Jump to content
Sign in to follow this  
catapkz

Covid 19

Recommended Posts

Iata si cirtita asta. Ah, ce man, ce caracter ... Pai cum sa nu se aprinda un muribindus de rind cind "tatucu" lui isi rezerva toate drepturile. Halal exemplar !

Share this post


Link to post

Sincer sa spun mie personal mi se rupe ca se plimba Negoita prin parc cu bicicleta DAR AVEREA, averea confiscata pe cand? Nu ne-am mai saturat de toti neghiobii astia ce devalizeaza tara de atatia ani? Toti scapa basma curata cu 1-2 ani si apoi se intorc fete mari...pai ia-le averea si gata, nu i-as tine 1 zi la puscarie, doar le-as lua banii si atat.

Edited by Akon
  • Like 1

Share this post


Link to post
2 hours ago, Akon said:

, doar le-as lua banii si atat.

Si ogoarele ? Ogoarele ramin neprasite sau cum ? Da' cu tunelele pentru autostrada (ce au sterpelit-o) cum ramine ?

Share this post


Link to post

Se dau amenzi in prostie, din cite am inteles. Nu avem motive de bine la capitolul disciplina da' totusi, taxezi tot ce misca ? Ma tem ca se da cu oistea-n gard rau de tot de dragu' de a da bine in fata lu' sefu'. Ori incompetenta crasa si svincu' de cariera ii in prim plan.

Share this post


Link to post
La 21.04.2020 la 9:32, Akon a spus:

Sincer sa spun mie personal mi se rupe ca se plimba Negoita prin parc cu bicicleta DAR AVEREA, averea confiscata pe cand? Nu ne-am mai saturat de toti neghiobii astia ce devalizeaza tara de atatia ani? Toti scapa basma curata cu 1-2 ani si apoi se intorc fete mari...pai ia-le averea si gata, nu i-as tine 1 zi la puscarie, doar le-as lua banii si atat.

Foarte corect

Eu as zice sa incepem cu Iohannis,ce parere ai?

  • Haha 1

Share this post


Link to post

Poate sa inceapa cu oricare, oricum PNL, PSD,Plm, sunt toti o apa si'un pamant. Daca incepi cu Iohanis mi teama ca iei pestele MIC, povestile alea cu 6 case mi se par o tampenie...si eu as putea socotii foarte usor ca am 6 si cu siguranta nu sunt vreun bogat🙂 M-as gandii mai degraba la oameni ca Nastase, Voiculescu, unde stau milioane si milioane la saltea.

Pe Iohanis eu il asemui cu Robu, oamenii sunt mai mult cu pozele, problemele adevarate sunt oamenii ce ii inconjoara si care fac jocurile.

Sunt curios sa aflam peste 1-2 ani cum in perioada crizei de Covid s-au facut numai furaciuni pe echipamente medicale, dezinfectanti etc.

 

Edited by Akon
  • Like 2

Share this post


Link to post

Nu-i asa Gigele ca trei plus doi fac cinci ? Zise don'soara invatatoare ...

Ati vazut copii ... ? Voi de ce nu invatati ca el ...

Cu alte cuvinte, de ce nu furati si voi ? Invidiosilor ...

 

Din fericire nu sufar de sindromu' invidie, chiar nu m-a interesat vreodata "curtea vecinului" . Cine cu adevarat a muncit pentru, sa aibe nene ... il stimez si apreciez pemntru ! In schimb, jigodiile furaciose ce cresc mari pe spinarea altuia, ti i-as inhama la plug, la propriu, si asa girbace pe sale le-as _ute de le-ar crapa soricu !

Altfel, sper sa apara verisor'u lu' Vladut Teparu cu singe in instalatie sa rezolve si aceasta situatie. Slabe sanse da' cine stie ...

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

Stiri de ultima ora de peste PRUT

'''''''''''''Ministra Sănătății, Muncii și Protecției Sociale, Viorica Dumbrăveanu, a declarat în cadrul briefingului de vineri dimineață că pe punctul focal au fost deja discutate eventuale măsuri care vor fi aplicate începând cu data de 27 aprilie, când bugetarii se vor întoarce la muncă.

„Pe platforma punctului focal am pus în discuții aspecte ce țin de acomodarea măsurilor restrictive aplicate. Am determinat care vor fi perioadele privind implementarea unor măsuri. Spre exemplu, din 27 aprilie, atunci când bugetarii vor reveni la locurile de muncă. O altă perioadă ține de acomodările cu care vom veni în contextul încetării stării de urgență – 15 mai”, a declarat ministra.

Următoarea perioadă de relaxare a restricțiilor urmează a începe la 1 iunie.

„Va fi în preajma unui eveniment de ordin social, precum este pomenirea persoanelor decedate, și este necesar să vedem care sunt riscurile și cum ne pregătim pentru a evita anumite aspecte din punct de vedere a sănătății publice, care trebuie să fie garantată populației”, a adăugat ministra Sănătății.

