Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

Sa nu-mi zici ca te bate gandul! :shock:

 

Cu asta n-ajungi nici la Pitesti, si mai faci si o ora si un sfert pina la km 80! :) )

Dup-aia stai acolo 2 ore s-o incarci 80%... iar la intoarcere, te mai opresti vreo 2 ore pe la Carrefour (ca n-a fost incarcata de tot)!! =))

In total, un drum Buc.-Pitesti si retur, o sa dureze vreo 6 ore! :thumbl:

 

Mai bine-ti iei doua!

Share this post


Link to post

da, isi cumpara doua si le inseriaza! =))

Share this post


Link to post

Habar n-aveti ! Amatorilor !

 

Energia electrica se genereaza si prin conversia energiei mecanice ... optional exista accesoriul "manivela", care prin 300 de rotatii ofera inca 1 kilometru aditional de autonomie :P

 

(offtopic, mistouri la adresa unei tehnologii care ar trebui sa reduca poluarea, dar nu ma pot abtine cand vad o carcasa de plastic cu acumulator + motor electric vanduta la 15k euro :mda: )

Share this post


Link to post
Sa nu-mi zici ca te bate gandul!  :shock:

Depinde de pret. Si numai pt Buc.

Da chiar imi place limbricu ala de masina, e simpatica foc

Share this post


Link to post
Energia electrica se genereaza si prin conversia energiei mecanice ... optional exista accesoriul "manivela", care prin 300 de rotatii ofera inca 1 kilometru aditional de autonomie :P

Sau cum stau eu in Iasi pe unde intra crivatul (NE) siberian sau in Galati unde prin unele zone te ia pe sus ii pun paleti de moara de vant si o incarc la 2 luni odata. acumulatori sa am =))

Share this post


Link to post

Ia bagati un ochi aici!

Share this post


Link to post

In-cre-di-bil. M-am strambat de ras (am evacuare dubla). Bai si am dat ca prostu o caruta de bani ...

 

Nu pot sa cred. Trebuie sa fie la misto. Trebuie.

Share this post


Link to post

Ce face pasiunea pentru Dacia :dizzy:

cea_mai_tunata_dacie_by_nig_r.JPG

cea_mai_tunata_dacie_by_nig_r2.JPG

cea_mai_tunata_dacie_dacie_by_nig_r3.JPG

Share this post


Link to post

Luftul de la portiera si discontinuitatea indoiturii aleia de pe lateral sunt sfinte! Pe semne ca le-a lasat ca sa pastreze aerul de "Dacie".

Share this post


Link to post

Mie imi place in mod deosebit interiorul vopsit in totalitate si geamurile laterale care s-au transformat in hublouri :mrgreen: .

Share this post


Link to post

bord de VW vento (cine a luat amenzi pentru viteza stie), comutatoarele de faruri de 1300, lateralul , mai ales spre spate arata ca la renault-ul 4 din anii 60 :dizzy: , farurile nu-mi dau seama de la ce sunt, proiectoarele-s de solenza, stergatoarele-s de 1300 clas, ca-s modelul fara piulita de prindere, ceea ce ma face sa cred (impreuna cu comutatorul de faruri) ca sub vopseaua aia se acunde de fapt o dacie 1300 veche de minim 25 de ani. noroc ca i-a schimbat proprietarul chederul de parbriz si nu mai e ala cu armatura cromata =))

Share this post


Link to post

acuma nu ca-i dacie, da citi ati avea tupeul sa faceti asa ceva?? ca de exemplu, sa va puneti alte faruri, sa dati o vopsea buna si alte smecherii din astea?

 

eu as incadra-o la juma de chici...

Share this post


Link to post

Eu n-as incadra-o nici la juma' de kitch pt. ca omul ala a bagat multi bani si multa munca in masinuta aia-si sa-mi spuna si mie cineva de ce e kitch masina aia??? pt. ca e dacie?? mi-e chiar nu m-i se pare !!!

Share this post


Link to post

este un r12 si nu e de la noi e din argentina

Share this post


Link to post
acuma nu ca-i dacie, da citi ati avea tupeul sa faceti asa ceva?? ca de exemplu, sa va puneti alte faruri, sa dati o vopsea buna si alte smecherii din astea?

 

eu as incadra-o la juma de chici...

 

Daca baga multi bani in ea nu inseamna ca nu e kitch. Cu atat mai mult ca baga multi bani pentru impopotionat o face kitch!

Share this post


Link to post

si mie mi se pare ok masinutza, si sa nu uitam ca la cati bani a bagat in ea isi cumpara o alta masina.

