Jump to content
Sign in to follow this  
tico_RS

Feriti-va De Grozavesti !

Recommended Posts

Fara comentarii ! X(

 

Sper sa nu ai probleme cu CASCO.

 

In rest... totul e, dupa cum spuneam, tacere. :uff:

Share this post


Link to post

Imi pare rau sa-ti spun, dar o sa ai probleme cu Casco... Mergi la politie, fa plangere pentru ca altfel nu o sa o scoti la capat... La astfel de eveniment cei de la Casco asteapta solutionarea dosarului de catre politie. Tu nu poti justifica printr-un accident cu autor necunoscut toate loviturile de pe masina. Si la tentativa de furt tot asa se va intampla, se asteapta solutionarea dosarului... De-aia te sfatuiesc sa depui o plangere, politia o sa deschida dosar si o sa de-a AN, pentru ca nu-i poate identifica, apoi iti poti face masina.

Ar mai fi fost o varianta sa declari ca a cazut ceva pe ea, dar iarasi era complicat.

Imi pare sincer rau de ceea ce ai patit...oricum, faza e ca retardatii aia sunt superpericulosi, mai ales cand sunt in sevraj...

Bine ca a fost numai atat, fierul se indreapta... Bafta maxima in continuare.

Share this post


Link to post

noi o sa luam masuri ca sa se stie ca nimeni nu scapa... :) Razbunarea e dulce!!!

Share this post


Link to post

NightClub, nu te lansa in afirmatii de genul asta. Mai bine fii mai discret !

 

Parerea mea.

 

 

RS-ule, ma bucur ca nu erai cu Tico, imi pare rau ca era Suzuki (ruda cu Tico, dealtfel), ma bucur sa vad ca tu ai niste leziuni destul de superficiale. Beneficiezi de suportul meu daca il doresti.

Share this post


Link to post

pei nu pot sa fac nimik ca doar sunt un copil... :D Si in plus zic asea, dar nu cred ca o sa ma duc singur. Poate pana la urma va face ceva politia romana! Stiu sa imi ia datele, dar de aurolaci nu ne scapa. Peste tot, la toate intersectile numai tigani mici vezi si care nu se lasa pana nu iti jegaresc geamu la masina. Rusinica!

Share this post


Link to post

Traim in ROMANIA..ce pot spune mai mult!!!

Bafta @RS...Take care!

SPOR!!!

Share this post


Link to post

Chiar imi pare rau pentru acest incident neplacut ! X(

 

Se pare ca tzara asta se duce de rapa pe zi ce trece ... cred ca trebuie sa emigram toti .. pana se rezolva lucrurile aici .. daca se mai rezolva ! X(

 

Pana nu se aplica LEGEA pentru toti ! nu o sa se schimbe nimic!

 

Acum 2 zile la ora 12:00 a venit un prieten la mine .. a urcat 2 etaje ca sa-i dau un cd ... si pana sa coboare .. un tzigan i-a indoit usa si i-a smuls cd-playeru cu tot cu suport ! X( ... nu l-a prins nimeni .. nimen nu a vazut nimic decat ca era tzigan ... ! bine ca are CASCO si i da banii pe el !

 

 

Deci ... suntem niste victime in tara noastra !

RS iti urez bafta ! si sa-i arzi de acum inainte pe la semafoare ! b-(

Share this post


Link to post

Fratilor am ajuns de tot kktu! Traim intr-o tara in care nu mai poti face nimic daca nu ai bata langa tine! Eu sunt din cta si am stat 7 ani in buc. Pacat de acei putini oameni din Bucuresti care merita respectul! In rest imi este scarba. Si eu am patit la fel acum cativa ani dar trece! SFAT PRIETENESC: CAND SUNTETI LA VOLAN NU VA BAGATI UN CURUL CELUI DIN FATA! STATI LA 3, 4 METRI SI NU STATI LA SEMAFOR PE MIJLOC CA NU AI UNDE SA FUGI!!! SI STATI IN VITEZA CA DACA AI NEVOIE SA PLECI IMEDIAT! MULTA GRIJA LA SEMAFOARE CA SE FURA DIN MASINI! INCUIATI-VA USILE SI ORICE GEANTA IN PORTBAGAJ! NIMIC LA VEDERE! ORICE! ITI SPARG MASINA SI PT UN URSULET ATARNAT DE OGLINDA!!! AVETI GRIJA DE VOI! cu respect din pacate "un roman".

Share this post


Link to post

Inainte de 89 era o divizie care rezolva unele probleme.. e drept de o gravitate ridicata.