Și președintele Igor Dodon a declarat joi seara în cadrul unei emisiuni televizate că bugetarii ar urma să se întoarcă la muncă începând cu ziua de luni, 27 aprilie. Potrivit acestuia, o decizie în acest sens va fi luată în cadrul ședinței de astăzi a Comisiei Situații Excepționale.

De menționat că bugetarii stau acasă începând cu 30 martie. 6 aprilie a fost singura zi în care aceștia au fost scoși la muncă, însă, sub criticile partidelor de opoziție și a societății civile Guvernul a decis să prelungească perioada de ședere acasă a acestora.''''''''''''''''😃😇

Share this post


Link to post
Acum 3 ore, Akon a spus:

Poate sa inceapa cu oricare, oricum PNL, PSD,Plm, sunt toti o apa si'un pamant. Daca incepi cu Iohanis mi teama ca iei pestele MIC, povestile alea cu 6 case mi se par o tampenie...si eu as putea socotii foarte usor ca am 6 si cu siguranta nu sunt vreun bogat🙂 M-as gandii mai degraba la oameni ca Nastase, Diaconescu, unde stau milioane si milioane la saltea.

Pe Iohanis eu il asemui cu Robu, oamenii sunt mai mult cu pozele, problemele adevarate sunt oamenii ce ii inconjoara si care fac jocurile.

Sunt curios sa aflam peste 1-2 ani cum in perioada crizei de Covid s-au facut numai furaciuni pe echipamente medicale, dezinfectanti etc.

 

Cand spui'' pestele MIC'' vrei sa zici ca ar fi un infractor marunt?

Robu este ala care a vandut Timisoara Tiganilor  sau este vorba de altcineva?

Chestiia aia cu 6 case si mie mi se pare marunta la cate case sunt in Romenia,milioane, minus 6 ,tot milioane ''ramane''

---NU E PAGUBA MEN----

Mult mai grav este cand angajezi ''fraudulos'' doua femei,se lasa cu puscarie

Daca nu ma crezi poti sa il intrebi pe Dragnea ,ca nu e mort.

Edited by florinellll
  • Confused 1

Share this post


Link to post
17 minutes ago, florinellll said:

Mult mai grav este cand angajezi ''fraudulos'' doua femei,se lasa cu puscarie

 

Bietu' draknea... ce om, ce caracter ...

Cind omu' o spus ca UE ne baga corona in tara si ca rosiile sint otravite ... voi ca badman - badman ...😂

  • Haha 1

Share this post


Link to post
1 hour ago, florinellll said:

Mult mai grav este cand angajezi ''fraudulos'' doua femei,se lasa cu puscarie

Daca nu ma crezi poti sa il intrebi pe Dragnea ,ca nu e mort.

E grav cand angajezi fraudulos dar mai grav este cand pedeapsa se cumuleaza cu pedeapsa de fraudare a alegerilor!

Eu neavand culoare politica si nefiind nici macar bugetar ma opresc aici.

Va doresc tuturor sa treceti cat mai bine de aceasta perioada, atat medical cat si economic!

Share this post


Link to post

Da saracu' Dragnea, ca asta era singura problema... ca a facut niste angajari mai pe naspa. Nu ca jde milioane de euro furate.

Si vezi ca "6 case" ale Johannis nu sunt dovedite, pana la proba contrarie hotul e negustor cinstit. Nu zic ca e bun, dar nu se compara.

Si eu sunt apolitic, dar am o mare boala pe ciuma rosie, de 30 ani doar ei au fost la putere si vedem cu totii cat de "bine" ne merge in tara...

Share this post


Link to post

Povestea unui infractor marunt,nedovedit?

Dan Tapalaga

Foto: Hotnews

Presedintele Iohannis anunta ca va returna o mica parte din chiria incasata de pe urma casei pierdute, mai exact acele sume virate "incepand cu data comunicarii deciziei". Seful statului a precizat ca face acest gest dupa radierea dreptului de proprietate din Cartea Funciara survenita ca urmare a hotararii definitive pronuntate de Curtea de Apel Brasov in noiembrie 2015.  Totusi, mai multi jurisiti consultati de HotNews.ro spun ca statul trebuie sa recupereze toti banii incasati de fostul primar al Sibiului timp de zece ani. 
Pentru asta, este nevoie ca administratia fiscala din Sibiu sa deschida un proces impotriva presedintelui Iohannis. Atentie, seful statului a anuntat ca returneaza doar o mica suma, nu toti banii. 

"Dl Iohannis respecta pe deplin hotararea justitiei si fara nici o indoiala va returna imediat sumele care i-au fost virate in baza contractului de inchieriere incepand cu data comunicarii deciziei civile a Curtii de Apel Brasov", a informat marti Administratia Prezidentiala.

