Jump to content

Recommended Posts

Si in state se vinde modelul HB sub numele Suzuki Reno, doar ca au motoare de 2L. Uite un tuning dragut... (ma amuzat treaba cu "japanese cars fan...." =)) )

 

post-1361-1179491906_thumb.jpg post-1361-1179491873_thumb.jpg

Share this post


Link to post

O mica chip-uiala, care stie pe unde s-ar face ? De preferat in Craiova ... daca nu, si in Buc e bine ... evident pt Lacetti.

Edited by Alinutz

Share this post


Link to post

la motoare aspirate? Tu vrei sa strici motorul si nu stii cum? :)

Share this post


Link to post

Nu cu mult, decat vreo 10 cai :D E chiar asa de periculos ? :(

Edited by Alinutz

Share this post


Link to post

Si ce ar putea sa se strice? :) Motoarele de Lacetti sunt aspirate? :scarpin:

Alinutz vezi la dimsport! Parca aveau si in Craiova sediu!

Share this post


Link to post
Motoarele de Lacetti sunt aspirate? :scarpin:

 

Pai se vand si turbo la noi? :) ) (inafara de cel diesel)

 

Un motor aspirat e unul care nu are turbina sau compresor :)

 

A crede ca nemodificand mecanica (compresie, valve, evacuare, aspiratie, etc) poti numai din avans (care nu e fix ca la dacia 13xx) si harta injectie sa scoti un plus de putere (si o scadere de consum :D ) respectand in plus norma euro din specificatia producatorului e doar o iluzie vanduta scump pe riscul si banii visatorului :)

 

Plusul de putere se poate scoate simplist vorbind din 2 lucruri: marire capacitate sau marire turatie.

 

Cei 109 cai din motorul de 1.6 sunt scosi cu greu de producator cu norma euro4, fapt ce se vede in consumul de 14%.

Probabil cu un consum de 18 se mai puteau scoate cativa :)

 

Vorba unui coleg, producatorul nu ascunde caii :) )

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Credeam ca la diesel te referi, de-aia ma miram! :) Stiu ca un motor fara turbina sau compresor e unul aspirat natural!

Share this post


Link to post

Cred ca omul a pus intrebarea pentru motorul lui, asa ca nu vad sensul intrebarii pentru diesel :) )

Share this post


Link to post

Salut,as vrea sa schimb toba finala la masina.In orasul in care stau nu sunt magazine de unde pot achizitiona una si cred ca o sa caut la Craiova.Imi poate recomanda cineva din Craiova un magazin sau eventual un atelier de tuning unde sa o si montez?

Share this post


Link to post

Cel mai aproape de tine, la Pitesti, Pilot Auto, distribuitor Borla :D Am avut asa ceva pe nubira si suna o nebunie :X

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Dap .. si eu tot Borla ( Pilot ) in Pitesti recomand ... se pricep foarte bine baietii ( nu o sa pleci pana nu esti multumit )

Share this post


Link to post

Ms mult baieti.O sa caut pe net un nr. de tel si cred ca dau o fuga pana acolo.

Share this post


Link to post

Reconfigurare audio :thumbl:

post-7559-1195686082_thumb.jpg

post-7559-1195686671_thumb.jpg

post-7559-1195686686_thumb.jpg

post-7559-1195686722_thumb.jpg

Edited by dani_ddtz

Share this post


Link to post

Arata marfa, tre sa sune si mai marfa. Pacat ca nu mai poti pune nici macar o sacosa in portbagaj :) . Nu iti vibreaza haionul de la atata bass?

Share this post


Link to post

Mamaaaa ... la cat te'a ajuns? ...

Share this post


Link to post
Cateva exemplare destul de reusite.

Share this post


Link to post

A pus cineva filtru K&N sau open pod la Lacetti? Ar avea vre-un efect la motorul meu de 1.8?

Share this post


Link to post
A vazut cineva stopuri clare pt Lacetti ? Sau mai bine, stie unde s-ar putea gasii ?! :-?

 

 

Stopuri nu! Dar...am vazut eu niste faruri dragute!

post-13772-1200211395_thumb.jpg

Share this post


Link to post

 Nu stii de unde se pot cumpara? Si se pierde garantia daca le schimbi?

Edited by vmlinuz

Share this post


Link to post

@vmlinuz Nu se pierde garantia :D Daca le pui la ei! Si...daca nu...Poti sa le schimbi la loc cu cele originale cand mergi la revizie! Farururile..Cred ca prin state! Pe Optra sau pe Suzuki Reno! Una dintre cele 2 vine din fabrica cu astfel de faruri! Daca ai pe cineva care sa-ti trimita unele...! Daca nu...ramane sa le iei de la reprezentanta la comanda..si..atunci nu pierzi nici garantia

Share this post


Link to post

luisspeed:   Nu tare vibreaza decat geamurile cand is la jumate lasate,masina ii izolata fonic calumea...am ajuns mult peste 2000 E cu muzika,acum imi iau si eu kitul wtcc cica si jentzi pe 17",sa vedem ce o sa iasa :)

 

wallaby  :    Ce sa zic,am incercat si filtru k&n din ala care vine in locul celui de hartie perfect,si si unul conic care il am si acuma pe masina.Ca si pretz cel k&n care potriveste la fix fara nici o modificare ii 80E,mie mi se pare mult,imi pare rau ca l-am luat pt ca dupa 3 luni l-am schimbat pt ca cel conic da un sprint mult mai bine masinii si plus un sunet f fain.

    Cu siguranta vei simtii schimbare mai ales daca pui unul conic !!!(care te va costa maxim 50 e),atasez o poza cu cel pe care il am acuma ca sa vezi mai exact :P

post-7559-1202246638_thumb.jpg

Edited by dani_ddtz

Share this post


Link to post

Felicitari pentru modificari, poza si starea de curatenie a motorului.

Share this post


Link to post
cel conic da un sprint mult mai bine masinii si plus un sunet f fain.

 

Ce marca si de unde l-ai luat?

Share this post


Link to post

@vmlinuz Gasesti la toate magazinele de specialitate.. Sigur casesti in Cluj un magazin de tuning!

Share this post


Link to post

pleoape pentru sedan stie cineva unde gasesc? ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...