Jump to content
Sign in to follow this  
uskt2005

White Astra

Recommended Posts

Jantele sunt 15'' sau 16''? Mega drive sau kormetal?

Share this post


Link to post

Sunt pe 15, ART cica ar fi dar am vazut si MEGA DRIVE cu exact acelasi model, difera doar capacul din mijloc

Share this post


Link to post

Pare inalta rau. O suspensie ceva?

Share this post


Link to post

Nu pare inalta, este inalta, pachetul de drumuri grele..., daca imi zicea draq ala de la reprazentanta ca pachet de drumuri grele inseamna garda la sol marita+scut metalic, luam doar scutul metalic (aveam posibilitatea asta), de fapt el asta mi-a si zis, " Pachet de drumuri grele inseamna ca are scut metalic pe dedesubt".

Deocamdata ramane asa, studiez piata si solutiile in privinta asta.

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Pe 16 sau 17 ce dimensiuni ai omologate in talon?

Share this post


Link to post
Sunt pe 15, ...

 

In talon am si pe 16 trecut, parca, dar aveam anvelopele astea cu care am mers 4.000 de km si bani de anvelope pe 16 nu-s, asa ca am luat de 15"

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Mie imi place masina. Simpla si practica. Totusi pe jantele alea ar da bine o suspensie sport ;)

 

P.S: Vezi sa n-ai noroc de ninsoare sapt viitoare, ca tot ai pus gumele de vara :D . Si pe mine ma enerveaza ca e destul de cald afara, dar parca nu le-as pune de acuma.

Share this post


Link to post

Am reusit eu sa merg o iarna intreaga cu cielo cu saraciile alea de anvelope debica cu care a venit masina din fabrica, nu imi fac prea mari probleme cu dunlop-urile care le am pe opel daca o veni vre-o ninsorica.

Share this post


Link to post

Dau bine jantele.

 

 

...Deocamdata ramane asa, studiez piata si solutiile in privinta asta.

 

 

Sa inteleg ca la o posibila alta iesire pe la Padis o luam pe a mea la plimbare? :-? :P

 

P.S. Le-ai cantarit? E mai usoare ca cele de tabla? :D

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Le-am cantarit la "mana" sa zic asa... sunt sigur 100% ca sunt mai usoare decat alea de tabla, normal de altfel

 

L.E. Cu siguranta data viitoare cand vin la tine nu mai bag masina prin cataroaiele alea

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post
Mai gasesti la pretul asta? Ca as vrea si eu.

 

 

De unde ai luat cotiera la pretul acela? Vad ca suntem mai multi interesati.

Share this post


Link to post

Cotiera am luat-o de aici din focsani de la un magazin, unde era ultima, tu, @balanel sigur gasesti in vitan, cu lucian e mai greu... :(

 

L.E.

 

Am gasit cotiera si aici, chiar mai ieftina deca am luat-o eu:

http://www.alfaromtrans.ro/index.php?targe...;product_id=526

 

Are si negre, alt model , dar mai scumpe

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

arata bine jantele :)

 

dar cotiera - nu vreau sa va dezamagesc - e fix de 50ron - in targuri sau chioscuri de piese - in genul a ce am si eu pe masina, foarte ok de altfel, dar nicidecum armster de 200ron - care oricum nu prea isi merita banii :)

Share this post


Link to post

Pisicanebuna (sper ca nu te-ai suparat :P ), nu am zis ca este calitativa ca un armster ci doar am spus...."tip armster" mie mi se pare ca seamana destul de mult cu una armster, repet, nu contest calitatea acestor cotiere, dar asa cum ai spus si tu si cum am gandit si eu sunt cam scumpe. De aceea m-am rezumat la asta de 50 ron, care daca s-o strica mai iau inca 3 pana ajung la pretul uneia armster :P

Share this post


Link to post

Arata bine masina, dar nu pot sa zic ca ma omor dupa jante :) Cotiera e ok, imi place si cred ca imi comand si eu una. Ai mai comandat si altceva in afara de cotiera, sau cat te-a ajuns cu totul(cotiera+transport) ? :)

Share this post


Link to post

Tipul ala de cotiera nu se pune cumva si pe logan? :-?

Share this post


Link to post

este "clona" celei de logan - aia se deosebeste prin niste cusaturi in plus pe "piele" si pretul triplu :P

Share this post


Link to post

Cu alte cuvinte acelasi lucru. Uskt, fa bine si mai ia 2 cotiere de rezerva :D

Share this post


Link to post
Arata bine masina, dar nu pot sa zic ca ma omor dupa jante :) Cotiera e ok, imi place si cred ca imi comand si eu una. Ai mai comandat si altceva in afara de cotiera, sau cat te-a ajuns cu totul(cotiera+transport) ? :)

 

Sa vezi ce frumos sa vad jantele cand masina este in miscare :X

Cotiera am mai zis am luat-o din focsani nu la ei, doar am dat din intamplare de ea pe situl respectiv, de acolo am luat jantele si folia omologata, transportul nu m-a costat nimic ca valoarea facturii a fost mai mare de 1000 ron.

Share this post


Link to post
Sa vezi ce frumos sa vad jantele cand masina este in miscare :X

...

 

Ce naiba?!?! Tu te dai jos din masina din mers sa iti admiri jantele? :shock: :mrgreen:

Share this post


Link to post

Azi mai mult m-am uitat in geamurile magazinelor cand mergeam cu masina sa vad jantele :)

Share this post


Link to post
Am trecut la incaltarile de vara datorita temperaturilor constat peste 7 grade (si din cauza de nerabdare :D ):

Te-ai uitat la prognoza meteo pentru urmatoarele 10 zile ? :-?

Share this post


Link to post

M-am uitat aseara cand deja era tarziu, montasem deja jantele si anvelopele de vara, dar asa cum am zis si in urma cu cateva posturi, daca m-am descurcat cu cielo o iarna intreaga cu saraciile de debica cu care a venit din fabrica, nu-mi fac probleme daca o veni vre-o fulguiala, nametii aia mari care se asterneau odata pe aceste meleaguri vor fi probabil din ce in ce mai rari.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...