this post


Link to post

Pai da-i cu niste insecticid sa moara!

Share this post


Link to post

Cam asa arata mai nou poza respectiva (defapt toate pozele) la mine...

 

Nu-i la toate, tocmai am incercat si alte poze si merg ok. Aia are ceva buba.

 

 

Pai da-i cu niste insecticid sa moara!

 

 

Imediat, da' stai ca mai sunt unii inainte, care-mi si platesc salariu insa! :)

 

 

Share this post


Link to post

La mine apare normal poza aia. Firefox 3.6

Share this post


Link to post

Si la mine in IE apar pozele foarte mari.

Share this post


Link to post

Nu-i la toate, tocmai am incercat si alte poze si merg ok. Aia are ceva buba.

 

 

Bube are mai multe, adica ... cam toate. Imi deschide poza normal doar daca e mica-mica. Fenomenul apare atat la IE cat si la Firefox.

Alte exemple..

 

post-6093-126936758662_thumb.jpg post-6093-126936759751_thumb.jpg post-6093-126936760324_thumb.jpg

 

Asa imi apar toate pozele peste 100 KB.

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Imediat, da' stai ca mai sunt unii inainte, care-mi si platesc salariu insa! :)

Adica berea noastra ce-are? :drinkers:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...