Jump to content
Sign in to follow this  
tico_RS

Feriti-va De Grozavesti !

Recommended Posts

In Codul rutier si in modificarile care au fost aprobate de bese (art. 65 (1)) zice ca nu au voie in municipii ... adica nu numai in Bucuresti. Si care-i baiu???? Eu am intalnit unii care se intreceau pe A2 cu carutzele pline cu fan. Sparsesera gardul si se cocotzasera pe autostrada ... si ocupau banda de siguranta si banda 1 ... asa ca ... in oras ... sa fim seriosi, e ceva banal.

Share this post


Link to post

Bravo,super inseamna ca avem si noi un rost!

Poate autoritatile se vor sesiza si chiar vor face ceva...

Sunt incantat de editorial!

Share this post


Link to post

Oarecum similar cu scandalul japonezul-cainele ucigas. Presa, tv, declaratii. ATAT! Acum este la fel. :-W

Share this post


Link to post

Un prieten de-al meu are spray paralizant in masina in buzunarul de la usa de la sofer. L-a folosit de vreo 2 ori cu 2 aurolaci recalcitranti.Era la stop si normal, ca de obicei a fost asaltat de aurolaci. Le-a spus sa il lase in pace si unul din idioti l-a scuipat, noroc ca i-a ratat fata. Atunci el a actionat. A doua oara unu obraznic i-a spalat geamul si dupa aia cersea insistent. Prietenul asta al meu i-a zis sa plece si l-a injurat, dupa care s-a "razgandit", si l-a chemat sa ii dea ceva. Si i-a dat. Va recomand cu caldura metoda. Pe el il cunosc toti aurolacii din Buc cred dupa isprava cu spray-ul si nu il mai deranjeaza. Stiu ca e inuman, dar sa te omoare pt ca nu vrei sa iti spele geamul, sau sa iti deterioreze masina este la fel, ba chiar infractiune, care ar trebui pedepsita.

Share this post


Link to post

ce e bine intr-un fel.. ca a fost jefuita si sportiva... asa ca scandalul ajunge sus..

si poate se va rezolva ceva

Share this post


Link to post

hai ca redeschid subiectul..

azi am patit si eu ceva, nu masina, ci personal..

coboram de la academie.. unul a incercat sa-mi taie fata in trafic.. nu a reusit :D

dar zambetul e dureros..

ajung la urmatorul semafor, eu nu ma mai gandeam la incident, geamul deschis..

boul ala, din dacie se da jos, vine la mine si-mi trage vre-o 4 pumni..

nu am avut timp sa reactionez pe moment, am vrut sa dau in spate sa-l calc, chiar am dat dar m-am gandit ca iese mai rau, bine ca aveam toporul in portbagaj ca altfel..

ma rog.. am dat telefon la 112, am chemat politia si am depus reclamatie

dacia rosie b-01-EFS... vad ca nu era a lui personala, cred ca a parintelui..

ma rog, am dat declaratie, reclamatie..politaiul zicea sa ma duc si la IML sa iau certificat... numai ca acum sunt la servici pana la 10 seara, si nu stiu cat de vizibile sunt urmele, ca sunt relativ rezistent..si am inteles ca mai si costa ceva banii

ce sa fac in continuare?

Share this post


Link to post

Mah frate da jungla Bucurestiul asta nu gluma, nu zic se mai intampla si in alte orase din tara dar in capitala e de jale, poate si din cauza aglomeratiei si a nervilor intinsi la maxim. Oricum mergi mai departe nu-l lasa pe fraier sa scape, cred ca mori de ciuda in sinea ta, nu are rost sa il iei si tu la pumni vezi ce rezolvi cu politia eventual da-l si in judecata mama lui de taran..

Share this post


Link to post

Exact. Nu e comod, dar trebuie sa continui. Daca am face fiecare la fel s-ar mai rari astfel de incidente stiind ca poti fi amendat pentru asta.

Share this post


Link to post

Exact, obtine actele de la IML si infunda-l pe neaderthall . Asa ceva este inadmisibil...

 

PS: Intotdeauna aveti la voi un spray (sau un bax) paralizant, se poate dovedi f util iar costul sau este destul de redus.

