Jump to content

Sign in to follow this  
Rafi

Nubira II

Recommended Posts

~116000km  banuiesc ca schimburile la timp de ulei, si au spus cuvantul, plus mers cum trebuie cu ea. 

• Like 1

2 hours ago, Rafi said:

~116000km  banuiesc ca schimburile la timp de ulei, si au spus cuvantul, plus mers cum trebuie cu ea. 

Pe la 800.000 km la fel o sa arate, adevarat ?

• Haha 1

da, posibil dupa ce ajunge la reciclat, si se transforma intr un bloc motor V8 hybrid 

• Haha 2

O juma' de milion de km ii atinge lejer de-l mentii pe linia asta, si asta fara interventii serioase asupra motorului ! Acum, ca mai cade una alta pe linga ii firesc, mai o pompa, mai un alternator ...

apropo de "o pompa" cred ca trebuie sa ii ofer o curatare sau inlocuire 😄

intre timp, a mai primit ingrijire tipica varstei 😆  2 holes 1 straw😎  , acum 1 an am bagat eu ceva ceara dar nu cum trebuie, anul asta i-am bagat pana in injectoare cred 😄 , plus in usii.

rezultatul pute in masina a chimicale :)))) sper sa se duca cat mai repede 🤢

1.jpg

IMG_20201025_121807.jpg

• Like 2
  • Haha 3

Sparge-i fierea, pana-n inima 😛

Bravo, mai tine 2 ani cel putin dupa tratamentul asta 😛 

• Like 1

Dupa 10 ani de utilizare, si de clipe fericite impreuna 🤣 a trebuit sa renunt la finala sport, avand in vedere ca sotia merge mai mult cu ea, as vrea sa nu ramana fara talon 😞 mai ales ca in ultima vreme sau axat foarte mult pe masinile cu modificari.

sunt uimit cat de bine a rezistat toba are rugina strict doar de suprafata si aia doar in cateva locuri

toba veche a stat la racoare 10 ani, inchisa intr o punga, asa ca pana acum are doar 4 ani de utilizare 😝 deci mai tine lejer

dar tot nu ma astampar, voi cauta un tips mai mare putin, sa acopar tot locul ala din bara, ma enerveaza maxim, parca ar fi un pai nu o finala 😄

IMG_20201106_180600.jpg

IMG_20201106_180730.jpg

Edited by Rafi
  • Like 1
  • Haha 1

Sa vezi cum o sa arate bmw-ul rosu cu pai in loc de tips dublu.

Finala aia ma enerveaza si are zilele numarate, nu a iesit ce ma asteptam eu la capitolul sunet.

• Haha 1

cu ajutorul unui amic care lucreaza la un magazin de piese auto, am reusit sa intru in posesia unor discurii perforate si striate, fabricate in Italia, nu stiu alte date pe cutie scrie "car performance" pretul a fost decent nu mai mare decat al unui set normal de calitate mai buna, dar oricum pentru frana spate a Nubirei ma indoiesc ca vor fii probleme.

le-am imperecheat cu set de placute ate, i-am facut o aerisire mica, si acum astept sa se pasuiasca cum trebuie, am pus doar o franamai violenta de la 60 70, si mi-a placut ce am simtit 😆 dar nu mai mult, incerc sa le acord timp de acomodare,  au timp la vara sa isi arate fata.

am comandat si un set de anvelope de vara Riken performance, am citit lucruri bune despre ele, acum ramane de vazut, pentru iarna am Riken  si chiar imi plac si s-au comportat bine in timp.

IMG_20210102_160709.jpg

IMG_20210102_160720(1).jpg

ROAD_PERFORMANCE_ZOOM.jpg

Edited by Rafi
  • Like 1