(ex.: s-a stiut clar ca unul a furat o garnitura de grau, nu s-a putut dovedi imediat,

nu a mai fost nevoie, aluia i-au facut felul si paguba s-a recuperat)

Bine ar fi sa existe iar asa ceva!

Cui trebuie, un glont scurt, iar pe astia din canale, intr-o luna i-ar gaza pe toti.

Nu vreau sa par cinic, dar sunt iremediabili, si existenta lor nu duce la nimic bun.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

RS-ule, tatal tau a patit ceva?

 

Poate era mai bine sa nu te fi intors dupa ei, scrisul iesea o data cu spalarea masinii, iar zgarieturile oricum nu le rezolvau aurolacii. Insa asa cum ziceai, doar tu iti puteai face dreptate, nu politia sau altcineva.

 

Treaba e ca vor creste aceste nenorocite si ghinioniste fiinte si vor ajunge la crime si violuri, iar cei ce ii pastoresc au numai de castigat.

 

Sunt ca maimutele din Cartea Junglei, cand sunt multi au tupeu, de altfel, nici nu au ce pierde, daca iau bataie sau se ranesc...

 

Sanatate maxima si reparatie de masina cat mai usoara si rapida !

Share this post


Link to post

Fu##-le muma-n c## de jegosi! Eu zic sa te razbuni cumva. Hai sa iti zic ce am patit eu IN ACELASI LOC ... mai bine zis la intersectie la carrefour, daca mergi drept te duci in regie, dreapta e carrefour ... ca sa stiti unde ma aflam. Erau vreo 4, de diferite varste, sexe... pana cand si un copil !! Vine la mine prima data unul mai mare la vreo 18-19 ani ... sa imi spele parbrizul, l-am vazut de departe si i-am facut semn .. a ajuns la geam si ma vede ca fumez "Dar macar o tigara imi dai si mie?". Ma uit in pachet si vad ca mai am una singura. Ii spun, "imi pare prau, mai am doar una", pleaca. Bun! Vine o fata de data asta, pe la vreo 16-17 ani, la fel, EXACT ACEEASI POVESTE, pana la tigara. In timp ce vorbeam eu cu fata si ii spuneam ceva de genul "NU AI VAZUT CA TOCMAI AM VORBIT CU COLEGUL TAU SI I-AM SPUS CA NU VREAU SA SPELI PARBRIZUL?" ... incepe un puradel de ... 1.20 m inaltime sa imi spele luneta ... NU l-am vazut ... vedeam doaro mana extensibila care spala de zor, dar nu si un cap. Cand am vazut ... m-am enervat!!!! Am asteptat sa vina copilul sa ceara bani si i-am spus foarte calm "Te-am rugat eu sa speli parbrizul? Crezi ca imi este rusine sa NU ITI dau nici un ban? Stii ce ... ca tot te-ai apucat, ia spala si parbrizul .. TOT PE GRATIS!!!!". Ceilalti tigani adica fata si baiatul ... sar la mine cu gura "Nu vezi ca e copil, de ce iti bati joc de el? Bagati-ai p###-n gat! ... #@$@^#^$**^#%#$, etc". Am inceput si eu sa ii injur sa ii fac ciori, boratzi, etc etc etc etc. Si guess what !!! PRIMESC O FLEGMA!!!!!! Noroc ca eram in plecare, se pusese verde ... si nu m-a nimerit, a nimerit masina ... Aveam niste nervi de nu se poate, imi facusem plan "Gata vin si le dau omor, mamaaaaa ce le fac, bla bla bla". Dupa vreo 10-15 min m-am calmat, m-am linistit si am zis "Bai ... bine ca totul a fost ok, nu s-a intamplat nimic, putea fi rau, ce rost are sa imi fac nervi. Eu sunt AICI si ei sunt ... a c o l o (a se citi acolo ... cu fonturi mici)".

 

Dar in cazul tau ... problema este mai delicata, deoarece in cazul tau S-A INTAMPLAT CEVA. Concluzia mea, este sa faci ca pe vremuri, ca in liceu, sa iti iei brigada cu tine, 20-30 de oameni cu bate si sa ii cotonogiti cate 2-3 saptamani la rand !!!!

Share this post


Link to post

Tico RS..eu zic ca ai scapata ieftin..dar ai si o mare satisfactie ca le-ai tinut piept,avand in vedere ca astia n-au nici un D-zeu,cum se zice...

