Jump to content
Sign in to follow this  
Frankie_Carbone

Povestiri Din Trafic

Recommended Posts

Cioara cioara da' are el pistol? Il flutura el cu dureri in ... de oricine? Vrei sa vezi ca nu pateste nimic daca presa nu mai e interesata de subiect si chiar si asa?

 

Mama ei de Romania cu legile ei pe care nu are cine sa le aplice.

Share this post


Link to post

Iar ajungeti, mai, la Romania?! :o

Ia fa tu asta in Texas. Vorbim dupa!

Share this post


Link to post

Sa fac ce in texas?

Share this post


Link to post

Injura un redneck.

 

-----

 

Alta idee: uite-te la episodul in care cei de la Top Gear se plimba prin USA ;) Era cat pe ce sa si-o fure pentru mult mai putin decat injuraturi :D

 

Road rage la altii (pentru unii, inchipuiti-va ca romania include tot mapamondul, sa o puteti injura in voie!)

 

Bataie:

Politist nervos:

http://www.youtube.com/watch?v=jBjE8bFt5TE

Jmecheri de "romania":

Jmecheri cu "mertz":

http://www.youtube.com/watch?v=5F4YCXDydFA

"Scuze, te-am atins de 8 ori"

Calculeaza sansele sa se intample asa ceva... Acum calculeaza cat de des se intampla la ei "road rage"

Brazilienii adevarati:

http://www.youtube.com/watch?v=xu516LGGgpI

 

 

Mai vrei?

Share this post


Link to post

Am vazut, era in Alabama :P .

De unde concluzia ca in America e bine? Eu ma refeream ca in alte state se aplica legea.

 

PS. Nu am injurat pe nimeni. Am tras o concluzie doar.

Share this post


Link to post

Pai asta e problema, ai tras-o gresit.

Share this post


Link to post

Mai, eu eram in Cluj cu un Cio cu numere de bucuresti si m-am bagat in fata unuia cu tupeu, si s-a dat ala jos la mine. Desi am 1,86 si cam 110 kile, am facut low profile. Pentru ca eram de vina. Si pentru ca ei erau 4 in masina :) ). Oricum, am fost de vina. De cand am matiz, m-am cumintit, nu atat pentru ca e matiz cat pentru ca e masina mea, renoul nu era , era de firma :D

Share this post


Link to post
Povestiri din traficul craiovean... zilele trecute, fac stanga dintr-un bulevard pe o strada laterala (am trecut pe langa semafor in ultima secunda de verde :D ), unde in fata mea la ~150-200m rula un autobuz ce semnaliza stanga - omul se pregatea sa intre in curtea unei intreprinderi. Ceea ce m-a amuzat initial a fost un matiz taxi, ce apare de pe acelasi bulevard (a urmat exact acelasi drum ca si mine) - evident a intrat pe rosu. Cum aveam cam 30-35km/h Matizul ma ajunge si incepe sa dea blituri si sa claxoneze ca istericul. Fiindu-mi prea lene sa reactionez altfel (ajunsesem deja destul de aproape de autobuz), nu l-am luat in seama. Numai ca in secunda urmatoare idiotul incepe depasirea... initial am crezut ca "imi va lua fata" si am franat sa-i fac loc sa intre in spatele autobuzului ce deja ocupa cu manevra lui 1/2 din sensul opus. Dar surpriza :o Matizul incepe sa claxoneze iar isi continua deplasarea, numai ca isi da seama in ultimul moment (concomitent cu frana brusca a autobuzului) ca nu are loc/timp sa treaca si sare bordura, merge cativa metrii pe trotuar, apoi revine pe contrasens si ... isi continua drumul. Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Mai nu stiu, eu de cand am matiz is foooarte cuminte. Drept pentru care prefer matizu unei masini mai mari cu jdemii de cai putere. Nu de alta, da masina aia puternica te indeamna sa fii nesimtit. A, si circul 80% in oras, deci ma avantajeaza matizul. SI am bani de alta, da nu vreau :)

Share this post


Link to post

N-are nici o legatura nesimtirea/bunul simt cu masina sau caii putere sau volumul.

Doar ca unii cred ca profita mai usor de asta.

Share this post


Link to post

Da, asa e... Adevarul e ca o masina din asta mai mare iti da tupeu.

Share this post


Link to post

Azi la 1 plecam cu sotia de la servici. Abia fac 200m si vad de pe o ulicioara cum iese o dacie 1310 si... tot iese, la 15m in fata mea, eu avand cam 60/h. Si se baga in fata mea, cat pe ce sa ma loveasca. Inaintam nedumerit- efectiv ma blocasem. Trec pe langa ea la distanta fff mica, claxonand. Ma dau jos si sa vad care e boul care vrea sa-mi remodeleze masina. Surpriza- era o vaca la volan, iar boul din dotare incepe sa-si verse DEX-ul de marlan pe usa deschisa, masina venind inspre mine. Nu a oprit, dar a vrut sa ma loveasca cu portiera. Sa mor de draci, nu alta... Ma iau dupa el, blonda accelera puternic, trec pe langa ei destul de greu cu 140/h, ajung in localitatea mea, ies afara cu camera si cand trece pe langa mine fac cateva poze. Ulterior am mers la politie, insa sefu' nu era acolo.

