Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Bou-vigneta

Recommended Posts

asta vroiam sa-l intreb si eu pe @razvanclub1, pe unde ocoleste el ca sa ajunga la ase

Share this post


Link to post

Deblocarea centrului nu se face prin taxe. Nimeni nu se plimba pe acolo sa se afle in treaba. E clar ca de banii aia are nevoie cineva si aplica metoda Mazare, ca sa nu patinam afara cu exemplele, ca nu suporta comparatie. Daca nici de data asta nu se protesteaza, se dovedeste ca in RO oricine poata sa faca ce vrea, important este sa ocupe o pozitie favorabila. Maine o sa vina altul si o sa zica ca trebuie TVA la taxa asta, poimaine o sa zica ca-i taxa de lux si atunci e nevoie de accize la ea si tot asa. Cand a explicat unul plastic cum e cu urinatul la romani a fost, si este inca, considerat antinational. Asta ca populimea sa nu inteleaga ce se intampla.

Share this post


Link to post

@tommy stau pe langa unirii si o urcam de la unirii la universitate,magheru si ajungeam la ase.acum va trebui sa o iau pe la sfanta vineri...piata gemenii...eminescu si romana...altfel nu vad cum as putea ajunge

Share this post


Link to post

Una la mana,poa sa bage si 10 mil ca eu nu am treaba pe traseul respectiv decat de 2-3 ori pe an...si pot ocoli daca e...

A doua la mana pe ei ii doare'n (cuvant_foarte_des_folosit) ca sunt parlamentari si au imunitate...si nu vor plati nimic...

Edited by Alezz

Share this post


Link to post

pai la plecare nu mai poti pe eminescu, trebuie s-o iei pe dacia, sau spre flamingo..

si dacia e tot zona zero :)

iti spun parerea mea, daca e sa bage taxa, tot o platim

 

cum zice alezz, doar militienii si grangurii nu platesc (ca si pe dn1 cand depasesc viteza legala)

 

ceva bun nu se face asa, in alte parti oamenii fac treaba cu cap, scot pe piata obligatiuni, se imprumuta pe termen lung, si scot o opera de arta, la romani pun bir ca-n evul mediu pe mosie

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Pana la coada este o chestie de principiu!

Ofera-mi alternativa si sunt de acord cu introducerea unei taxe auto pe zona zero.

Dar, ce alternative am? :-?

Spre exemplu, ajung cu masina la marginea zonei zero, am loc de parcare acolo? NU, iar daca presupun ca am, trebuie sa platesc la smecherii de la Dalli sau care or mai fi ei ceva mai mult de 2 lei per ora (ex. parcarea etajata de la Unirii). Ma mai costa ceva lei transportul in comun... si uite asa am sa zic ca am un servici de lux pe Magheru langa Pta Romana intr-un bloc care la primul cutremur Dumnezeu cu mila!!! :mda:

...si-am sa sar la gatul patronului sa-si mute naibii sediul la periferie ca-i mai bine... de abea nu mai au clientii motiv sa zica ca nu mai vin la firma unde lucrez ca trebuie sa aiba buvineta :-W

Share this post


Link to post

Da, asta chiar e misto. Chiar daca ai bouvinieta masii, nu o sa poti sa intri in zona pentru ca grantiele sunt blocate cu masini parcate!!! =))

Share this post


Link to post

ce zic eu ca ar fi fain, sa bage vreo 4-5 de astea in bucuresti, si inca vreo 20-30 in tara

 

le lipim pe toate pe parbriz! cool, nu mai e nevoie de curatatoare de gheata, ca oricum vom merge legati la ochi,

pasul urmator la maini, ca le punem pe volan, si apoi, normal, pe picioare

Share this post


Link to post

imi este greu sa cred ca e vorba de 6.5 mil pe an.S-a zis la inceput ceva de genul pana intr-un milon si si atunci mi se parea cam multicel; la 6.5 mil ma mut draq din Bucuresti...MUUUUULT RAAAUU!!!