 

Primaria este de vina la tot ce se intampa..la mine in fata blocului erau aurolaci gramada si nu vroiau sa iasa din canal pana au venit cu un mic excavator (bobcat) si au inceput sa sape si ieseau fratii de parca era incendiu,apoi au sudat gura de canal si au acoperit-o cu pamanat.La fel,50 m mai incolo,au venit cei de la primarie cu un grup electrogen si aparat de sudura ,au dezinfectat canalul (dupa mine trebuia sa arunce un cocktail molotov la ce era inauntru) si au sudat capacul... :banana:

Share this post


Link to post

cred ca o sa astept sa repar masina sau macar sa primesc accept de intrare in service si sa incep sa fac plangeri, la primarie, la ziare, la mai, doar-doar so gasi cineva sa rezolve asta, nu trebuie decat sa le sudeze canalele si i-au lasat fara cartier general, asta e baza lor, ca nu intra nimeni dupa ei acolo. poate ar trebui sa trimitem petitii cat mai multi, asa probabil vom fi luati in seama...

despre partea cu brigada, aseara de-abia mi-am calmat colegii din insane si prietenii care cand au vazut masina pregateau batele si erau socati revoltai si f f maniosi, pt ca deocamdata spre deosebire de ei eu am ce pierde, chiar sunt revoltat cum o lege care nu ii poate pedepsi si o lege care nu o respecta ii poate apara...

Share this post


Link to post

Dar daca sudeaza canalele cu ei inauntru? :banana:

 

Sa recapitulam: exista protectia copilului, protectia minoritatilor (sa nu care cumva sa te legi de ei ca e jale), protectia somerilor cu subventiile la caldura, protectia handicapatilor, protectia hotilor (nu, dom'le, nu le dam pedeapsa cu moartea), in general toti defavorizatii sunt protejati intr-un fel sau altul. Dar PROTECTIA CELOR CARE ISI PLATESC DARILE LA STAT SI NU CER NIMIC unde este? Platim niste bani la buget si trebuie sa umblam cu batele dupa noi, sa ne facem noi dreptate si altii se duc si isi ridica linistiti ajutorul de somaj si se infig in prima carciuma. Platim fonduri de invatamant, sanatate, etc, facultatea o fac la particulara la taxa, loc in camin nu mai cer, bursa nici atat (muncesc si imi scot 3-4-5 burse republicane lunar) la doctor ma duc la clinica particulara si nu las sa mi se faca operatie pe ochi intr-un spital jegos SAMD, dar tot platesc fonduri la invatamant si la sanatate si nu mai cartesc atata. Din fondurile astea se infrunta altii (mai albi sau mai tuciurii) care apoi se ratoiesc la tine si se uita de sus: uite si la ala, are masina, de unde a furat, sau da-l dreaku, are bani. Sincer, am vazut multi oameni care nu aveau dupa ce bea apa, dar daca iti facea pomana de ei si le dadeai de munca dupa aceea te suna patronul si incepea sa tune si sa fulgere ca ce idiot i-ai adus.

Si tu, cand vrei sa-ti faci dreptate, cand iti intra marlanul in casa sa te fure sau sa te omoare si tu il impusti iti sare lumea in cap ca vai ca drepturile omului si alte paranghelii, sau altul sa-ti dea in cap si tu sa nu poti sa-l omori (pt mine viata unui astfel de om valoreaza ceva doar cand nu ma intersectez cu ea) ca ti-e frica ca te-ai scos cu cazier. Pai sa nu-ti vina sa-ti iei campii? Logic si normal era acum, daca politia nu e in stare sa faca nimic, sa se stranga o gasca mai mare si sa ii arda pe nesimtiti. Noi n-avem voie, cica cu asta se ocupa politia, politia, ca nu poate, atunci CINE?

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post
:o Horror story taticu!!!! Imi pare rau. Culmea e ca se poate intimpla oricind aceeasi treaba cu oricare dintre noi. Mai ales ca foame e mare! Politia are ce sa le faca, dar e prea lasa, cei aia 'n-au voie sa dea in ei?' :mda:

 

Si uite asa ajung la vorba unui prieten de-al meu care m-a intrebat: 'Esti rasist? Iar io am zis 'Nu!' Iar el mi-a zis 'No problem! Intr-o zi o sa devi unul!'

Eu sunt demult , si care e problema , din nefericire tot nu rezolv nimic .

Sa va spun ce a a patit nevasta-mea cu niste nenorociti din astia ?

