Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

=)) O viitoare stea! :) )

 

 

cazatoare :P

Share this post


Link to post

Astazi am asistat la o discutie pe tema asta,intre un coleg si unele persoane de la ong-urile care se ocupa teoretic, cu protejarea cateilor sau cu oferirea unor solutii.

 

E o discutie REALA insa de rasu/plansu.

 

Coleg:-buna ziua,numele meu este X,locuiesc in Bucuresti pe strada Y.

 

Am o problema cu o haita de caini de pe strada mea,sunt violenti,nu mai pot merge cu bicicleta si seara nici macar pe jos.

Va rog sa ma ajutati ca n'as vrea sa chem hingherii sa-i omoare.

 

ONG-pai..sa vedem,sunt castrati?

 

Coleg-nu m'am uitat atent, dar au chestie d'aia galbena, capsata in ureche.

 

ONG- va rog sa va uitati mai bine,daca nu sunt castrati va rog sa-i luati dvs(!?!) si sa-i duceti la un cabinet pt operatie.

 

Coleg-sunt castrati! altfel n'ar fi insemnati toti cu numere de inregistrare.

 

ONG-aaa.. atunci va rugam sa-i priviti(!?!) cu atentie cand devin agresivi si sa identificati liderul(!?!)

 

Coleg-liderul?

 

ONG-da ,de obicei e unu rau(liderul) si toti se iau dupa el..

 

Coleg-si ce sa-i fac?

 

ONG -sa-l fotografiati (!?!)

 

Coleg(deja scarbit)- si cu poza ce sa fac?

 

ONG- s-o incarcati pe un site de adoptii animale(!?!)

 

Coleg-cine ar lua asa un caine,pe cel mai agresiv?

 

ONG -nu stiti cate vile s-au construit in B si pe langa,proprietarii au nevoie de un astfel de caine..

 

Coleg(inchide telefonul)

 

Cam asta-i faza cu astia care defileaza mai sus..

Share this post


Link to post

Sa-i pape "liderul"!

Share this post


Link to post

Eu m-am invatat ca, atunci cand vine un caine dupa mine, sa fug dupa el cu intentia de a-l strange de beregata. Daca sunt cu bicicleta, sa franez si apoi sa intorc dupa el. Nu ii mai trebuie a doua oara. Asta o stiu deoarece pe traseul spre vechiul servici deja stiam toti cainii care nu ma mai latrau a doua oara.

Share this post


Link to post

Lasa cainii, eu rad de sustinatorii lor din filmuletul de mai sus. A tunat si i-a adunat.Mi-e frica sa mai ies pe strada stiind ca ei sunt in libertate. Mai ales baba aia care se plange de teroarea hingherilor sau aia care spune ca oamenii muscati de caini nu i-au iubit destul...

 

Apreciez totusi ca tipul cu spitalele nu a zis nimic de Boc, Basescu si curva lui, Udrea.

Share this post


Link to post

Laurentziu, sa nu te vada aia din filmulet ca te vor alerga rau de tot. =))

Share this post


Link to post

Astia nu stiu cum e sa alergi sa schimbi o bara fata pe casco faramata de vreun cretin de caine d-asta care isi arata muschii in fata masinilor. 4 caini s-au repezit in fata masinii mele si au pierdut. Eu macar am fost norocos, altii si-au paradit radiatoare cand plecau spre strainataturi, de au fost nevoiti sa se intoarca acasa. Daca toti oligofrenii aia care n-au ce face si protesteaza ar plati cate un leu pentru fiecare masina ce a lovit un caine, fiecare om care a fost muscat de un caine, le-ar pieri pofta de proteste.

In nici o tara in Europa asta n-am vazut cainii vagabonzi sa alerge liberi pe strada cum alearga pe la noi.

 

Eu nu inteleg cum pastele masii se pot aduna atatia sa protejeze animale salbatice (pana la urma asta sunt), dar nu sunt in stare sa se adune sa protesteze contra scumpirii preturilor la carburanti.

 

Si nu mai inteleg un lucru: ce-i asa de dureros sa prinzi un caine, sa-i faci o injectie cu somnifer si apoi una letala? Maine-poimaine vor aparea si cei ce se impotrivesc eutanasierii gandacilor si a sobolanilor.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Bine spus, Laurentiu.

 

Chiar nu inteleg de ce se impotrivesc toate babele cand e vorba sa le ia cainii de la bloc. Nu mai au cui sa arunce resturile de mancare. Au drepturi si animalele, dar oamenii chiar nu gandesc. Prefera sa vada la stiri atacuri mortale, decat sa ramana fara cainii din fata blocului. Asta e tara in care traim. Mentalitatea lasa de dorit.

 

Eu sper sa-i eutanasieze pe toti si sa se elibereze strazile, sa nu-mi mai fie frica seara, cand ajung acasa.

Share this post


Link to post

Duvde, juvcke, lucadetuv, it is ready for the hud?

Edited by Tommy
  • Like 1

Share this post


Link to post

moscowtuningshow2-11.jpg

moscowtuningshow2-12.jpg

moscowtuningshow2-13.jpg

 

:) )

Share this post


Link to post

Unele(nu stiu daca astea din poze)sunt placate de adevarat cu aur si argint.Am vazut acum 2 ani la un arab in Dubai.Acum nu va ginditi la cine stie ce cantitati. Cateva sute de grame sunt de ajuns pentru o masina.

Share this post


Link to post

Volanul de Aur si Buda de Aur.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Prietenul meu Ferrari!

post-3348-0-18856300-1303819544_thumb.jpg

Edited by mihai72ro

Share this post


Link to post

Din pacate spalati din astia pe creier vad in fiecare zi. Sad but true.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Bre Vaxxi, pe ce forumuri haladuiesti! :) )

post-5090-0-49553300-1304362591_thumb.jpg

Edited by Julius
  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...