Jump to content

vrazvanc

Daewoo Matiz E

Recommended Posts

Posted (edited)

Da, da, glumim, e bine! 😀

Niste nemernici, Matiz-ul meu ia ITP-ul "pe bune". Foarte mult poluez cu el ~2-3000 km/an.

Am tratat si cu celalalt englez, astept capacele sa-mi completez setul. 🤩

Edited by vrazvanc

Mda, ITP-ul a sughitat, cica pe spate iese 680, on loc de 1000.

Ori a fost prost mecanicul (adica eu), ori asa e masina. Ori... trebuia ceva pe langa taxa.

Despre frane era vorba, vad ca am scris si cu greseli. Valorile nu stiu ce sunt, daN sau altceva...

On 9/28/2021 at 11:59 PM, vrazvanc said:

plus polish faruri.

cu ce ai facut "polish faruri" ?

Acum 14 ore, adrian_r5 a spus:

cu ce ai facut "polish faruri" ?

Rapid, cu smirghel de 2000, apoi de 5000. La final un polish cu bormasina cu acumulator si o solutie de polish. La final am aplicat o ceara solida urmat de o solutie sa nu stea apa pe ele.

Cat tin? Cam un an - le dreg inainte de ITP. Tot curat oxidarea lacului aplicat in strat gros, aplicat acum ceva ani buni, pana ajung la plastic; apoi vad ce masuri mai iau, lac sau folie. Desi vazusem la cineva pe OLX niste faruri noi la 300 de lei, nu le-am luat... Sincer de scarba reglajului farurilor.

Au venit sosonii.

Data trecuta, astia de la care am cumparat anvelopele, pentru celalalt cazan, m-au multumit pe deplin, in sensul ca am cerut-primit saci de depozitare si comanda a sosit a doua zi. Acum, comanda a venit dupa o saptamana si, desi am cerut si saci, am primit ciuciu.

Scumpe anvelopele, sper sa fie bune.

20211015_135625.jpg

L.E.:

Cred ca avem o problema cu anvelopele si s-ar putea sa se lase cu retur.

Scrie mare pe abtibild MADE IN EUROPE si pe anvelope este inscris, subtil, MADE IN CHINA. Sau e China in Europa si eu nu stiu.

Ai req... 🤬

Edited by vrazvanc