Jump to content
Sign in to follow this  
emi2009

Poze tuning Daewoo

Recommended Posts

Să dai lumea la o parte de pe banda a 2-a, când faza lungă nu-i face să se simtă :twisted:

Share this post


Link to post
Nu stiu la ce te uiti, sau nu sti la ce sa te uiti! Masina are interiorul luminat albastru, in manere la usi lumini albastre, lumina de bord este altfel decat cea originala, sistem de sunet cu 8difuzoare+subwoofer, masca fata cu spoiler unit cu chit si vopsit, faruri de ceata montate in design masca, esapament fara site, volanta usurata, stroboscop faruri...sa mai continui?Eu zic k sunt cateva modificari si o sa mai fie! In poza aia nu pozi sa l-e vezi p toate si e si un pic veche.Intre timp au mai apparut altele!

 

Pune si tu poze de la tine din interior la sectziunea de "TUNING INTERIOR", macar sa fim doi cu "flama" pusa pe tuning interior in adevaratul sens de tuning.

 

Ca o paranteza, sectiunea TUNING a inceput sa fie varza, am mai semnalat problema si la "Probleme Forum" insa se pare ca FLEX, NFS si Lucian M au uitat sa se mai ocupe de sectziunea asta. Grupatzi informatia !!!

 

"Masini pictate" + "Poze tunning Daewoo"

 

"TUning Interior" + "Inlocuire cap schimbator" + "Poze tunning Daewoo"+"unde gasesc covoraşe metalice pt matiz"

 

"TUROMETRU!!! pentru Tico si Matiz" + "turometru electronic (digital) tico/matiz" + "Am un jaf de turometru"

 

"Lampa portbagaj" + "LUMINI ALBASTRE BORD II" + "Becuri H4 Philips Vision Plus pe Tico/Matiz" + "Bec scrumiera la Matiz "+ Proiectoare wesem"

 

"Tuning Motor" + "Mai mult de 52hp!!" + "Filtre de aer sport" + " Filtru aer pentru instalatia de ventilare la Matiz E"+""blana" capota" + "GPL pe Tico si/sau Matiz?" + "Sistem de evacuare inox pentru Matiz" +"tico: cu toba intermediara sau nu?" + "Motor de 1l pe Matiz?"

 

"Duze stropitoare de TICO montate pe MATIZ" + "Duze spalare faruri -Matiz" + "stergator hayon Tico/Matiz"

Share this post


Link to post

Danielson... super, multumesc frumos de ajutor! Pe bune!

Am retinut problema o sa incerc sa vad ce pot sa fac, cind imi va permite nitel timpul.

 

Problema e ca nu se pot grupa topicurile sa stea unul linga altul (am mai pus si eu problema asta si asa mi s-a zis).

Se pot eventual concatena (uni) toate cele care intra intr-o anumita categorie evidentiata de tine. Da' nu prea cred ca e bine, de afara o sa arate mai bine, dar inauntru o sa fie chiar varza, parerea mea.

 

Mai e o varianta, sa fac cam cum am facut cu Reviziile pt Matiz... un fel de centralizator. Cu prima ocazie.

Share this post


Link to post

Da de aceeasi parere sunt si eu! Cu grupatu! Pai sunt poze la bord albastru II

Share this post


Link to post

Iata o poza mai recenta cu masina! O sa pun poze si din interior cat de curand!

p8250010_thumb.jpg

p8250012_thumb.jpg

p8280011_thumb.jpg

Share this post


Link to post

ia uite ce poze am gasit pe net!

Daca vrei cu adevarat se poate!

A se observa ca are numar de cluj! :-D

19_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Inca una si ma duc...

20_thumb.jpg

Share this post


Link to post

N-am putut sa ma duc fara sa o postez si pe asta!

Cred ca este cel mai deosebit tuning interior la Tico facut vreodata!

P.S. Si interiorul lui Soran este f.frumos

interior_tico_thumb.jpg

Share this post


Link to post

misto...dar stergatoarele mi se par penale :speriat:

parca arata cam naspa si prizele alea de aer de pe capotainteriorul e ok. stie cineva unde as putea sa imbrac volanul in piele (si eventual chestia aia de la schimbator). ? am eu pielea.

Share this post


Link to post

Adunate de pe net. Nu par "masluite" si arata bine.

1063139619_3333333333.jpg

1063139507_11111111.jpg

Share this post


Link to post

Si inca...

matiz%20(4).jpg

matiz%20(2).jpg

1063139663_44444444.jpg

Share this post


Link to post

Nu stiu cum se descurca cu rotile alea mai mari.Eu am avut o perioada unele mai late si cu talon mai mic si scadea drastic demaraju...asa k prefer dimensiunile originale.Cred k tico ala e adus direct din Korea.Are ceas in bord si consola e continuata cu suportul ala.P aici nu prea am vazut asa ceva!

Share this post


Link to post

Ceas d-ala cred ca se gaseste si in comert, iar consola aia centrala este pusa (daca te uiti mai atent in partea dreapta se vede

Share this post


Link to post

e o poza mishto pe care am postat-o la tuning exterior. e f mishto si poate servi drept model pt spoilerele de tuning. daewoo tico evoII

Share this post


Link to post

ATENTIE mi-am pus ceva tare de tot pe sub masina In curand o sa vedeti poze!

Share this post


Link to post

Krd ca tzi-ai pus neoane!

Sau NOS! :lollol:

Niste poze ceva???

Share this post


Link to post

Da ai avut dreptate. Iata si poze!

p9080022_thumb.jpg

p9080020_thumb.jpg

Share this post


Link to post

MONTAJ: se pun doua suruburi ascunse sub numar, intalatia vine cu sistemul ei de prindere riguros proiectat, totul este aigurat de piulite care nu se defac la vibratii.Operatiunea de montare dureaza ~15min. Preturi si detalii gasiti pe BURSA la "LUMINA SUB MASINA"

Share this post


Link to post

sorine da... numai in spate ti-ai pus???

si un sfat : ar trebui sa-ti vopsesti barile

Share this post


Link to post

Sper ca nu au fost postate deja pe site urmatoarele poze. Enjoy... :P

www.pisteros.com tipu` e cel mai cretin... :leghump:

007_thumb.jpg

tico003_thumb.jpg

tico_sonorizare_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Bara nu o sa o vopesc decat in negru mat eventual. Arata nasol k n-am spalat-o...si nu sunt poze de catalog.O sa apara si acelea in curand!

Share this post


Link to post

Ce v-o place frate la luminile alea de pe sub masina?

E bun daca lucreaza unu in canal... parchezi masina deasupra sa-l ajuti si pe el, ca oameni suntem! :lol:

Share this post


Link to post

Bai Sergiu deci n-o sa se lase de astea decat la o varsta, ce puii mei parca nu sti cum e!?!? :) )))))...Deci treb' sa mai treaca ani peste noi ca sa ne dam seama cum e cu kitch- ul !....Da' sti ce mai pana la uirma una din aia alba mi-as pune si eu in oglizi ba nu albastra pe semnalizare !.. :) ))Te dam te dam!...e bune ia zi-mi coane cam cat m-ar costa !?!?

Share this post


Link to post

Dak ar fi intradevar kitch cum zici firma STREETGLOW nu ar mai exista si nu ar mai fi super cunoscuta. Asa au zis unii ca o sa ma potolesc la o varsta cu boxele-imi construiam boxe si ziceau: Lasa ca-ti trece, e varsta... acum ma ocup de inchirieri la nunti, sonorizari petreceri...sa inteleg ca trebuie sa mai astept sa-mi treaca.Nu cred ca o sa e intample!La fel si cu masina.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...