Share this post


Link to post

Acum mi-am adus aminte de ce imi pare cunoscuta fata: E conceptul Megane:

 

http://www.magicmanu.com/tuning/aide/image.../megane_fin.gif

 

Chiar voiam sa pun o poze cu un amic care are acel concept de bara (curba laterala, buza, etc). Dar am realizat ulerior ca imi ia gatu daca isi vede masina pe thread de kitchuri. Si are dreptate pentru ca, sincer, nu e.

 

Si imi aduce aminte de kitul Rieger pentru Cielo (buzele laterale de sub bara)?

 

Nu e char oribila din fata pana la oglinzi. De la oglinzi pana in spate (inclusiv interior) parca l-a lasat pe fratele mai mic singur cu ciocanu in garaj.

Share this post


Link to post

Da de olteanu' asta "destept" ce ziceti ma ??? Noul cielo GLE Executive Sarac lipit pamantului ca n-am bani de benzina si mi-am pus gaz pe ea (facem abstractie de buze,spoilere,izolir band la greu) ce sa zic frate tuning in varianta olteneasca =)) .

Si-a facut si firma de cosmetica auto omu' C&J tuning =)) se vede ca in DJ prostul gust si prostia nu dor > :) .

post-788-1120201256_thumb.jpg

post-788-1120201342_thumb.jpg

post-788-1120201367_thumb.jpg

post-788-1120201411_thumb.jpg

Edited by Alezz

Share this post


Link to post

pana la urma tuning-ul de pe dacia/renault-ul ala foarte bine realizat ( ma refer la vopsea si elemente in principal, dar nu numai, chiar si bordul e dragutz) si dupa cum observ mai sunt posturi de acord cu mine mai sus, pe cand kitsch-ul e o incalcare flagranta si evidenta a normelor estetice, sau mai bine zis a bunului simt...

Share this post


Link to post

Parerea mea e ca Dacia/R12 ala nu isi are locul la Kitch-uri!

Normal ca pe o carosierie de Dacie nu ai loc sa te "dezvolti" cum poti pe o masina normala. Cine stie un pic de design auto cred ca imi da dreptate.

Incercarea celui care a facut treaba aia acolo e demana de respect. Sa scoti ceva bun din Dacie e lucru mare!

Totul pare destul de proportionat, frumos (si curat realizat) fara carpituri si alte "artificii"cum au majoritatea tuningurilor de dacia.

De altfel trebuie remarcat ca s-a lucrat la toata caroseria, aici e vorba de mana profesionista.Asta nu e tuning facut "la coltu' blocului".

Ar fi fost interesanta si o poza din spate. Chiar as vrea sa vad ce a putut face acolo la Dacia Break :-? .

Interiorul nu il comentez. Ceasurile alea in plus mi se par doar un exercitiu de design imagniar: cum ar fi daca ar avea Dacia ce sa masoare cu ele... Putin cam neingrijit lucrat in jurul volanului.

 

Asta nu e kitch! [-X

Share this post


Link to post
Si-a facut si firma de cosmetica auto omu' C&J tuning  =)) se vede ca in DJ prostul gust si prostia nu dor  > :) .

 

Vorbesti in necunostiinta de cauza sau, cum s-ar spune, cu pacat. Sunt cateva masini in Craiova care pur si simplu sunt dementiale (printre ele si cateva facute din harburi de Oltcituri).

Ah, si C&J tuning exista si sunt destul de tari.

Share this post


Link to post
Ceasurile alea in plus mi se par doar un exercitiu de design imagniar: cum ar fi daca ar avea Dacia ce sa masoare cu ele...

eii, nu i-ar trebui daciei indicatoare suplimentare? da un indicator de nivel al uleiului, de rezistenta a platinilor (pe mine m-a tinut odata 2 sapt una), de nivel al jegului in jiglere, de echilibru al franelor diferit pe toate rotile, de intindere a curelei de ventilator, de etansare a paharului decantor; eu zic ca i-ar trebui toate astea ca sa nu mai stai ca prostu-n drum. =)) > :)

Share this post


Link to post

lada 4x4 =))

auto_prisl-00.jpg

Share this post


Link to post

@satori: sa fie ploaia de vina? Exista C&C TUNING, nicidecum C&J TUNNING... =))

 

Cat despre Dacia aia break, sincer, tot respectul! Pe bune!

Share this post


Link to post

Vreau si eu o lada din asta...Iarna ii pun o lama in fata si contribui la dezapezire :twisted:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...