Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

... "pericol social" si ar trebui sa infunde puscaria multa vreme.

 

Asta, pentru mine suna a gluma.

 

Deci: fara drept de a conduce, viteza cit cuprinde, beat, ucide si fuge si eu sa-l hranesc in puscarie? NU! Zmeii-zmeilor (nu fac referire la Zmeul cel rau) au dreptul la 380V, atit.

Share this post


Link to post

offtopic.gif

NU! Zmeii-zmeilor (nu fac referire la Zmeul cel rau) au dreptul la 380V, atit.

 

 

In tonul tau, ba sa-si plateasca singur curentul consumat... greenguy.gif

  • Like 2

Share this post


Link to post

Simbata, 17 Iulie. Barcanesti -> Brasov (DN1) -> Ploiesti (DN1A)

 

1. Iesirea de pe Centura Ploiestiului spre Real : Logan iesit in decor, chiar pe breteaua de frinare

2. Posada, Logan rosu facut fular in jurul unui parapet

3. Sinaia -> Busteni urme de buseala usoara pe fondul mersului in coloana

 

Duminica, 18 Iulie, intre Saftica si Balotesti, Opel Vectra caravan (cred), Reanult. Pocneala din spate pe fondul mersului tip "supozitor".

 

Din punctul meu de vedere toate accidentele s-au petrecut pe fondul nervozitatii (nejustificate) la volan si exagerarii performantelor masinii (si conducatorului).

Share this post


Link to post

Ieri accident in Miercurea Ciuc la o trecere de pietoni. Dacia 1300 a intrat in spatele altuia cu consecinte mai grave pentru cei din dacia. Smurd si o ambulanta normala asigurau asistenta.

Alt accident a fost pe soseaua dinspre Brasov spre sf. gheorghe - dupa ce se face stanga de pe drumul spre Bacau. Drumul a fost inchis deci a fost ceva mai serios. In rest intre Brasov si Suceava nu au fost mari probleme de trafic.

Share this post


Link to post

Joi un accident langa Natura parc de pe drumul Tg Secuiesc Brasov.

Implicate o toyota corolla cu spoilerul spate infundat in partea dreapta, un mercedes sprinter cu fata si spatele lovite in camp si cel mai sifonat dintre toate un opel vivaro care transporta o dacia logan pe platforma. Opelul era busit in fata - airbaguri sarite - dar si in spate de catre loganul care a sarit de pe platforma. Nu am vazut ambulante. Din pacate nu am reusit sa fac poze.

Share this post


Link to post

Duminica seara pe DN1 intre Brasov si Predeal (Timisu de Sus), pe ploaie torentiala, un fiat doblo de persoane ce cobora din Predeal depaseste pe cineva, derapeaza, se intoarce invers si intra cu usa dreapta intr-un stalp. Descarcerarea lucra : soferul mort, pasagrul dreapta grav ranit

Share this post


Link to post

Ungur Cristian, fiul unui cunoscut doctor local, accidenteaza trei persoane ruland neautorizat cu un Alfa Romeo pe aeroportul de la Caranasebes in timpul desfasurarii unei etape de motociclism viteza

 

Ungur Cristian, fiul cunoscutului doctor Ungur din Caransebes,judetul Caras Severin a intrat neautorizat pe pista aeroportului Caransebes in timplul desfasurarii etapei doi a Campionatului National de Viteza pe Aeroport.

 

Observand ca pe pista a patruns masina marca Alfa Romeo de culoare rosie, cu numarul CS 23 CRI, directorul de concurs a oprit startul copiiilor de la clasa Juniori 2 si a solicitat scoaterea masinii de pe pista. Conducand masina inmatriculata pe numele sau, Ungur Cristian a facut un tur de pista pe contrasens si desi i s-a semnalizat sa opreasca a accelerat si a trecut printr copiii opriti in grila de start cu peste 100 km/h.

 

Ungur Cristian a accelerat inca 1oo de metri dupa care a intrat in public accidentand 3 persoane, dintre care 2 grav. Unul dintre accidentati este tanarul pilot Cazacu Catalin de la Taifun Racing, campion national la motociclism.

 

Continuandu-si cursa, Ungur Cristian a iesit din aeroport ruland cu viteza spre Muntele Mic. Sportivii au plecat in urmarirea sa cu masini si motociclete. Primarul din Valiug a avut o tentativa de a-l opri pe Cristian cu un microbus Mercedes pus de-a lungul drumului, pe care tanarul l-a tamponat.

 

Ungur s-a intors spre oras, insotit de copilotul sau, refugiindu-se in sediul Politiei Municipiului Caransebes. Sportivii au fost opriti in afara sediului de cadrele de politie, in timp ce Ungur Cristian ameninta ca ii omoara.

 

Ungur Cristian si motociclistii implicati in urmarire au fost dusi la Spitalul Judetean pentru recoltarea de probe biologice. Ungur Cristian a refuzat proba etilotest.

 

Sa vedem ce face mareata justitie romana, bine ca s-a eliminat posibilitatea ca concurentii motociclisti sa fi fost bauti la concurs facandu-le etilotestul :wallbanger:

 

http://www.motocicli...howtopic=565159

Share this post


Link to post

Nu pateste ceva: "a trecut printr-un episod schizoid, nu era in deplinatatea facultatilor mintale, nu poate raspunde, are fobie la spatii inchise si dezvolta penisoblegita de recluziune, bla, bla, bla ..."

Share this post


Link to post

"Nici usturoi n-a mancat, nici gura nu-i miroase"

Share this post


Link to post

Anchetatorii manaca cicat, au inceput deja constructia unui dosar de fuga, prima parte a faptelor s-a petrecut pe o proprietate privata, nu conducand autoturismul pe un drum public. A patruns neautorizat cu masina pe o proprietate privata, n-a oprit la somatii si a accidentat organizatorii unui concurs care incercau sa-l opreasca. Asta, in orice sistem de gandire, se cheama premeditare si intentie. Dupa mintea mea, fara studii, ce-a facut ala este cu totul altceva decat vorbesc astia pe nas la tv.

