Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Dacia Logan (fosta X90)

Recommended Posts

Hai sa fim seriosi, ce argument e asta ? un user care-a aruncat bomba "e proaste, fugiti" si s-a tirat, constituie un argument solid ?

Share this post


Link to post

Nu stiu ce sa zic. Iti dai seama ca nu-mi place sa vad opinii asa nasoale despre daewoo-urile noi, insa probabil o avea ceva motive pt care zice omul ala ce zice...

Share this post


Link to post

E usor sa spui "am auzit ca un prieten are o cunostinta care stie pe cineva caruia i s-a intamplat ASTA". Detalii, dovezi, altfel vorbim ca sa ne aflam in treaba.

Share this post


Link to post

Dacă te referi la userul romaximusro, ştim noi de ce. Este cunoştinţa noastră mai veche care a evoluat aici sub numele de maximus.

Share this post


Link to post

> :) si ar fi foarte interesant!!!! ca sa nu mai fie restrictii asa idioate la importul de masini SH..si atunci poate R. sa ia toate fabricile din Rom...

Dar oare nu-i doar un vis rautacios?

:drinkers:

Share this post


Link to post

sa vezi ce o sa se inghesuie romanasii sa-si cumpere dacia facuta la daewoo

Share this post


Link to post

> :) Daca o sa se liberalizeze importul de masini din EU...sa vezi cum o sa falimenteze R. cu Loganul facut la Craiova...o sa fie interesant...

:drinkers:

Share this post


Link to post
> :) si ar fi foarte interesant!!!! ca sa nu mai fie restrictii asa idioate la importul de masini SH..si atunci poate R. sa ia toate fabricile din Rom...

Dar oare nu-i doar un vis rautacios?

:drinkers:

Pai cica John Perez are oferta sa vanda Aro-ul!!! Am citit pe undeva!

Share this post


Link to post
> :) Daca o sa se liberalizeze importul de masini din EU...sa vezi cum o sa falimenteze R. cu Loganul facut la Craiova...o sa fie interesant...

:drinkers:

Cum o sa falimenteze ? Argumentul principal pt. Logan este pretul, si cu acesta incearca deja sa penetreze si in pietele comunitare.

Share this post


Link to post

aici cu 5000 de euro (care de fapt sunt 7000)..poti sa iti alegi dintr-o gama f. larga de autom...deci concurenta puternica...si calitativ...nu se discuta.

:drinkers:

Share this post


Link to post

daca s-ar face kalosul la craiova, dacia ar fi falimentata.

offtopic : stiti ce inseamna dacia ? daca ai cap i-ati alta (no ofense)

Share this post


Link to post
offtopic : stiti ce inseamna dacia ? daca ai cap i-ati alta (no ofense)

sau ia D'acia...si acu lasam imaginatia fiecaruia sa zburde ... sa se gaseasca de unde...

Share this post


Link to post
aici cu 5000 de euro (care de fapt sunt 7000)..poti sa iti alegi dintr-o gama f. larga de autom...deci concurenta puternica...si calitativ...nu se discuta.

:drinkers:

Masina NOUA, cu garantie, la 7000 E ?

Share this post


Link to post

:o fftopic:

zack: pai nu se cheama asa: dacSBia

daca ai cap Si Bani i-ati alta :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Bineinteles ca are si calitatea importata ei, dar si pretul are importanta :)

Eu consider Dacia o alternativa viabila (dpdv. al pretului), si aici ma refer la cea de inceput de gama, de 6200E.

Share this post


Link to post

"daca s-ar face kalosul la craiova"

 

- ce vis frumos ... oare ce se poate face ca sa devina realitate ? (intrebare cam retorica ...)

 

 

"offtopic : stiti ce inseamna dacia ? daca ai cap i-ati alta (no ofense)"

 

 

corect ar fi "daca ai cap i-ati altceva" !

Share this post


Link to post

http://www.hotnews.ro/articol_37038-3000-d...-in-service.htm

 

Aproximativ 3000 de proprietari de autoturisme Logan au fost chemati cu masinile in service. Conducerea fabricii de la Pitesti, citata de Realitatea TV, a anuntat miercuri ca masinile respective au o defectiune minora la scaunul soferului.

 

Oare ce-o mai fi de data asta ? :-?

Share this post


Link to post
[Oare ce-o mai fi de data asta ? :-?

Reclama gratuita, f buni la marketiing si promovare gratuita cei de la D'acia.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Crezi?! Sa nu fie iar un lot chemat sub un oarecare pretext ca sa faca de fapt altceva...corectarea unui bug soft, asta ca sa nu zic ca i-a chemat sa le mai stranga suruburile de la scaunul soferului uitate de nea' Vasile...

Share this post


Link to post

azi mi-am recipuit masina..si unde am facut mi-a spus cel care se ocupa de asa ceva ca softul de pe Golan e f. prost si ca odata recipuit e alta masina.

Share this post


Link to post

Si unde ai facut asta,daca nu e cu suparare??Ca in Bucuresti doar o singura firma face ceva ca lumea pentru softurile de la Renault!Treaba cu rechematu in service,nu e altceva decat o reclama mascata(asa cum a fost si prima oara,cu toate ca a fost/sunt pe bune,adica chiar e/a fost o problema,dar una minora).Grija celor de la Renault/Dacia pentru clientii lor :D !

Share this post


Link to post

un tip care face si custom daca vrei...iti zic unde pe pm...lasa firmele. De exemplu aspad unde am avut eu facut inainte... niste reseleri nenorociti...varza de chip am avut

Share this post


Link to post

dacia vrea sa intre in lumea buna a producatorilor de automobile lundu-se si ei dupa altii cu chematul la fabrica a masinilor. nu stiu ce fel de reclama este asta cu rechematul masinii la service. sau poate au vreo problema mai grava si au spus ca e problema cu scaunul

Share this post


Link to post

mai exact:

 

Fabrica de automobile Dacia a chemat la un control tehnic 2.583 de autoturisme Logan cu probleme. Autoturismele, fabricate în 12 zile ale lunii septembrie, au o problemă la scaunul şoferului. Pe scurt, din cauza unor suduri prost efectuate acestea se pot rupe, fabrica de la Piteşti înregistrând, deja, două reclamaţii în acest sens.

 

http://www.gandul.info/2005-11-17/peste_2500

 

salut cu aceasta ocazie fanii logan si le urez "Drum bun!"

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Mie nu m-i se pare un lucru minor sa se rupa scaunul soferului in timpul mersului.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...