Jump to content
Sign in to follow this  
csergogaby

Torpedou suplimentar

Recommended Posts

Deja o dam in star trek cu picard cu tot :P

Share this post


Link to post
Ok, am inteles ca ai terminat cu glumele dar tot nu vad ce legatura are primul link "VEZI LINKU' " care te invata o alta modalitate de a dezbraca o femeie cu gheata din torpedou :P

 

pai, femeia este motivul incalzirii pentru a creea nevoia de gheata.. altfel de ce sa o mai producem? :spumelagura: :thumbl: <ps. e marfa emoticonu' ala de vorbeste mult si chinuit de apasat.. o fi stresat probabil ca nu a gasit fulgi de facut gheata???>

Share this post


Link to post

Stie cineva de unde pot cumpara si eu o balama din aia care arunca ?? de prin bucuresti ? ms

Share this post


Link to post

Si pe mine ma intereseaza aceeasi balama. Am avut una dar am ratacit-o. Gasisem in Bricostore dar acum am vazut ca nu mai au...

Share this post


Link to post

S-au mai inventat magazine de genul: Hornbach, Praktiker, etc.. mai stiu un depozit de mobila care e in Drumul Taberii, de la sensul girator Cora catre Bd. Brasov, e o benzinarie MOL pe stanga si in spate e un hangar mare, alb, de e depozit de mobila si furnituri pe-acolo (am avut treaba pentru mobila de bucatarie pe-acolo si am vazut).

apropos, sunt niste sine glisante care plimba pe ele o tija. post-12538-1227711944_thumb.jpg

Ma gandesc ca ar fi mai bune acestea decat balamalele aruncatoare.. se pot pune balamale simple ca sa tina capacul, iar tija pe piston sa ridice in sus, pentru deschidere..

Share this post


Link to post

Salut.

Vreau si eu un torpedo facut de Batranu si nu stiu cum sa dau de el.

Va rog sa ma ajutati cu un numar de telefon, un e-mail ceva...

Nu mi-a raspuns la mesajul privat.

Share this post


Link to post

Salutare tuturor...cei care sunt interesati de balama o puteti gasi in praktiker cu dor 8 lei,sunt 2 modele una mai mare si una mai mik...eu cel putin mi am luat una mik si abia astept sa vin cu niste poze mai provocatoare...bafta tuturor celor care aveti tupeul sa incercati

Share this post


Link to post

E buna ideea cu balalmalele de laptop doar ca nu tin lipite.Rasina epoxidica nu adera la plasticul din vare este facut bordul.Din pacate cam nici un adeziv nu prea tine.

Share this post


Link to post

Io caut capac din dezmembrari cu tot cu urecbhile lui din fabrica... de alea ma prind cu balama.

Share this post


Link to post

Balama am gasit dar unde gasesc aruncatorul...practiker,brico,dedeman ... nu au asa ceva :wallbanger:

Edited by bishnitzarul

Share this post


Link to post

Finalul arata cam asa...

post-8313-127193946152_thumb.jpg

post-8313-127193947285_thumb.jpg

Edited by EM!L
Nu mai cita integral mesajul anterior! Foloseşte AddReply sau FastReply din partea de jos a paginii!

Share this post


Link to post

e super.

Pe mine ma bate gandul sa fac si eu, insa nu prea am timp de bricolat.

Cand aveam supernova i-am facut tot felul de imbunatatiri proprii, dar atunci nu aveam 2 servicii...

Edited by iuliutz

Share this post


Link to post

Eu am "inserat" in peisaj juma de lighean din plastic, cumparat cu 5 ron.Balamaua e din mai multe(3).Capacul nu sta deschis din proprie initiativa, trebuie ajutat :)

 

Buna idee,

L-ai ncalzit ca sa se muleze?

Poti sune cum ai procedat?

Share this post


Link to post

Off...de cand n-am mai fost pe aici.. Ligheanul era cald, din casa, nu trebuie incalzit in prealabil. Insa are un plastic destul de rezistent, pentru ca n-a crapat cand l-am bagat pe sub marginea deschizaturii.

Share this post


Link to post

Off topic: Da' modificarea aia pe care o astept eu de mult, aia cand o faci?

Share this post


Link to post

azi mi-am terminat si eu torpdoul, am folosit un sistem foarte usor de facut, sper k o sa va ajute, maine incarc ceva imagini

Share this post


Link to post

acolo ar sta mai bine un LCD , mascat si cu un sistem de deschidere electric prin culisare :) )64000000.gif

Share this post


Link to post

acolo ar sta mai bine un LCD , mascat si cu un sistem de deschidere electric prin culisare :) )64000000.gif

De pe net.

post-13903-059454300 1288978064_thumb.jpg

post-13903-027727700 1288978067_thumb.jpg

Share this post


Link to post

"De pe net-ul tau" este un bord de Cherry cred iar ala de la "Idem" are mai multe zorzoane decat o tanti de etnie in ziua nuntii la 14 ani :wallbanger:

Share this post


Link to post

In torpedou' ala suplimentar e un pickup ???

Share this post


Link to post

Si mie mi s-a parut la fel. N-o fi avut bani de sistem ca la Cherry-ul de mai sus. =)) =)) =))

Share this post


Link to post

"Rapene", o fi laptop :D . Vad ca nu va descurcati sa extrageti esenta. Cred ca am sa ma abtin deacu la mura-n gura.

Share this post


Link to post

e uite tuningul asta am vrut de mult sa il fac si nu am gasit timp si rabdare .

 

 

 

 

am vazut la cineva realizat un astfel de torpedou intrun mod foarte ingenios - cutia a fost realizata din imbracamintea unui far de dacie (nu stiu exact cum) si deschiderea era legata la butonul care regleaza recircularea aerului (in modul inchis era pe recirculare daca trageai brusc se deschidea torpedoul , daca trageai normal nu afecta deschiderea torpedoului )

 

 

 

 

pana la urma care e solutia cea mai eficienta balama mobila / toarta de galetusa , cutie de lemn mochetata / lighean incalzit , sistem de inchidere cu arc / magnet ?

 

 

 

 

pot sa vad la o intalnire un astfel de torpedou ?

 

 

 

 

P.S. eu am cam stricat placa respectiva care acopera airbagul prin lipirea unui tel holder - pot sa o gasesc de cumparat ? aveti idee de unde si cat costa ?

Edited by EM!L
Foloseşte majusculele acolo unde se impun.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...