Jump to content
Sign in to follow this  
Guest donraulo

Profesii

Recommended Posts

Figures...

 

Uitandu-ma la diferenta intre facultate si ocupatie vaz ca nu v-ati orientat cine stie ce...

 

Io vrusei sa fiu inginer constructor si asta sunt. Cu tot cu studii.

Share this post


Link to post

S'eu am vrut sa fac facultate.

S'am facut-o.

Eu zic ca m-am orientat bine.

Share this post


Link to post

Si eu am facut-o, si tot nu lucrez in domeniu. Ma rog, am tangente, uneori, dar tin mai mult de propriile pasiuni decat de facultate.

 

Facultate: inginer electric.

Curent: firma proprie, regim de "freelancer".

Share this post


Link to post

Facuta, terminata de 2ani deja, si nici pana'n ziua de azi nu mi-o trebuit diploma.

 

Totusi, m-e dor de vremurile studentiei. Mai c-as mai face una :D

Share this post


Link to post
CSREIMT

 

Wow...suna ceva de genul NASA :mrgreen:

Share this post


Link to post

meserie -Inginer chimist

ocupatie-inginer productie (produse abrazive)

Share this post


Link to post

Meserie - Inginer aeronave

Ocupatie - Director Tehnic

Share this post


Link to post

Meserii: Teolog (am vrut sa ma fac popa) si Economist

Ocupatie: Director de firma

Share this post


Link to post

Dispecer la o firma de curierat rapid.

Share this post


Link to post

Fost militar de cariera in Romania

In prezent truck driver in Canada

Edited by savimbi

Share this post


Link to post

Profesie conform diplomei: electronist montator-depanator tehnica de calcul

Ocupatie: VFX / editor imagine

Share this post


Link to post

De ieri sunt operator baze de date la Spitalul nr 1 Craiova...ooo, happy day! :mrgreen:

Momentan imi fac lista cu cei la care tre'sa dau de baut.

Share this post


Link to post

vrut: profesor de matematica

facut: economist

ajuns: sobolan, pe petroliere

Share this post


Link to post
vrut: profesor de matematica

facut: economist

ajuns: sobolan, pe petroliere

 

nu stiu ce am vrut,dar am ajuns electric,prefer bulk carrier

Share this post


Link to post

Cum e cu salariile in zona Constanta? Daca merita, ar merge o relocare.

Share this post


Link to post

zi-mi ce te intereseaza? se rezolva! tu doar cere!!! stii tu vorba aia: "cere si ti se va da".... ca doar suntem woooooooooooo-isti

Share this post


Link to post

buna

numele meu e Ciprian si sunt de meserie profesor de istorie

 

momentan ma ocup cu altceva

Share this post


Link to post
momentan ma ocup cu altceva

 

Spion? :D Ca tare esti discret...

 

 

Apropo de diplome, nici mie nu mi le-a cerut nimeni vreodata... desi am schimbat 3 joburi si de fiecare data angajatorul trebuia sa demonstreze ca nu a gasit un belgian cu calificarile mele ca sa-mi obtina permisul de munca...

Share this post


Link to post

nu mai,, nu sunt discret

 

acum sunt agent la o firma ce se ocupa cu incarcarea electronica si cu cartele pt telefonie mobila si nu numai

multumit?

Share this post


Link to post

Pst ! Restantii la apel !

La baza OM (!) s'apoi domn !

Profesie, citez din "docoment" : grup scolar constructii masini (cu ocazia asta dupa atitia amar de ani mi-am pipait diploma) In traducere libera , mecanicos. De unde atita constructii masini, nu construiam noi nici pe naiba ... in practica ne dadeam talentul pe niste hirburi p'acolo ... aro, ims-uri, dacioate ... Veneau clienti la noi ca la service , nu ca am fi fost noi niste straluciti in domeniu insa profu' un foarte bun mecanic, foarte cautat in zona la vremea respectiva. Imi amintesc (cu drag chiar) cind intra profu' in atelier si graia : x,y,z ... vedeti ca pe rampa (afara) zace masina bla bla bla ... ce necesita un schimb de ulei . Rezolvati problema ! Uhuuuu... bucurie pe capul nostru ...

Acuma, intre noi ramina , va dezvalui si o prima isprava a subsemnatului . Eu ! Eu sint cel ce a reusit performanta a rupe un surub in blocul motor al dacioatei (masina Directorului liceului) .Motorul primise RC-ul pe bancul nostru, cu asistenta si stiinta profului sigur, apoi, cind se remontau piese pe exteriorul blocului, partea pregatitoare inaintea montarii motorului in compartiment , subsemnatu' a dat cu oistea-n gard, pac (!) a pleznit un surub . La care profu' , dupa o scurta pauza si economie de cuvinte (grele probabil) zice : tu l-ai rupt , tu sa il scoti iar filetul in bloc sa ramina intact ! Zis si facut ! Nu fu chiar usoara operatia, mai ales la inceput de drum asa zis ce teoretic da , stiam ce-i ala extractor suruburi rupte si cum se foloseste insa in practica ... da' dupa cum in tot raul e si un bine , am luat aminte cum si cit se stringe un surub , cum folosesc un extractor in caz "D" ...

Gata , cu alte profesii nu va obosesc , si-asa as ocupa prea mult spatiu cu enumerari asadar ma rezum la : ezermester ! 😉

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...