Share this post


Link to post

nu stiu cat de hotarat esti tu... ai 2 variante: te tii de el pana il amendeaza politia sau poti sa continui plangerea la tribunal si sa ii iei si ceva bani... in ambele cazuri: NU IL LASA !!! drumul spre iad e pavat cu intentii bune ! asa va povesti si prietenilor si poate o sa le iasa din cap idiotilor asta... crede-ma tribunalul nu e o sperietoare si am fost in sala cand se judecau asemenea fapte si judecatorul era foarte capsat pe ei si nu iti trebuie nici avocat nici nimic, deci daca ai timp, ARDE-L...

Share this post


Link to post

o sa fug de la servici pe la 8 seara si ma duc la IMl, chiar daca nu prea am vanatai vizibile rau..

oricum chiar daca m-am mai linistit nu ma las...

e prea de tot..

pana acum, dupa asigurare, este din sectorul 6..

ma gandesc daca sa dau telefoane si sa aflu adresa proprietarului masini sau sa astept pe caile legale (pt ca nu proprietarul dupa cat am vazut la politie era la volan, mi-au aratat o poza.. )

 

ps.. spray-ul e cea mai buna solutie..

eu am tot timpul briceag la mine dar nici nu ma pot gandi sa-l folosesc la aparare

o sa iau un spray.. pt ca se mai poate intampla..

Share this post


Link to post

Subscriu. M-am saturat de taranii astia 'periculosi' (acuma ma intreb daca isi au rost ghilimelele). Parc-am fi in Papua Noua Guinee - cine are pumnul mai tare castiga :(

Share this post


Link to post

Nu-l lasa! Plangere la Politie si simultan plangere pe cale civila in instanta. Te costa o taxa de timbru, dar ceri modic, un 15-20 milioane si-l potolesti. Si mergi cu el pana in panzele albe, nu pierzi decat timp, dar un astfel de idiot merita!

Share this post


Link to post

Ce animal... Eu v-am mai spus, optiunea cea mai ok este un spray paralizant in buzunarul de usa. Eu stau pe la Stad. Lia Manoliu, si pe la noi pe aici e plin de culturisti de duminica si diversi low-lifes. Am vazut o data cum unul i-a taiat fata altuia si apoi la primul stop s-au luat la bataie cu bate, si-au distrus masinile, ceva de nedescris. Cel mai bine este de evitat un conflict direct in astfel de cazuri si e mai util spray-ul pt ca nu se stie cum te enervezi si ai din intamplare un ciomag sau topor prin masina cand mergi la gratar si o dai Doamne fereste in alte belele. O astfel de bruta merita efortul si timpul pierdut, ca poate asa alta data isi va controla impulsurile astea arhaice.

Share this post


Link to post

imi pare rau aztec. nu ma mai mira nimic, pe zi ce trece raman mai mirat.

io tot nu am inteles. cel care a vrut sa te taie pe fata, s-a urcat in dacie, si la stop a venit la tine si... ?

ps: al cunosti? i-ai facut ceva ?

mi se pare prea "penal" sa iti faca ce ti-a facut, fara nici un motiv, sau...mai sti ?!

io cand am fost in iasi, mergeam pe strada, si deodata vine unu (am crezut ca vrea sa treaca) si a inceput sa dea cu pumnu in umarul meu (a dat usor, cred ca era nebun, nu cred ci sigur). efectiv m-a bufnit rasul. eram si cu finul meu. si acum rad pe tema asta.

Share this post


Link to post

Nu-l lasa, sunt foarte multi si foarte periculosi. X(

Iti cam este frica sa stai cu geamul deschis sau cu usile deblocate ca se urca peste tine. De, el considera ca este dreptul lui de cioban. Cum se enerveaza putin, cum dau cu pumnul, nu mai stiu sa vorbeasca, sa discute, sa-si ceara scuze.

Spray-ul cred ca e solutia cea mai buna.

Multa bafta si nu te lasa!!! b-(

Edited by cristi.a

Share this post


Link to post

... dar jungla e Bucurestiul !!!!

...de asta nu regret ca am ramas dupa facultate in Bucuresti ... aglomeratie , stres , nervi ...

