Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Bou-vigneta

Recommended Posts

Dimineata e nasol ca pleaca toti la servici in acelasi timp...seara insa nu se intampla asa.

Share this post


Link to post

daca ma intreaba cineva de noul aptibild care ar trebuii sa imi murdaresca parbrizul sa lasa cu cazier...cel mai bine ca sa se fluidizeze o zona sau alta ... se scot din uz masinile care nu e cazul sa mai circule din diferite motive sau se maresc taxele pt masini non euro...cred ca se ajunge la 3/4 din automobile...iar daca nu ai de 3 luni ITP masina trebuie saltata si lasata intr-un parc...in 3 luni de zile ai timp sa iti iei stampila aia ...

Share this post


Link to post
Vineri dimineata la radio s-a anuntat si largirea soselei de centura la 4 benzi intre Otopeni si Voluntari! :banana: Prietenii stiu de ce ma bucur asa!

:osanale: Sa te auda cine trebe, ca m-am saturat de jegu' ala de centura si de traficul oribil... :mda:

 

...si cum ramine cu ajunsul pe Centura, in zona Colentina? Adique Ghica-Petricani-Pipera? :(

Edited by sebian

Share this post


Link to post
Ce naibii? Eu circul in fiecare zi pe Iuliu Maniu dimineata intre 08:00-08:30 si seara, dar carnatul de masini se intinde de la semaforul intersectiei apaca pana la Cora! Seara este ceva mai bine, dimineata e problema... :scarpin:

Noaptea? ...prea putin interesant, peste tot este liber! asa ca parfumul iti apartine :P

Semafoarele de pietoni sunt de la Cora pana dupa Gorjului. Acolo se simte. In partea cealalta e la fel.

Yeap, parfumul imi apartine. Every little helps. Daca tot timpul vezi numai ce nu iti place ia metroul! :D

 

@Sebian: relax man ca oricum iti schimbi jobul pana termina astia centura. Oricum va fi mai rau (pe perioada santierului) pana va fi mai bine!

 

Apropo: mai era un articol in Romania Libera de azi: 139 camere de luat vederi in Bucuresti! :thumbl:

Edited by panzer

Share this post


Link to post
@Sebian: relax man ca oricum iti schimbi jobul pana termina astia centura. Oricum va fi mai rau (pe perioada santierului) pana va fi mai bine!

Sa-ti fie gura aurita, nenea! :osanale: ca mi s-o urit de drumu' asta...

Share this post


Link to post

Acum s-au gandit la altceva..

"Cine vrea sa mearga pe autostrada sa plateasca 5-6 euro la 100 km"

 

Ziarul Gandul | 06 octombrie 2006

 

Celor care nu au acesti bani, ministrul Transporturilor le recomanda sa mearga pe drumurile nationale, ca pensionarii

Ministrul Transporturilor, Radu Berceanu, a declarat, joi, la Miercurea Ciuc, ca va fi schimbata strategia privind reabilitarea infrastructurii, drumurile nationale urmand sa fie date in intretinere prin licitatie, in urma unor contracte pe 10 ani, iar autostrazile pe o perioada de 30 de ani. Potrivit ministrului, autostrazile trebuie sa fie construite in regim de parteneriat public-privat, pentru ca in nici o tara din lume finantarea nu este facuta exclusiv din bugetul statului. "Cine vrea sa circule pe autostrada trebuie sa plateasca o taxa echivalenta cu 5-6 euro la 100 de kilometri. Cine nu are acesti bani poate sa mearga pe drumurile nationale gratis, ca pensionarii, iar cine vrea mai repede o ia pe autostrada si plateste taxa", a declarat ministrul.

Facand un calcul, el a spus ca "doi euro se economisesc la benzina, un euro pe timp, un euro pe piese de schimb si un altul pe accidente zilnic". Conform ministrului, din banii astfel obtinuti anumite sume vor putea fi alocate pentru construirea a 2.000-2.500 de kilometri de autostrada in urmatorii 10 ani.

Sursa-Gandul-------------------

Share this post


Link to post

5-6 euro la 100 km? :shock: Mai scump ca oriunde! Da' adevaru ca sunt ca-n palma, merita! :-&

Share this post


Link to post

Deja biletul de tren il dai numa' pe taxa asta stupida pentru a face un CT - Buc. La un moment dat ma gandeam ca au dreptate, ca'n toate tarile civilizate se platesc mii de taxe, dar astia sunt culmea insistentei!

 

Cata dobitocime avem "acolo sus"... :(

Edited by Immortal

Share this post


Link to post

E prea mult... in Grecia se plateste 2e pe aprox 100km...

Pe de alta parte, avand in vedere faptul ca plateste firma, las' sa bage ca se mai imputineaza traficul.

 

PS: Mersul pe autostrada nu este mai economicos, ci mai scump!

Share this post


Link to post
5-6 euro la 100 km? :shock: Mai scump ca oriunde! Da' adevaru ca sunt ca-n palma, merita! :-&

 

E ca in Italia. Si, oricum, se pune problema pentru dupa ce se vor termina alea care inca nici nu s-au inceput. :dizzy:

Share this post


Link to post

Eu nu inteleg de ce isi dau cu tesla-n c**ie astia de la guvern bagand taxe ca sa-i injure lumea.

Au bagat bovinata, acu daca vreau sa plec cu matizul din oras tre sa scot 60 de lei din buzunar, echivalentul a 17 litri de benzina. Eu ard mii de litri in 25 de mii de km anual. Li se pare ca aduc prea putini bani bugetului, de imi mai baga o taxa? Nu inteleg logica. Oricum la buget intra bani fara numar din carburanti, trebuie sa mai puna taxe suplimentare pentru cativa $ nenorociti?

Faza dura: cand ma duc la facultate nu imi trebuie bovinata, pentru ca nu trec de panoul de iesire din oras. Cand plec de la facultate, imi trebuie, intrucat mai am vreo 150 de metri pana la panoul de intrare in oras. Sper sa nu se prinda sticletii, ca ar fi in stare sa dea amenzi.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...