Jump to content
Sign in to follow this  
steph

CATERINCA

Recommended Posts

Rusia ? Juri ca esti in RO, sunt sigur ca masinile care schimba sensul de mers de pe banda opusa au numar de B-xxx-yyy.

Share this post


Link to post

Frustrarile astea :) , maestre, nu fac bine la sanatate ;) . Nu conteaza numarul masinii ci bizonul de la volan. Si in BV e la fel doar ce am fost pe week-end. La fel si la Sibiu.

Mie mi-a placut compilatia insa nu am putut observa lipsa de frana la unele masini. Si la astia se da ITP-ul ca la noi.

Share this post


Link to post

Din pacate cred ca psihologicul si vizita medicala se dau ca la noi.

Share this post


Link to post

Frustrarile astea :) , maestre, nu fac bine la sanatate .

Fiule, esti in retard, se numeste indignare, revolta, ura ! Se cheama, feriti-va ! Suntem satui de bucuresteni care se autodenumesc smecheri si circula pe banda 1 in Bv, inainte sau la stanga. S-a inteles sau trebuie dat un exemplu ?

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Nu va bazati pe prejudecati cand faceti astfel de afirmatii, nu castigati nimic, din contra, si este valabil in general in viata, nu in acest caz particular.

 

Raman la parerea mea totusi, sunteti una din putinele persoane pe care am reusit sa o cataloghez fara sa o cunosc personal, nu imi place sa fac asta insa acum nu am incotro si trebuie sa ma inclin in fata evidentei.

Share this post


Link to post
Nu va bazati pe prejudecati cand faceti astfel de afirmatii, nu castigati nimic ...

Acum cativa ani, in vizita prin Bv, Zeul (il cunosti, un bucurestean get beget) imi spunea: "eu veneam la Bv sa scap de Bucuresti, decand Bv este plin de bucuresteni, ce rost are sa mai vin ?"

Share this post


Link to post

Daca au ajuns soferii bucuresteni spaima oraselor, inseamna ca situatia este grava. #-o

Share this post


Link to post

Nu este vorba despre soferii bucuresteni, doar unii dintre ei si nu sunt spaima, doar injurati si claxonati.

Share this post


Link to post

Amabilitate în trafic ca în Bucureşti nu întâlneşti altundeva în ţară. Poate şi pentru că în alte oraşe nu e atât de necesară, fiind suficient codul rutier.

Mârlani însă sunt peste tot: în Bucureşti, ca şi în Braşov ori aiurea...

Share this post


Link to post

Daca tot era vorba despre neregula (nu despre amabilitate), era imposibil sa nu apara si marele admirator al celui care a transformat neregula in regula.

Share this post


Link to post

Îmi place la tine faptul că eşti un tip foarte categoric! Şi sintetic (ca antonim al altui cuvânt).

______________________

La ieşirea din spital, psihiatrul îi dă pacientului câteva sfaturi pentru

a se reintegra cât mai bine in societate:

-... şi să nu spuneţi niciodată "Sigur"! Numai nebunii se exprimă atât de

categoric!

-Nu ştiam... sunteţi sigur, domnule doctor?

-Absolut sigur!

Share this post


Link to post

Bine macar ca ati mutat controversa la caterinca. Aici sigur nu e offtopic =))

Share this post


Link to post

Nu s-a mutat nimic. A fost caterincă de la bun început. :) )

Share this post


Link to post

Din ciclul 'Ziaristii n-au luat bac-ul'. =))

post-124-0-87534300-1313933085_thumb.jpg

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Daca si brasovenii sunt un exemplu de soferi cu bun simt...

Share this post


Link to post

Off.

Probabil sunt. Uite, de exemplu acum vreo 2 săptămâni aflându-mă pe la Predeal cu prietenii, într-o seară am zis să mergem prin Braşov, să facem o plimbare "pi şentru". Neştiind cum să ajungem la Piaţa Sfatului, am abordat la un semafor un şofer dintr-o maşină care aştepta pe banda alăturată. Ne-a zis să ne ţinem după el, că tot în zonă merge. La un moment dat, ajunşi pe o străduţă cu sens unic, respectivul a oprit, a coborât din maşină şi a venit la noi să ne spună că putem parca, căci suntem aproape de piaţă. I-am mulţumit frumos, minunându-ne că mai sunt şi astfel de români. Nu ştiu dacă era braşovean, căci maşina lui avea număr de Prahova :rolleyes:

Edited by Julius

Share this post


Link to post

Probabil sunt. Uite, de exemplu acum vreo 2 săptămâni aflându-mă pe la Predeal cu prietenii, într-o seară am zis să mergem prin Braşov, să facem o plimbare "pi şentru".

 

Si ironia adresata accentului moldovenesc cu ce se leaga? Sau si pe aici incepe sa devina ca-n comment-urile ieftine si xenofobe ale tabloidelor?

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

E stiut ca sunt multi moldoveni in Brasov. :D

Share this post


Link to post

Off. Nu era nici o ironie, e o expresie pe care o mai folosesc cateodata. Scuze, daca v-am facut sa va focalizati asupra acestei expresii din context. Ceea ce am vrut sa spun este ca gestul acelui tip, pana la urma un gest de bun simt si normalitate, m-a pus pe ganduri. E trist ca am ajuns ca bunul simt si normalitatea sa ne uimeasca...

PS: nu sunt nici moldovean, nici bucurestean.

Share this post


Link to post

Julius sa stii ca inca mai sint oameni normali...si eu am fost surprins placut de multe ori recent in concediu...

 

Sa mai ridem un pic:

Share this post


Link to post

Ai vazut vreo deosebire intre cel cu blana si cel cu haine?

Share this post


Link to post

Autodenunt la ce am reclamat mai sus:

Duminca 21 August, 2011, ora 17:00. Mergeam prin Brasov pe un bulevard cu 3 benzi, linie dreapta, fara restrictii. Eu, cu masina plina, mergeam cu cca.60km/h (pe bord) pe banda 1 ...

Share this post


Link to post

Vinovat :) . Nu stiam ca in Brasov este interzis mersul inainte pe o banda marcata cu indicatorul "mers inainte"

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...