Jump to content
Sign in to follow this  
sebian

Surprize Video

Recommended Posts

Nu zau ? se intampla o asa chestie incat la 60 km/h, intr-a 4-a eu am nitel sub 2000 rpm (si nu imi convine cum merge), iar intr-a 3-a am aproape de 3000 (si iar nu imi convine, pt. ca pe drum drept nu am nevoie de atatea putere). Ca atare, 70-80 este o viteza ok pentru mine (cu atat mergeam si inainte).

Share this post


Link to post
Atunci solutia pt tine: Bucuresti - Targoviste - Sinaia (desi pe urma o sa te plangi de bucsaraie).

NUUUU ca ar insemna sa treaca prin Buftea!!!! :tongue:

Share this post


Link to post
Nu zau ? se intampla o asa chestie incat la 60 km/h, intr-a 4-a eu am nitel sub 2000 rpm (si nu imi convine cum merge), iar intr-a 3-a am aproape de 3000 (si iar nu imi convine, pt. ca pe drum drept nu am nevoie de atatea putere). Ca atare, 70-80 este o viteza ok pentru mine (cu atat mergeam si inainte).

 

Pai si eu ce-am spus, Atoatestiutorule? :tongue:

La 70-80 e mai mult decat OK dar facem pariu ca musiu Alezz o sa mearga tot prin Buftea cu 140 ca vezi Doamne sa nu-si subtureze masina... Si dup-aia il vedem la stirile de dimineata (Doamne Fereste! nu ca as dori cuiva dar deobicei vitejii astia asa sfarsesc mai devreme sau mai tarziu).

Share this post


Link to post
100-140km/h afara(autostrada,drum european sau DN)

Am zis eu de 140km/h in localitati???nu cred...ce tot incerc sa zic e ca pe DN1 60 sau 70 tot dracu ala e...dar ca de obicei dragul meu alx esti in de "anturaj cu japca" ca sa iti faci norma zilnica de 25 de mesaje...

Share this post


Link to post

Ma rog... Nu iti raspund ca n-are rost.

Ma bucur in schimb de faptul ca pot sa merg si eu linistit la munte fara viteji pe drum. La cat mai multe camere!

Share this post


Link to post

Alezz fa o peditie sa stramute domne` astia localitatile de pe DN1 si sa faca numai autostrada ca sa mergi cu cei 4.6 metrii linistit cu cat poate limuzina ta.

 

Nu inteleg 70-80 in localitate ce are ? Are cielo standard greata la viteza asta sau 5% papa numai la >150 ??

 

Vrei nu vrei traiesti intr-o tara fara prea multe autostrazi si mergi cum trebuie. ( se pare ca acum au dat si ei dovada de bun simt si au ridicat limita mai sus, dar deh nu s-au gandit ca alezz are masina de fuga si se strica la 70-80 )

Share this post


Link to post

Inca o data trebuie sa apreciez initiativa camerelor pe DN1. aseara am venit de la Snagov la 7.30pm si nu a fost nici-un stropsor de aglomeratie!

Zuuuuuuper!!

 

Auzi la ei:

Ei spun ca, din cauza camerelor de luat vederi, timpul necesar parcurgerii distantei dintre Bucuresti si Ploiesti a crescut cu o jumatate de ora, si chiar cu 45 de minute.

Jurnalisti idioti... pai in 45 de minute MAXIM faci Bucuresti - Ploiesti... Inseamna ca inainte faceai 0 min... Atat faceai Alezzule?

Edited by alx

Share this post


Link to post

40-50min asta era media.

Share this post


Link to post

inainte...chiar si 15 minute :D ..dar si eu apreciez camerele ...ca sa zic asa..frate FLUENTA frate..super bine

Share this post


Link to post

Sa ne amuzam putin :o fftopic:....

post-1089-1140722616_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Lasa ca eu azi am luat 300.000 amenda pentru ca vorbeam la telefonul mobil. Si nu a fost nevoie de camera, ca m-a vazut cu ochii lui! :)

Edited by lordcalibras

Share this post


Link to post

e.. ce ziceti.. pare interesant

 

Atentie, soferi!

Pe strazile Bucurestiului vor fi amplasate camere de luat vederi

 

In aproximativ 100 de intersectii din Capitala urmeaza sa fie amplasate, incepand de luna viitoare, camere video de supraveghere. Potrivit Antena 3, investitia va costa peste 760 de miliarde de lei, si va fi suportata din fonduri europene.

 

Cele mai multe camere vor fi pe amplasate pe Calea Vacaresti, Mihail Bravu si Stefan cel Mare, dar si pe axa nord-sud a Capitalei, de la Aeroportul Baneasa prin Piata Unirii, pana in Tineretului. Imaginile transmise de acestea vor ajunge intr-un centru de control unde vor fi urmarite de politisti.

 

Pana la sfarsitul anului, peste 400 camere de supraveghere vor fi montate in intreaga Capitala.

 

HotNews.ro, D.M., 08 mar 2006

 

http://www.hotnews.ro/articol_44230-Pe-str...luat-vederi.htm

Share this post


Link to post

Mhoaaaa,de cand astept asta :banana: .

Share this post


Link to post

Mdap, pot sa zic ca abia acum am legat-o de gard ... adio fente cu 3 metri jumate' ... da Doamne sa fie bine si sa mai civilizeze traficul urban, including me, of course ...

Share this post


Link to post

Cred ca mai importante sunt camerele in orasele mari si aglomerate decat pe DN-uri.

Oricum, asta este singura sansa sa se mai civilizeze si romanul... cat timp stie ca cineva e cu ochiul pe el o sa respecte legile.

Cred ca se pot monta si machete de camere in intersectii... tot o sa aibe efecte!

Share this post


Link to post

Bine,bine si detectoarele cand devin legale???

Share this post


Link to post

In sfarsit au luat hotararea de a continua cu inceputul :D

Mi se parea de bun simt sa fi inceput cu orasele mari ... si abia dupa aceea sa instaleze camere pe drumuri. Sau poate au vrut sa se "scoleasca" cu un DN ... ca dupa aceea sa intre in paine ...

O masura buna :D ... pentru mine, ca nu sunt bucurestean :)

Share this post


Link to post

never ever!

Share this post


Link to post

Chiar greu sa te uiti mai sus? Este exact linkul pus de tine... #-o

Share this post


Link to post

Foarte bine, m-am saturat sa reancep sa invat sa conduc de fiecare data cand vin prin Bucuresti si sa ma incadrez pe banda a 3-a sa virez la stanga si tot sa mai fie un cretin in stanga mea care vrea sa mearga inainte. Cu camerele prin oras chiar sunt de acord, cu cele in afara localitatii nu.

Mi s-a intamplat sa am in fata un camion care mergea ca mortul iar singurul loc in care am putut sa-l depasesc a fost o zona cu linie continua, alfel mai ma taraiam cativa kilometri.

Share this post


Link to post
Cu camerele prin oras chiar sunt de acord, cu cele in afara localitatii nu.

 

 

Si eu la fel. Pentru ca cele din localitati "scaneaza" magarii care incalca regulile si enerveaza pe toata lumea, iar cele din afara pe amaratii care scapa putin mai mult talpa in masina, desi nu deranjeaza sau pun in pericol pe nimeni.

Share this post


Link to post

"Talparii" astia care nu deranjeaza pe nimeni sint protagonistii stirilor de la ora 5, sa stii ... si la urma urmei, camerele sint in localitatile de pe DN, nu si intre localitati ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...