Jump to content
Sign in to follow this  
emi2009

Poze tuning Daewoo

Recommended Posts

Interesant, toată lumea înjură Daciile cu LED-uri albastre la duzele de stropit parbrizul, dar văd chiar şi aici mulţi dispuşi să-şi bage aşa ceva în bord, să le aibă aprinse în ochi seară de seară :wallbanger:

Share this post


Link to post

Da luminile normale verzi nu-ti stau in ochi? Eu cred k e diferenta intre led-urile la duzele de stropit si un bord care arata ca la ROVER! Apropo dak mai gasiti poze cu asa ceva puneti pe aici sa ma mai inspir si eu sau dati si voi un link ceva!

Edited by SORAN

Share this post


Link to post

VAXXi, nu stiu care e legatura intre luminile (ilegale) de stropitori si tuningul interior de calitate. Vezi ca pe acest topic sunt poze cu matizache cu bord exact la fel. daca nu ma insel...

Share this post


Link to post

Nu atacam legalitatea lor, ci faptul că sunt deranjante pentru ochi. În fine, to each his own ...

Share this post


Link to post

eu nu am zis de ele ca ar fi legale sau ilegale, am zis tuning de calitate. normal, gusturile se discuta si nu te pot convinge ca e ceva frumos. deranjant la ochi nu e, iti zic eu ce e deranjant: lumina ultravioleta, am avut eu in bord la supernova si ma durea mereu capul cind mergeam cu masina noaptea...

Share this post


Link to post

post-488-1105437411_thumb.jpgpost-488-1105437384_thumb.jpgpost-488-1105437432_thumb.jpgsunt inca la inceput dar m-am gandit sa va arat si voua ...o sa revin cu cateva pozt facute mai pe lumina...astept Sugestii si Reclamatii :P

 

apropo scuzati" tectilul natural"=noroi...era venita dupa o partida de off-road :D

Share this post


Link to post

am gasit nioshte poze pe de ce++ cielo il stiam mai demult de la legale si mi s-a parut chiar finutz

post-245-1105794400_thumb.jpg

post-245-1105794427_thumb.jpg

post-245-1105794440_thumb.jpg

post-245-1105794461_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Acum daca a venit zapada am testat si LED-urile de sub masina! Foarte frumos efectul. Si rezista perfect la frig, umezeala. Priviti:

 

Nu s-a încărcat complet poza... pune-o din nou, eventual făcându-i înainte un resize la 1024x768. --VAXXi

Edited by VAXXi

Share this post


Link to post

Daca tot a nins am testat si LED-urile tip neon. Super efect si rezista si la zapada, umiditate, frig. Ce zici Shenk nici acum nu-ti plac cum se vad? :) :banana: Apropo mi-am reparat si bordul a ajuns cum vroiam eu pana la urma, cam ca in NFS.Traiasca AUTOCAD-ul Ia priviti:

post-109-1106950611_thumb.jpg

post-109-1106950729_thumb.jpg

Edited by SORAN

Share this post


Link to post

Frumoss,Sorane bravo :aplauze:

Da bordu nu ni-l arati si noua?

Share this post


Link to post

O sa pun in scurt timp si pozele cu bordul dar astept un aparat nou cu care sa fac niste poze mai bine in intuneric.Zilele astea pun. PROMIT! :)

Share this post


Link to post

Iata si pozele cu bordul. Eu zic ca arata mai bine ca data trecuta!

post-109-1107197271_thumb.jpg

post-109-1107197488_thumb.jpg

Share this post


Link to post

wow, sorane, andergraund tu scrie pe fata ta, si n-a observat nimeni pina acum :D

Share this post


Link to post
Iata si pozele cu bordul. Eu zic ca arata mai bine ca data trecuta!

 

Da...imi place ce vad si sunt interesat dar cred ca prin aprilie mai ajung prin Buc. sau daca poti sa-mi trimiti si sa-mi dai ceva tips & tricks ptr. montaj.

Eventual sa-mi trimiti si ledurile necesare. Vreau sa arate ca la tine !

p.s. Ar mai fi ceva: Mi s-a intamplat sa uit pozitiile aprinse de cateva ori si sa descarc bateria. Ai vreo solutie eleganta ptr un led in bord care sa arate pozitiile aprinse?