Potrivit Rise Project, presedintele incasa din 2006 de la Raiffeisn Bank o chirie de 60 de mii de euro pe an, adica vreo 5000 de euro pe luna. De aici rezulta ca Iohannis este dispus sa restituie doar chiria pe vreo patru-cinci luni, maxim 20.000 de euro, deci cat a incasat din noiembrie cand a fost pronuntata decizia (motiva in decembrie si cam tot atunci trebuie sa-i fi fost comunicata) pana in aprilie, cand dreptul de prooprietate asupra imobilului din centrul Sibiului a fost radiat din Cartea Funciara. Prin urmare, ar mai fi de returnat proprietarului - care in acest caz este din nou statul - restul sumei, adica peste 600.000 de euro. 

Am vazut ca unii comentatori se intreaba de ce  presedintele Iohannis n-ar putea pastra banii din moment ce a fost cumparator de buna credinta? Ce vina ar avea presedintele ca un fals proprietar a pus mana pe casa prin ceva falsuri? Din nefericire pentru el, presedintele nu poate invoca principiul bunei credinte cand a cumparat casa. 

Curtea de Apel Brasov a mai stabilit, in motivarea deciziei pronuntate in noiembrie 2015, ca Iohannis, in calitatea sa de simplu cumparator al imobilului, “nu este aparat de prezumtia de buna credinta, fata de amploarea operatiunii ilicite, rezultata din hotararile judecatoresti definitiv pronuntate”. 

Despre intreaga istorie a cazului plus semnificatiile acestuia am scris pe larg in textul "Presedinti cu probleme locative" publicat in 9 marti

Edited by florinellll

Share this post


Link to post

Ma vad obligat sa dau o Ordonanta de tip militar:  respectati regulile de postare ! Pe pagina asta abia abia se mai gaseste un post legat de  topic !!!

Share this post


Link to post

Pai cam 5 posturi ajung ca să acopere tot ce se știe in mod real despre topicul asta, la nivel mondial. 😆 in rest doar supoziții, teorii, speranțe, păreri, ideologii, conspirații... 

Share this post


Link to post

Da ... dar legate de COVID !

Avem topic dedicat vietii politice, daca mai e cineva interesat de asa ceva.

  • Haha 1

Share this post


Link to post

Legat de covid, abea atept sa dau un transfagarasan sa ii fac rodajul cum trebuie la aia rosie 😄 

O sa fie pe principiul, ori eu ori ea.

Share this post


Link to post
On 4/25/2020 at 1:45 PM, Salex said:

Ma vad obligat sa dau o Ordonanta de tip militar:

Na belea, asta ne mai lipsea. Ordonanta de amutire si clapanit a tastelor ...

Mai bine ma duc in paduuureee ... (!) ori ma predau coronei . 😎

Edited by Viktor

Share this post


Link to post
13 hours ago, Dj_Dark said:

O sa fie pe principiul, ori eu ori ea.

Amandoi nu e posibil? Mai ganteste-te!

Share this post


Link to post
12 hours ago, Viktor said:

Na belea, asta ne mai lipsea. Ordonanta de amutire si clapanit a tastelor ...

Mai bine ma duc in paduuureee ... (!) ori ma predau coronei . 😎

N-ai voi in padure :)) Ca altfel ma duceam eu de mult... ma astepta transeele :))

Share this post


Link to post

Guys, nu stiu despre voi, dar eu am folosit rar masina in "epoca" Covid si exclusiv in oras. Sa dea naiba, Vineri parca eram speriat de bombe, ba aveam senzatia ca accelereaza dracia de capul ei, ba ca sta sa moara ... DJule, te inteleg, insa as zice sa "iti refaci mana" inainte sa spargi motorul ... La cat ai muncit, nici macar evadarea post-Covid nu justifica sa o frangi.

Share this post


Link to post
59 minutes ago, Salex said:

ba aveam senzatia ca accelereaza dracia de capul ei,

Nu stiu cum e motorizarea la a ta, insa Opelurile in ultima perioada au acel 'feature' enervant ca sa nu omori motorul, cu ambreiajul apasat (si nu stiu daca obligatoriu si bagat in viteza, nu imi mai aduc aminte de cand am incercat ultima oara), daca pisti pedala de acceleratie, motorul se ambaleaza ceva mai alert decat daca pisti in punctul mort, nu stiu daca m-am facut inteles. Pe mine la Astra e una din chestiile care ma deranjeaza, de multe ori ajunge sa ma smuceasca cand plec de pe loc.

Edited by Corneda

Share this post


Link to post

Nu masina era de vina la ce am povestit ... ci soferul. A scapat el de Covid pana acum, dar i s-au ramolit simturile. De cand a aparut starea de urgenta, work from home.

Ca idee, in 6 saptamani de la 16 Martie incoace, am parcurs mai putin de 100km. In perioada de 6 saptamani inainte de 16 Martie, am parcurs cam 3000 km. QED ... Tu-l in aripa de carcolac !

Share this post


Link to post

Hai sa vorbim despre virusi.

Cumnatul meu are trombocitele fff scazute adica 44,normal este 150.000 şi 450.000/microlitru de sânge.

Trei spitale l-au respins pe motiv de ......covid.

In acest moment asteapta la spitalul Coltea,de fapt la poarta spitalului

In mod normal ar trebui sa fie internat de urgenta.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...