Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Se Cauta Diverse Chestii

Recommended Posts

Caut o croitorie unde sa modific un costum de protectie (material mai gros). Toate croitoriile din cartier pe unde am intrebat au zis ca nu au masini de cusut pentru asa ceva.

Edited by Julius

Share this post


Link to post

Va salut

Caut borseta de scule originala Daewoo dar nu reusesc sa gasesc. Eu am ramas fara acum doi ani cand mi-au spart portbagajul si de atunci am ramas cu acest pitic pe creier. Aveti idee unde as putea gasi? Pe net nu am avut succes

 

P.S: Pe okazii nu mai mai gasit de vanzare

post-32081-0-01620300-1362301284_thumb.jpg

Edited by Corneda

Share this post


Link to post

Caut de imprumutat interfata eobd cu ELM si bluetooth. Am instalat asa ceva pe navigatorul miomoov si vreau sa vad daca se merita sa investesc in interfata.

Share this post


Link to post

Dupa ce am rascolit bine net-ul, nu i-am dat de capat. Descriu mai pe larg despre ce este vorba pentru a ma face inteles in ceia ce caut, de are cineva la cunostinta despre stfel de "mistere".

 

Cu mult timp in urma am renuntat la intregul scaun auto pentru copii, demontabil fiind, folosesc doar baza/sezutul. Ceia ce numesc eu problema careia ii caut rezolvare este faptul ca, traseele fiind de ordinea sutelor de km, copila adoarme lasind capusorul cind spre stinga cind spre dreapta fara a avea un punct de sprijin. M-ar interesa un soi de tetiera conceputa acestui scop, daca aceasta exista si aveti la cunostinta, rog detalii.

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Super. Multumesc mult, NFS.

Share this post


Link to post

Caut sa imi iau casti care sa fie cel putin de nivelul calitativ al Sennheiser HD 238 Precision si cam in 300 ron maxim. Am sanse ?

Ce credeti ca ar merita in banii astia si sa se auda minim ca cele de mai sus ( am pus mana e ele intamplator si sunt incantat de cum se aud numai ca daca tot trebuie sa le returnez si deci trebuie sa cumpar ceva, ma gandesc, poate intre timp a aparut pe piata ceva ce sa se merite mai mult )

Share this post


Link to post

Pare ce caut dar daca am inteles bine functionarea are un numar limitat de cicluri intre 1-12. E adevarat sau nu inteleg eu terminologia de acolo?

Share this post


Link to post

Pai, nu; din cate inteleg eu fisa tehnica, ai 4 moduri de operare care-s exemplificate in poza de mai jos:

 

mod_operare.png

 

- tensiune aplicata permanent (U)

- mod A: ai tensiune pe durata de timp t1, nu ai tensiune pe durata de timp t2, dupa aia se opreste

- mod B: nu ai tensiune pe durata de timp t1, ai tensiune pe durata de timp t2, dupa aia se opreste

- mod C: ai tensiune pe t1, nu ai tensiune pe t2, repeta

- mod D: nu ai tensiune pe t1, ai tensiune pe t2, repeta

 



Din alea 2 butoane de sus pare sa setezi "ora", si din alea 2 de jos "intervalul".

Share this post


Link to post

Chestia cu ora nu am inteles-o...ce faci cu ea? M-am gandit initial ca se refera la numarul de cicluri de repetare mentionate la modurile C si D care m-ar interesa pe mine. Sub ele scrie T1x de unde mi-a venit ideea ca ar fi "de cate ori T1". Daca in modul C si D merge incontinuu ora la ce foloseste oare? Si mai ales o ora doar de la 1 la 12.

Share this post


Link to post

dragi colegi de forum... caut si eu o mufa anume. 9 pini, dispusi pe 2 randuri... 2 dr jos, 2 dr sus, 2 stg jos, 2 stg sus si unul pe mijloc jos, deasupra lui vine clema. ea e de un releu moto, originala a avut niste probleme electrice si e topita si casanta. aveti idee pe unde sa o caut? nu ma trimiteti la magazine de piese moto sau reprezentanta, mufa nu se gaseste separat... vine doar cu instalatia electrica si e scumpa in draci.

  • post-69984-0-31186200-1370183356_thumb.j
    • post-69984-0-78467000-1362916592_thumb.j

Share this post


Link to post

Am una dar e putin taiatapost-10203-0-13620500-1373987942_thumb.jpg Daca te ajuta a ta este.

Asta e dintr-o usa stanga fata de Cielo, parca de la geamurile electrice sau inchiderea centralizata, nu mai retin exact am cumparat usa de la dezmembrari si era cu instalatia in ea.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Da, sigur. Ti-am raspuns si la PM, m-ar ajuta, macar sa vad daca e la fel ca cea de la moto... ca dezmembrari de Cielo gasesc o gramada.

Share this post


Link to post

Caut si eu o idee pentru acoperit o terasa din beton (dreptunghi de vreo 2x8 metri) cu trafic scazut, scopul fiind in principal protectia la intemperii (umezeala, inghet).

 

Initial m-am gandit la covor de cauciuc tehnic, dar preturile sunt prohibitive - iese mai scump decat constructia terasei.

 

Stiu ca vazusem intr-un spital pardoseala acoperita cu un fel de vopsea groasa, cauciucata, rezistenta la umezeala ... dar nu stiu cum se cheama.

 

Alte idei ? doar gresie sa nu-mi ziceti :mrgreen:

Share this post


Link to post

E destula si o sapa pentru exterior, dar sa fie de calitate. Daca terasa e la etaj si acopera apractic o incapere de la parter atunci sub sapa se poate pune membrana bituminoasa si se toarna o sapa mai groasa, dar atentie ca nu orice sapa se poate turna groasa, de obicei scrie pe sac care e gronimea maxima si minima.

PS: Daca e bun betonul rezista 50 de ani fara protectie.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Vaxxi, ce ai vazut tu e rasina sintetica. Este o formula A+B si se aplica pe sapa de beton rugoasa. Costa destul de mult.

Share this post


Link to post

Sapa autonivelanta pare ok, si varianta cu membrana dedesubt cred ca e suficienta. Am gasit Ceresit CN 74 care zice 5 mm dar e si de exterior, Thomsit DX care merge la 10 mm dar e doar de interior ... si nimic altceva de exterior. Da' mai caut.

 

Am gasit si rasina ... 800 lei 4 litri :) pas.

 

Multumesc amandorura pentru sfaturi.

 

Share this post


Link to post

Sapa de principiu nu e hidroizolanta. Iti trebuie sa fie?

Ce inseamna trafic redus, e terasa de bloc unde urca administratorul de 5 ori pe an? Daca da, ceva cheap rau ar fi folie pvc grosuta in 3-4 straturi si ceva pietris. Dar suportul tre sa fie neted.

Share this post


Link to post

Cam da; e o terasa exterioara (veranda), acoperita doar pe juma' de acoperis. Mai ploua, mai ninge, mai ingheata ... as vrea sa protejez de eroziune. Nu e atat de redus traficul incat sa pun pietris :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...