Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

Noroc ca ai pus sagetica spre bandoul lateral ca ma speriasem, am crezut ca a avut Chris Bangle vreu acces de nebunie... :D

Share this post


Link to post

Multa munca la NoBmw-ul ala... imi aduce aminte de o nova pe care am vazut-o cu masca fata de nubira 2 :spumelagura: ( adica grila de la radiator si capota modificata frumos in jurul ei...

Si mai e o nova, pe bdul Lacul Tei care are tot felul de brizz-brizzuri pe ea si pe luneta spate (neagra cu folie evident) scrie cu litere mari ( ca cele de pe cielo-ul lui Alezz) "BA! Am cu ce!" =))

Share this post


Link to post

Am ramas perplex: nu credeam ca am sa vad vre-o data asa ceva :shock:

Este clar pt toata lumea ca este un chici :) ) , dar totusi este unul ce nu are asemanare cu altele ce au fost prezentate aici.

Share this post


Link to post

Intrebare, este sau nu kitch acest lucru?

Am vazut pe strazile din bucuresti la toba de esapamanet un led albastru care iese prin tzeava ... da impresia de NOS, stiti cat costa, ce este, e ornament, este un led, este o toba, unde se gaseste ... si daca vi se pare de neam prost.

Share this post


Link to post

e de neam prost. numai in toba nu se ami puneau leduri :uff:

Share this post


Link to post

Subscriu. Ce treaba are LEDu cu NOSu? Ca nu percutez.

 

Din cate stiu eu nu are nici o influenta asupra evacuarii.

 

Daca e ce cred eu este un ornament mai grosut cu LEDuri bagate, cu baterie. Am vazut modele care se apring cand ambalezi motorul dar, sincer, mi se pare chitch. Daca vrei sa impresionezi mai bine pui un ornament nichelat (nu trebuie sa ai neaparat inox).

 

Noaptea o evacuare care luceste metalic da mai bine de 10 ori decat un led amarat. Metalul inspira forta, LEDul inspira ... well, un LED. Nu cred ca cineva care a vazut o masina altundeva decat in gumele turbo o sa creada sincer ca ai vreun plus cai.

 

Si mai e o faza. Acum ca au inceput sa aduca si la noi, probabil ca o sa inceapa avalansa pe taxiuri si alte cazaturi, ca asa s-a intamplat si cu stropitoarele cu LEDuri si cu elementele de interior. Daca din vreun motiv nu e inca un kitch, o sa fie, cel mai probabil.

Share this post


Link to post

Ndi, nu, nu, nu sub nici o forma a nu se confunda stilul de kitch de pe un taxi care are led-uri la stropitoare sau led-uri la pozitii imitand xenoanele cu led-ul de la tzeava de esapament. Mie de exemplu imi place la nebunie cum arata matiz-ul, in interior, noaptea cu tot cu mp3 playeru, combinataia de culori, tot, foarte misto. Daca m-as hotari sa pun acel ornament la tzeava de esapament ... crede-ma nu il pun cu scopul de a da impresia a mai multor cai putere, sau sa creada cineva pentru vreo secunda ca as avea NOS. Nu, este o chestiune de noapte, nu e prea grosolan, nu e nici ineobservabil, mie mi se pare misto. Acum, daca vad ca lumea de pe aici tot zice ca e kitch, voi fi de acord si nu voi mai cumpara, nu vreau sa se rada de mine prin trafic "Ia uite-l ma si pe asta cu led in tzeava, hahaha, ce taran!!". In nici un caz nu vreau sa ajung la chestia aia de individualism, de genul, MIE IMI PLACE si gata, nu, daca lumea spune ca e naspa, pt ca au vazut-o pe taxi-uri si alte mijloace ... normal ca nu o sa imi pun. Mai astept pareri.

Share this post


Link to post

un mare kitsch. si o mare prostie faza cu `` impresia ca am mai multi cai sau nos``

Share this post


Link to post

Pentru cei cu mana grea, formata pe berlina..."ba, asta e Logan, ba taranilor"

 

Si bineinteles, ortografia...

post-172-1122752223_thumb.jpg

Edited by arp

Share this post


Link to post

Amaritii :uff: ce maimute trebuei sa transporte ca sa recurga la asa ceva ...

Share this post


Link to post

Eu la astea ma refeream

 

http://www.autodirectsave.com/Muffler_Tips.asp

 

Si le consider kitch in sinea lor, chit ca-s puse pe un AMG de 500 HP si 110.000 E.

 

N-ai o poza cau ce vrei tu? Banuiesc ca nu asta voiai, ca nu mai intrebai. Da asa, sa vada si ochiu nostru.

 

@arp: trntiti. De zile mari.

Share this post


Link to post

@arp: probabil ca a stat in dilema omu' daca se scrie cu i^ din i sau cu a^ din a. Si ca sa nu rada lume de el ca nu stie, mai bine n-a mai pus litera!

 

@ndi : mai trebuie niste stickere cu NSS - ENTERPRISE puse pe masina, si gata, ai Star Trek in garaj.

 

Si te duci s-o repari aici:

post-1015-1122838453_thumb.jpg

(nota: poza nu-mi apartine, si este preluata de pe un alt forum.)

Share this post


Link to post

off ce sa-i faci asta-i romanu !

post-285-1125346473_thumb.jpg

Edited by ToPser

Share this post


Link to post

mai pune odata poza ca se vede doar jumate

Share this post


Link to post
mai pune odata poza ca se vede doar jumate

 

am editat acum merge ? mie imi arata poza tot jumate dar s-a uploadat toata poza

:-?

Share this post


Link to post

acuma merge, dar ma asteptam sa fie M5

Share this post


Link to post
Si bineinteles, ortografia...

E exact ca-n bancul ala:

"-Nu va suparati, dar am vazut ca deasupra localului dvs scrie CACAFEA. De ce nu ati corectat?

-Da, stim ca nu-i corect, dar nu ne deranjeaza. Dintre cei care intra inauntru si ne atentioneaza mai sunt si unii care se opresc sa bea ceva. =)) "

 

voi intelegeti ce vreti.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

S-a umplut Pitestiul de tarani ca cel de mai jos...am vazut vreo 10 masini cu sigla asta..La unul "aripioara de guvid" era lipita mai jos..pe luneta... :mrgreen:

post-172-1125558680_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Rombul Renault ...

Share this post


Link to post

decupat. yuck...

Share this post


Link to post
La unul "aripioara de guvid" era lipita mai jos..pe luneta... :mrgreen:

 

O yaa ...

Picture_11_.jpg

Picture_12_.jpg

Share this post


Link to post

=))

Asta e buna la viteze mari, cind i se deschide portbagajul!

 

Cu gust, ce sa zic... :-&

Share this post


Link to post

nuu e maner de deschis portbagajul =)) =)) =)) =))

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...