Amandoua animalele is de la mine din localitate, au un magazin acolo. Ciudat e ca desi nu avea nici prioritate si nici nu au fost atenti deloc, tot ei cu gura mare. Boooon- genunchii imi tremurau ca naiba, inima imi batea de zicei ca eram la maraton si tot el cu tupeu. Barbosul era nervos de parca ii gresisem eu. Nu e nimic, cu proxima ocazie ii remodelez figura, daca incearca ceva. Oricum, am sa vb in seara asta cu seful, sa vad ce rezolvam. Din cate am aflat- amandoi is niste prapaditi cu aere in cap, nevasta-sa e o fost cu**a. Bine, momentan nu ii pot integra decat in regnul bovinelor, cu tot respectul pentru aceste animale de pe urma carora avem atatea foloase.

Share this post


Link to post

140kmh in 1310? :) Aveau curaj :)

Share this post


Link to post

Cu atat am trecut eu pe langa ei, insa nu am trecut chiar lejer. Inclin sa cred ca aveau minim 120.

ps: depasirea era in afara localitatii.

pps: daca va spun ca revad inca intamplarea- ma credeti?! Oana s-a speriat tare- nici ei nu i-a venit sa creada ca aia chiar era sa intre in noi. Am fumat la intoarcere (am revenit la lucru, aveam ceva de rezolvat) o tigara de n-am simtit-o. Uimirea a fost prezenta in egala masura cu sperietura, ca in partea dreapta (daca trageam drepta- dar deja eram la vreo 50 cm de acostament) erau niste borduri de vreo 15 cm... ce se putea intampla- va las pe voi sa presupuneti.

 

 

LE: nobile exemplare ale rasei cornute...

post-75-1205508379_thumb.jpg

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Hai bre. Si tu acum, daca ar fi prima dacie tunata care face asa...

Share this post


Link to post

Pe gropile alea mergeati voi cu 120/140 ?

Eu va bateam pe toti daca va prindeam !

Share this post


Link to post

Pai e asfaltare din Toamna (de fapt, cam din noiembrie). Calitate beton- dupa 5 zile deja peticeau. De-ai sti ce slalom se face uneori- te feresti de una si dai in alta. Dar daca vedeai ce era inainte... veneai si-i bateam impreuna pe asfaltaciosi.

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

De obicei, cu ce viteza se circula pe acolo? Si, de obicei, la voi, noiembrie in ce anotimp cade?

Share this post


Link to post

Viteza- in localitate- maxim 100, in afara localitatii- depinde cat de tare te grabesti- maxim 140. Rau e doar pe o portiune limitata. Nu stiu ce naiba s-a intamplat, e portiune nasoala din dreptul casei mele pana la iesirea din localitate- distanta totala cam 8-9 km.

iar de noiembrie- avnd in vedere ca era inghet la sol iar ei asfaltau/peticeau- pe mine unul m-a lasat fara cuvinte. Am sa caut poza si am s-o atasez.

 

LE: ca sa se vada ca nu mananc rahat...

Ei inca nu terminasera de asfaltat, erau in plin proces de ... stat degeaba.

post-75-1205522278_thumb.jpg

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post
Viteza- in localitate- maxim 100

In caz de urgenta majora o inteleg dar altfel , nu ti se pare o vitea cam mare pt o strada cu 1 singura banda ? ( un mai vorbim de legalitate ci de realitatea de pe teren )

Share this post


Link to post

Cand te trezesti la fara 25 si la fix tre sa fii la program- nu te uiti la viteza. Si cum spunea cineva- rosul e destul de vizibil pe sosea (in marea majoritate a cazurilor). Nu prea am probleme cu circulatia- sunt cunoscut ca fiind o persoana mai grabita- deci nu ma plang.

Share this post


Link to post
De obicei, cu ce viteza se circula pe acolo? Si, de obicei, la voi, noiembrie in ce anotimp cade?

 

Viteza este in functie de cata nevoie mai ai de masina. Daca a doua zi vrei sa o predai la Remat mergi ca Lucian M.

Cat despre anotimp, nu este o regula: uneori toamna tarzie, dar de obicei este iarna timpurie.

Share this post


Link to post

Man- crezi ca eu dau in TOATE gropile alea de acolo?

Ocolesc cat pot. Si doar stii ca a fost si in stare mai proasta asfaltul- si totusi nu am rupt matizul. Eu fac traseul ala in fiecare zi- si n-am rupt nimic la masina. Dimpotriva- am patit-o in Totoiesti, Stefan cel Mare si la intrarea in Piatra dinspre Turturesti (asta ultima am patit-o alaltaieri seara, era groapa acoperita cu apa si am dat cu roata din dreapta- m-am uitat azi- zic eu ca e ok).

Share this post


Link to post
Cand te trezesti la fara 25 si la fix tre sa fii la program- nu te uiti la viteza.

 

Famous last words, position #7 - in cazul fericit.

In cazul nefericit, babele ies la spalatorie.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...