 

A avut noroc a ni ma lu', nu era Iovan pe aeroport, rezolva ala problema pe loc, cu glont pentru mistreti.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

A avut noroc a ni ma lu', nu era Iovan pe aeroport, rezolva ala problema pe loc, cu glont pentru mistreti.

Neah, "3 la fund" e mult mai eficient, poti sa ratezi cu cativa cm fara sa se piarda efectele...

Share this post


Link to post

Ar trebui sa ramana pentru totdeauna fara permis. Dar traim in ROMANIA :wallbanger: .

Au mai scapat si altii cu morti si bautura la volan :wallbanger: :wallbanger: :wallbanger: :wallbanger: :wallbanger: :wallbanger:

D-zeu sa te ierte Nicule si pe toata familia ta, ca te-ai pus cu un porshe condus de un nemernic. [-O<

Feritiva de ei ca ei nu va feresc.

Share this post


Link to post

Ungur Cristian, fiul unui cunoscut doctor local,

Fiul lu' tac'su.. Întrebat de ziarişti dacă fiul lui e rănit sau a păţit ceva în urma accidentului, a zis ceva în genul "lovit un pic, şi-a luat câţiva pumni de la oamenii de acolo, pe bună dreptate, bine i-au făcut" :thumbl:

 

Urât accidentul de azi noapte de pe Ghencea. Un A4 a acvaplanat, probabil, şi s-a înfipt într-un stâlp. Şoferul a murit pe loc, soţia lui a fost transportată, în stare gravă, la Universitar.

Share this post


Link to post

Vineri 06-08-2010 B-dul Saturn Brasov, trecerea de pietoni zona gemenii.

 

Opresc la trecere ,sarise unu pe trecere ca apucatu, si trosc un opel in spate (new hardware found... do you want to install?)

Pagube Aveo: Bara spate si ceva protectie pe dedesubt

Pagube opel: capota, far, radiator, grila, sigla.

 

Update:

Am optat pt solutia CASCO cu regres pe RCA - ul lui (vinovatului).

Edited by DevBreak

Share this post


Link to post

Ungur Cristian a refuzat proba etilotest.

 

S-au aflat si rezultatele analizelor, avea 2,35 la mie.

 

Un TIR de ciment evita un Matiz care i-a taiat fata, soferul Matizului (nr. inmatriculare KLL) a decedat si 2 persoane ranite grav; un Touareg alb pe Lascar Catargiu incaleca un scuar la vreo 100 km/h si rupe semaforul si 2 pomi (iata filmuletul pe Realitatea).

Share this post


Link to post

W O W, din juma din matizul ala s-a ales prafu' si pulberea.

 

Deci, oameni buni, afirm si am sa ma repet de cate ori pot: Matizul este o masina sigura dar doar in masura in care soferul chiar stie sa conduca si nu face manevre idioate. Altfel, cu principii "solide" de condus si cu un permis obtinut pe shpaga, nici in humvee nu scapi. Oricum este pacat ca se inregistreaza atat de multe accidente grave. Eu unul chiar as fi de acord cu un sistem de penalizare al soferilor naravasi direct proportional cu numarul abaterilor grave inscrise in cazierul auto. Sa vedem atunci cati soferi o sa se mai creada la volanul batmobilului cand ies pe sosea.

Edited by raven84

Share this post


Link to post

Eu unul chiar as fi de acord cu un sistem de penalizare al soferilor naravasi direct proportional cu numarul abaterilor grave inscrise in cazierul auto. Sa vedem atunci cati soferi o sa se mai creada la volanul batmobilului cand ies pe sosea.

 

... o sursa de inspiratie ar putea fi asta !!!

Share this post


Link to post

Citeva posturi mai sus tot Vaxxi punea o informatie despre tipa cu Matizul din Constanta. Simpatizez Matizul ca masina insa am o problema cu multi dintre soferii de Matiz, in special cu distribuitorii de diverse, livrare pizza la domiciliu, curierat rapid, etc. In conditiile in care, statistic vorbind, probabilitatea de a te lovi in trafic de un vehicul mai mic decit tine este foarte mica, eu nu inteleg mersul la rupere, la limita sinuciderii. Astia doi si-au gasit cui sa nu acorde prioritate ... un TAB si o betoniera :o

Share this post


Link to post

... si imaginile

 

http://www.videonews...e-supraveghere/

 

 

Asta nu e recomandat pentru toata lumea :

http://www.videonews...-de-pe-Magheru/

 

 

Doi handicapati, unul mai incostient ca celalalt.

 

Dar soferul Loganului e varza cu carne... si-a supraevaluat indemanarea la volan sau abilitatea masinii in situatii limita.

Share this post


Link to post

A murit ca nu avea centura pusa ?

Share this post


Link to post

Pai airbagurile nu sar daca nu ai centura pusa...cred.Oricum vinovati sunt amandoi, cel rosu ca nu s-a asigurat iar cel albastru venea cu o viteza mult mai mare decat celalalt, cred ca avea vro 70-80 dupa cum se vede pe camera.Ma mira faptul ca cel cu loganul ori nu a franat deloc ori avea montane pe masina ca prea s-a sus ca pe gheata...

Share this post


Link to post

Aia nu e situatie limita. Nu-mi explic accidentul decat printr-o accidentare directa a soferului loganului in momentul acrosajului (avea mana pe geam sau cibourile i-au intrat in ochi) si drept urmare a pierdut controlul masinii...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...