Numai bine

Edited by ToPser

Share this post


Link to post

se poate monta alarma de lumini aprinse, e usor de montat, si se leaga la contact si la usi... ca la masinile mai mari!

 

te asteptam la garajul nostru, vezi ca avem si un site...

 

decit sa te apuci de unul singur, sa faci prostioare, mai bine fa-ti timp cind ajungi in Bucuresti, da un telefon din timp ca sa fim pe faza unul din noi... cel mai probabil Soran, fiindca eu nu am lucrat pina acum la Tico, l-am lasat pe el :D

Edited by dsign

Share this post


Link to post

Se pot lumina la Tico cel putin acele separat. Am probat! Adica cifrele albastre si acul rosu aprins puternic. Totul se rezolva cu un minuscul led SMD plasat cu precizie de chirurg si lipit cu un adeziv special!

Share this post


Link to post

dar tico are ace transparente... nu se compara cu espero...

Share this post


Link to post

Am vazut la 'pepinno' acea plasa montata pe masca tico=ului sau si imi place mult. Problema este ca eu nu vreau sa decupez partea care este ca un grilaj.

As vrea si eu sa stiu daca a mai facut cineva asa ceva, daca se gaseste relativ usor acea plasa si daca trebuie data jos masca?

 

PS: acelasi lucru as vrea sa-l fac si la masca din spate dar acolo sunt sigur ca este adaugat ceva, chituit inainte de vopsire.

Oricum a iesit super cool!

Share this post


Link to post

Pai plasa am sie eu, facuta de mine. Se cumpara la metru liniarsi pe mine m-a costat vreo 500k. E de munca vreo 4 ore, ca trebuie dat spoilerul jos. Arata foarte bine, singura problema este ca se murdareste repede si se curata f greu. :mrgreen:

Share this post


Link to post

daca iti iei plasa neagra, cu ochii mai mari, nu s-ar mai observa murdaria... si nca ceva: plasa cu ochii mici iti retine destul de mult aer de care admisia si racirea au nevoie... crede-ma, am incercat toate tipurile din tirg pe DSN, plus una de la mama ei (simoni)

Share this post


Link to post
dar tico are ace transparente... nu se compara cu espero...

pai si acele astea de la espero nu se pot inlocui si ele cu unele transparente?

la cielo cum e?

Share this post


Link to post
pai si acele astea de la espero nu se pot inlocui si ele cu unele transparente?

la cielo cum e?

 

 

la cielo sunt transparente. am postat eu o poza cu bord de espero (tot intr-un topic despre tunnig tico-matiz),care avea ace de cielo si eu erau luminate separat de cifre. in concluzie eu cred ca poti monta ace de cielo pe bordul de espero. Mi mi se pare ca arata mult mai frumos.

Share this post


Link to post

pana aici e bine. dar de unde fac eu rost numai de acele de cielo?

asta-i problema.

Share this post


Link to post

:thumbl: din cite stiu eu, si stiu bine, acele au contragreutati... am auzit ca sunt foarte riguros calculate, si ca nu prea mai indica bine daca le schimbi... din nou, am auzit, nu stiu sigur.

 

daca faceti rost de ace, va asteptam sa le schimbam... :banana:

 

@hellcat, cumperi un bord stricat de pe la dezmembrari, in care ti se pare tie ca se potrivesc masurile acelor. sau il contactezi pe cei7pitici de pe daciaclub sa-ti trimita un bord stricat de nova model takosan (supernova) ca are 4 ace. in rest iti explic eu ce sa le faci...

Edited by dsign

Share this post


Link to post

:o fftopic:

 

:osanale: daca azi (sambata) am noroc [-O< eu fac rost de un espero :lavolan: apoi ma gandesc si la ace (desi nu tin mortis) . asa ca va rog sa-mi tineti pumnii.

 

@dsign => insa modificari pe ici pe colo tot facem :thumbl:

 

VIPER: te rog, nu mai cita din mesajul anterior.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...