Jump to content

Sign in to follow this  
vrazvanc

Daewoo Matiz E

Recommended Posts

Eu acum cateva saptamani am gasit un set de 4 capace noi la 6 dolari in SUA, 16 dolari transportul si 4 dolari TVA-ul. Pe 30 noiembrie a plecat si ieri era prin Germania la centrul de sortare DHL.

Aha , am gasit un Matiz pe aici prin apropiera la dezemembrat si am zis sa i-au de pe ala daca mai au piese pentru el sau daca mai au masina in sine , da oare semnalizari fata unde gasesc ?? 

Ca is c-am crapate 🤔

Edited by Mark-Damas 97' 98'

Acum 2 ore, Mark-Damas 97' 98' a spus:

...da oare semnalizari fata unde gasesc ?? 

Ca is c-am crapate 🤔

De la dezmembrari, daca vrei originale. Sau de la TYC, dreapta si stanga.

La 23.12.2021 la 18:46, vrazvanc a spus:

De la dezmembrari, daca vrei originale. Sau de la TYC, dreapta si stanga.

Multam , is originale ?? , adica asa arata ale mele pe stanga doar , scuze daca ma bag in topicu tau cu ceva poze ✌️pe dreapta sunt ok nu sunt crapate 

DSCF5257.JPG

DSCF5258.JPG

DSCF5259.JPG

DSCF5264.JPG

Am scris, de la TYC; deci atfermarket. Originale la dezmembrari.

Pune-i si niste capace in locul proiectoarelor  arata oribil fara. Sunt niste plastice perforate.

Edited by vrazvanc

La 28.12.2021 la 17:05, vrazvanc a spus:

Am scris, de la TYC; deci atfermarket. Originale la dezmembrari.

Pune-i si niste capace in locul proiectoarelor  arata oribil fara. Sunt niste plastice perforate.

Mersi de sfat si asta e aftermarket ma gandesc ;)) eu m-as fi gandit la ceva proiectoare , am avut pe Damas proiectoare si arata foarte fain da poate a avut protecti , numai are multe masini sau pierdut nici antena cand l-au sudat ultima data de atunci nu ii m-ai merge nici acul la benzina dar o sa le remediez la mine o sa renasca Matizul si o sa arate cum arata in tinerete oricum e e de-o seama cu mine e deja major ;)) si o sa aiba 19 ani la anu fiind din 2003 😁, de cand tot zic ca fac topic cu el dar tot nu gasesc cand si m-ai caut poze cum a pus si pe cel cu Damasul , la Damas am avut noroc ca am gasit ceva poze plus ca am facut la cateva in album , da le combin cumva ca am ceva poze interansante si cu bunicu Matizului , adica prima masina a matusi mele , o cobra W123 , o masina bestiala 😌 Da ma rog iar m-am lungit cu vorba ;)) mersi de pont inca odata o sa m-ai caut sa vad ceva dezembrari dar nu gasesc Matizuri pentru dezmembrat aici la mine in zone , fie sau vandut fie nu vor sa le dezmembreze si le tin asa sau m-ai sunt multi care circula inca cu ele 👍✌️

Edited by Mark-Damas 97' 98'
  • Like 1

Pentru proiectoare as opta si eu, is o necesitate.

Si eu as fi vrut, dar primul impediment e ca sunt scumpe. Hai sa zicem ca trec peste asta, dar faptul ca nu am cablaje la masina pentru ele, zic "pas". Altfel as fi vrut si eu sa cumpar proiectoarele, maneta si sa le montez.

Edited by vrazvanc

Tu stii ce si cum.

Eu unu nu imi pot inchipui tragaci fara proiectoare ceata. Au si astea rolul si rostul lor, face toti banii cu cablaj cu tot ce e f. foarte simplu. Ma rog, fiecare dupa cum crede.

Mie nu mi se pare simplu sa fac cablajul, cu sigurante, desfacut plastice volan, tarat pe sub masina etc. Mie mi-ar lua cateva ore bune, dar nu asta-i problema, ci ca zgarcitii nu au pus din fabrica 5 metri de fire.

Cu masina nu ar trebui sa plec la drum lung, iar orasul are iluminat stradal.