Share this post


Link to post

Parbrizul si luneta sunt facute pentru autocolante cu DaewooClub, nu pentru rahaturi din astea. Eu nici pana acum nu mi-am pus rovinieta pe el si nu am de gand sa o fac.

Share this post


Link to post

S-a amanat !

 

(Stire din urma cu 5 min. de la Antena 1)

Share this post


Link to post

Daps, a spun Nea AdriEan VidEanu ca nu se pune in acest moment problema introducerii bovinetei...dupa ce vor introduce sistemul inteligent de management al traficului (moamaaa, ne-a spart cu asta) si dupa ce vor face tz parcari subterane si nu vor mai fi masini parcate ilegal (deja ma simt ca in StarTrek) atunci cei care vor vrea sa se preumble pi shentru vor avea de platit rovinieta =)) =)) =)) ... baieti, delirul continua!

Share this post


Link to post

Lasa, ca la cati bani au imprumutat cred ca au de unde sa bage. Doar sa vrea sa faca treaba...

Share this post


Link to post

Da cica ati scapat de buvigneta...cica cel putin pana la anul...sau poate pana vine Mazare la primaria capitalei... (intre noi fie vorba ar trebui un Mazare in Bucuresti :D )

Edited by MCojo

Share this post


Link to post

Sa le puna niste beriere vopsite galben cu vopsea de la "Brick" pe Magheru. :) )

Share this post


Link to post
Da cica ati scapat de buvigneta...cica cel putin pana la anul...sau poate pana vine Mazare la primaria capitalei... (intre noi fie vorba ar trebui un Mazare in Bucuresti :D )

 

Lasa-ma ma cu banditu vostru. Ala e bucurestean de aici mai rau :rolleyes:

Share this post


Link to post

De fapt cred ca vor sa scape de el si nu stiu cui sa paseze asa mafiot cu acte in regula.

Share this post


Link to post

o fi mazare mafiot,dar cel putin prin constanta nu mai avem asa multe gropi(doar pe stradutele secundare,dar nici pe acolo asa multe).plus ca mamaia s-a scimbat foarte mult in ultimii 4 ani. acum ca lucrarile au fost facute de firmele lui mazare,ca or fi fost preturile duble...ce mai conteaza? important e ca se vad niste rezultate. in alte orase s-a furat tot dar nu s-a facut nimic. cel putin mazare fura mai cu bun simt... :) ) pacat ca nu mai e psd-ul la putere sa poata sa termine si celelalte proiecte cu portul de agrement si cu reabilitarea zonei vechi,ca de la alianta nu o sa mai primeasca fonduri. asta e singurul motiv pentru care imi pare rau ca a castigat alianta.

Share this post


Link to post
Da cica ati scapat de buvigneta...cica cel putin pana la anul...sau poate pana vine Mazare la primaria capitalei... (intre noi fie vorba ar trebui un Mazare in Bucuresti :D )

 

mai, asta ne-ar mai trebuie!!! Ceva de genul, ce-i care n-au "B" la numarul masinii sa plateasca ca sa intre in Bucuresti! :D ...si sa vezi atunci cum se intinde buba in toate orasele mari ale Romaniei :mda:

 

Probabil ca Videanu s-a razgandit (termen la moda) pentru ca a citit pe forumul daewooclub parerile noatre! :-?

 

 

o fi mazare mafiot,dar cel putin prin constanta nu mai avem asa multe gropi(doar pe stradutele secundare,dar nici pe acolo asa multe).plus ca mamaia s-a scimbat foarte mult in ultimii 4 ani. acum ca lucrarile au fost facute de firmele lui mazare,ca or fi fost preturile duble...ce mai conteaza? important e ca se vad niste rezultate. in alte orase s-a furat tot dar nu s-a facut nimic. cel putin mazare fura mai cu bun simt... :) ) pacat ca nu mai e psd-ul la putere sa poata sa termine si celelalte proiecte cu portul de agrement si cu reabilitarea zonei vechi,ca de la alianta nu o sa mai primeasca fonduri. asta e singurul motiv pentru care imi pare rau ca a castigat alianta.