S-au apropiat 2-3 ziua in parcarea unui magazin din centrul ploiestiului si i-au zis "daca nu ne dai 10.000 te scuipam"

Nevasta mea a fugit repede s-a urcat in masina iar taraturile alea au ajuns si au inceput sa scuipe pe masina !Daca eram acolo fara exagerare ii omoram!

Cum e totusi cu faza ca statul apara proprietatea ? Masina nu e proprietate?

Si eu sunt adeptul molotoavelor !

Tara de rahat!

Edited by body

Share this post


Link to post

Nu-mi plac molotoavele, lasa multa mizerie.

GAZ.

Share this post


Link to post

Arh, @laurentiu, cata dreptate ai...

 

Anii trecuti, cand eram mai mic si mai bleg, pe'nserate se strangeau toti din cartier cu batele de baseball (deh, te pui cu moda) si plecau la exterminat gandacii din canalizari.

Atunci mi'era mila de ei; trageam de toti sa-i lase'n pace. Drept urmare, ne "ardeam" intre noi.

 

De cativa ani insa, cand ii vad cum se inmultesc si cum isi diversifica zonele...arhhhh!

 

Si carnatu' asta de Mazare iar a dat'o cotita ca nu'i da guvernu' bani. Macar atat facea si el :(

Share this post


Link to post

da ce e acolo frate? micul bagdad? autoritatile trebuie sa ia masuri ! nu sunt adeptul violentei..dar nici sa fii calcat in picioare.

Share this post


Link to post

@Laurentiu

Teoria o fi buna, insa practica a dovedit ca aproape intotdeauna "vigilantes" au devenit fie talibani, fie mafioti.

Crezi ca in gasca care s-ar strange nu ar incepe sa intre si unii cu alte idei despre cinste si dreptate decat tine? Azi ardem aurolacii sau pe hotii, oricum, pe unii care chiar o merita. Insa mine ii vine unuia din gasca ideea ca nesimtitul de vecina-su i-a furat locul de parcare sau si-a lasat pisica sa-i fure carnatii din balcon si-l ardem si pe ala. Si dupa aia, poate ii furam si nevasta... si s-a dus dracu' orice buna intentie.

 

Granita intre cei care chiar merita sa o ia peste ochi si unii care doar pierd contorulul o data sau pur si simplu se afla in momentul nepotrivit in locul nepotrivit e destul de difuza si actiunile hei-rupiste riscante.

 

Cum a spus si abrham burel, problema e complicata si solutiile pe termen scurt nu tocmai evidente...

 

Mie incep sa-mi placa filmele americane mai vechi, unde vezi puscariasii scosi sa curete drumurile sau sa dea cu tarnacopul si sa faca terasamente de cale ferata... Sau poate ar trebui adus Giuliani din new york sa faca ordine si in Bucuresti, avand deja experienta cu Bronx-ul. Daca s-a putut in America, unde organizatiile de protectie a ... sunt mult mai puternice, ma intreb de ce nu s-ar putea si in Romania. Daca e nevoie de bugete, taiem de la unii care oricum nu justifica folosirea lor...

Share this post


Link to post

RSule daca dadeai un tel in 2 min eram langa tine dar nu aveai de unde sa stii(eram langa Academie).Acum ma tot gandesc sa imi transfer ce a mai ramas din arsenalul de la revelion in portbagaj la masina,nu de alta dar am 4 bombe pe gaz care daca le dau in canale dupa ei tare imi e ca arunc in aer 5000mp din Bucuresti X( .

Share this post


Link to post

imi pare foarte rau de ce ai patit, tico_rs, si sunt alaturi de tine. deocamdata sufleteste, si daca ai nevoie chiar si mai fizic ;)

 

oricum, mare noroc ai avut ca nu a avut nimeni cutit.

Share this post


Link to post

Incep sa ma gandesc ca e un lucru bun faptul ca nea' Gigi are sanse sa spere la parlament!!! ce tara de 2 bani... :wallbanger:

Share this post


Link to post

Ce e acolo? Simplu. O retea de canale in care stau foarte multi din astia. Cand au nevoie, ies afara si cersesc bani. Cand au cu adevarat nevoie, stau pe marginea canalului si agata o studenta. Stiam multe povesti cu ei, dar stiam ca nu se iau decat de studente sau din astia... mai mici.

Or fi capatat curaj.

Apropo, politia, din cate stiu eu, nu a facut niciodata nimic in privinta lor desi stie ce se intampla.

Share this post


Link to post

Un singur cuvant EUTANASIEREA!

Share this post


Link to post

Ar fii prea simplu.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...