 

...in anul I de facultate am facut cunostinta si eu cu hotii de buzunare la Basarab , pe 105 !!!!!

...ce bataie am tras cu niste tigani , impreuna cu un var de-al meu ...

M-au tras jos din autobuz ( dupa ce incercasera sa imi "umble" la buzunare ) si ... K1 ... pumni , picioare , ... m-am aparat cit am putut ...dar tot mi-au umflat ochiul ... b-(

...problema e ca au sarit si alti tigani din statie ...iar in ajutorul meu ...NIMENI !!!!

Am fost multumit ca am pocnit si eu pe unul ... de nu s-a mai scult de jos ...si apoi am fugit pina in Regie cu un demaraj mai mare ca la Cielo !!!! :dizzy:

...mi-a fost frica sa nu aibe cutite ... am dat de disperare ( desi urasc bataia !!!!!! ) ... apoi vreo 2 ani nu am mai dat prin Basarab !!!!

 

...aveti grija de voi prin Bucuresti ... ca e JUNGLA curata !!!!

Share this post


Link to post

Bucurestiul ca Bucurestiul.Dar la intrare in Mogosoaia,noaptea?Ce credeti ca patesc femeile singure in masina cand vin dinspre Podul Otopeni,sa faca dreapta sa intre in Mogosoaia cand merg f incet ,opresc pt prioritate sau merg incet datorita gropilor si gaurilor din asfalt?Tiganii stau la panda si le decshid vreo usa si in 1-2 sec fura ce prind.Asa au patit multe persoane.

Politia?Nu face nimic.De ce?Nu raspund acum ca nu am dovezi concludente,dar incapabili sunt clar...

 

La fel a patit si Doina Melinte,dar in Lukoil...

Share this post


Link to post

Sorry man. Eu am gasit reteta mea la problema si anume nu merg singur cu masina de obicei iar atunci cand o fac, sunt foarte atent si la greselile altora si nu le dau nici un motiv, prefer sa inghit in sec injuraturile si dau mai departe.

 

Ps Si nu sunt nici cine stie ce culturist. :) )

Share this post


Link to post

dj_dark, daca nu actionam, in scurt timp, puradeii vor pune "taxa de stop". se vor pune in fata masinii si nu ne vor lasa sa trecem. intr-un fel cu bataia, iar nu rezolvi nimic. spray paralizant > :) ca pe molii. numai asa cred, ca-i mai sperii cat de cat...sau ai innraim?! :-? trebuie facut ceva cu ei.

Share this post


Link to post

@zack.

Vezi ca stia devin rezistenti. Doar acceleram selectia naturala... Trebuie sa ne gandim ca acestia vor deveni "cetatenii" de maine... E grav, dupa parerea mea. Pentru ca sunt crescuti intr-un mediu agresiv de mici, devin imuni la spray si alte minuni, tupeu au cat cuprinde... Iar sa-i aduni si sa-i gazezi nu e o solutie, de reintegrare in putinele programe, nu vor sa auda... Nasoala situatie, parerea mea. Ganditi-va ca atunci cand vor creste vor avea pretentia sa ne oprim si sa-i salutam cand trec...

 

Cu stima,

Costel

Share this post


Link to post

aztec, ai multa rabdare si n-o lasa balta, continua pe toate caile posibile. si daca mai lucrezi unde lucrai anul trecut, atunci esti totusi mult mai avantajat decat un muritor de rand, poti sa presezi institutiile statului sa-si faca mult mai bine datoria ;)

Share this post


Link to post

@Aztec

Sa discuti cu primul politai intalnit nu ai reusit? Un amic de-al meu a luat cativa pumni de la doi smecherasi in Galati, carora li s-a parut ca a parcat prea aproape de ei. Apoi s-au urcat in masina si au plecat. Amicul meu s-a dus la primul tablagiu si i-a povestit, iar ala a dat masina in consemn. Dupa 20 minute, cat a durat sa ajunga acasa, a fost sunat de politai sa vina ca la sediu sa dea declaratie ca tipii sunt deja prinsi (initial trebuia sa dea declaratie a doua zi dimineata). E drept, Galatiul nu e bucuresti, era seara si trafic redus, si deci masina aia usor de reperat, dar totusi...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...