 

:mda:

 

Iti spun eu ca sitatia gropilor pe artele principale di Bucuresti nu e cum se crede... mai sunt exceptii, dar hai sa nu comparam Bucurestiul cu Constanta! si ma refer aici la dimensiuni, numar de locuitori, etc.

Spre exemplu, eu stau in Drumul Taberii si am serviciul fix la Pta Romana si chiar nu sunt gropi!!! stazile secundare este cu totul altceva! si-n alte tari e aceasi poveste...

auzi, mazare fura cu bun simt!!! scuza-ma, lasa-ma sa rad =)) :) )

 

Iar in privinta statiunii Mamaia, o fi si rodul implicarii lui Mazare, dar patronii aia de hoteluri n-au investit nimic? Eu zic ca-i si rodul lor, nu?

Share this post


Link to post
Ceva de genul, ce-i care n-au "B" la numarul masinii sa plateasca ca sa intre in Bucuresti! :D

Ar fi culmea ca eu sa platesc apoi la intrarea in gl, la mine. =))

Share this post


Link to post

Cred ca topicul asta se transforma in unul "Mazare vs Videanu"... =))

Share this post


Link to post

Ce s-a facut la Constanta este sub 10% din potentialul local. Asa ca nu va mai bucurati degeaba. Sa vina PSD la putere sa faceti ca la Bacau? Adica sa dezvoltam orasul cu bani de la celelalte orase, sa ne furam caciula unul altuia?! =D> (sunt ironice aplauzele)

 

Relax lads, nici un politician nu are tupeul sa bage o taxa de 6.5 mil lei pe asa ceva! N-ati observat ca am inceput si noi in Bucuresti macar sa avem "opinie publica". La Basarab au facut concesii. Mai conteaza si oamenii.

 

Pana una alta eu ma bucur ca incepe sa se vada ca primaria bucurestiului e in centrul atentiei: de cand a venit Basescu s-a mai facut cate ceva.

Personal ma bucura noile semafoare. Iar pe Iuliu Maniu au reusit sa decongestioneze traficul cu semafoarele pt pietoni. Zilele astea am observat ca au si butoane! Nu se face verde fara apasat pe buton. Chiar si asa sunt sincronizate; probabil ca daca frecventa apasarilor e mare actioneaza sincronizarea. Noaptea sunt verde tot timpul. Parfum! =D>

 

Abia astept camerele cu amenzi pt cei care blocheaza intersectia! :D

Si mai astept cu nerabdare momentul in care nimeni nu va mai parca pe marile bulevarde pe linia speciala de BUS, stiti voi aia galbena! > :) Acum cativa ani nimeni nu credea ca vor reusi sa realizeze asta in centru: si totusi pe Magheru si Regina Maria s-a reusit.

 

Vineri dimineata la radio s-a anuntat si largirea soselei de centura la 4 benzi intre Otopeni si Voluntari! :banana: Prietenii stiu de ce ma bucur asa!

Share this post


Link to post

... n'ati scapat fratilor , va baga din februarie 19,9% la gigaCaloriferie ... > :) Nu va este clar ca MAFIA portocalie a reusit sa se organizeze , baietii s'au pus pe facut bani pentru urmatoarele alegeri si inima lor "pirjolita" ... ofof mai-mai . :-W Timpu' trece si ei nu produc nimic pentru ei ... din pacate asta este doar inceputul ... :(

Share this post


Link to post
Personal ma bucura noile semafoare. Iar pe Iuliu Maniu au reusit sa decongestioneze traficul cu semafoarele pt pietoni. Zilele astea am observat ca au si butoane! Nu se face verde fara apasat pe buton. Chiar si asa sunt sincronizate; probabil ca daca frecventa apasarilor e mare actioneaza sincronizarea. Noaptea sunt verde tot timpul. Parfum! =D>

 

Ce naibii? Eu circul in fiecare zi pe Iuliu Maniu dimineata intre 08:00-08:30 si seara, dar carnatul de masini se intinde de la semaforul intersectiei apaca pana la Cora! Seara este ceva mai bine, dimineata e problema... :scarpin:

Noaptea? ...prea putin interesant, peste tot este liber! asa ca parfumul iti apartine :P

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...