Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

@satori: sa fie ploaia de vina? Exista C&C TUNING, nicidecum C&J TUNNING...  =))

 

Cat despre Dacia aia break, sincer, tot respectul! Pe bune!

 

Am vazut pe mai multe masini C&J si erau destul de simpatic realizate + ca am inteles ca daca vrei Nokian trebuie sa ii intrebi si pe astia de pret (desi habar nu am de unde sa ii iau). Oi gresi eu...

Share this post


Link to post

satori cei de la C&C tunung isi scriu cel de-al 2-lea c intors, poate de aceea ti s-a parut C&J :)

Share this post


Link to post

Ia uitati-va aici cat de "mult" e eleronul acesta :D Pun pariu ca facea omul 3 "obisnuite" din atata material!!!

 

P.S. Ia uitati-va in stanga imaginii ce masina frumoasa!!!!!

post-919-1120402080_thumb.jpg

Share this post


Link to post

m-am amuzat copios urmand linkul lui topser =))

 

aaa, c&j e de fapt interpretarea unui analfabet a siglei c&c cu c scris invers si care seamana cu j...

p.s. @satori am vazut cat de buni sunt =))

post-245-1120405885_thumb.jpg

post-245-1120405912_thumb.jpg

Edited by tico_RS

Share this post


Link to post

Bah, fratele meu. La ce facultate tre' sa mearga omu' sa nu mai fie analfabet, si sa se prinda ca C&C tuning au sigla asa? Sau te nasti cu informatia asta?

 

In alta ordine de idei, m-as mira ca ce arati tu acolo sa fie opera celor de la C&C. Pe bune! Inclusiv cielo-ul ala! Poate au cumparat piese de la C&C si le-au dat si un sticker, dar C&C nu "produce" asa ceva [-X . Din cate stiu eu...

 

Un sticker d-ala pot sa-ti faci si tu. Ba mai mult, poti sa-ti faci cu WCC sau AMG sau AC Schnitzer sau cu ce vrei tu si sa-l pui pe masina. Asta nu inseamana nika! Nu poti face decat sa-ti atragi cateva zambete ironce... si poate o zburatoare de centura!

Edited by maniakz

Share this post


Link to post

Mai sa fie... ca sa fie clar: stiu cum arata sigla c&c tuning, trec zilnic pe langa ei. Pe masinile astea scria clar c&j. Cielo ala are si parti bune, pe langa elementele de kitch, e sau era posibil ca ele sa fi fost facute de o firma si apoi omul sa fi venit cu propriile 'imbunatatiri'. Am mai citit despre c&j pe net, dar, bineinteles, s-ar putea sa fi cazut prada unor dezinformatori (poate exista, poate nu stiau despre ce vorbesc... samd). Am vazut masini pe care scria c&j (o fi vreun autocolant standard vitan?) si care aveau modificari de bun gust, nu kitchuri... Dracu mai stie. Daca ziceti voi, nu exista si gata.

Share this post


Link to post

=)) @maniakz: chill man! nu am zis ca tu sau altcineva de pe forum e analfabet ci am zis ca c&j e opera unor analfabeti care au vrut sa imite c&c. am vazut mare parte din portofoliul c&c si in nici un caz nu puteau face asa ceva nici la betie :P

 

@satori: da, cielo ala are un body kit chiar mishto, si sunt sigur ca (,) cine a facut body kitu ala sigur nu a pus dungile alea negre de 35k rola in vitan.

 

desigur ca exista c&j si c&o si o gramada de wannabe tuners care imita la greu si deh, in fibra si fotbal se pricepe tot romanu'. la fel de adevarat e ca si kitu de dacie/renault si kitul de cielo sunt lucrate foarte ingrijit si sigur nu sant facute de ageamii...

later edit: "opera c&o"

post-245-1120419253_thumb.jpg

Edited by tico_RS

Share this post


Link to post

atata vreme cat exista ADIBAS, BUMA, MIKE... nu vad de ce nu ar exista si C&J tuning (aici ar aparea o problema legala legata de sigla, dar e treaba lor). Si nu vad de ce nu ar face lucruri cu gust...

 

sincer, prima data cand am vazut (acum multi ani) sigla lor eu am crezut pe bune ca e C&J. Asta pana m-a lamurit cineva mai priceput...

 

np. I am chill... cu vreme asta nici nu poti sa te "aprinzi"...

Edited by maniakz

Share this post


Link to post

am mai gasit un posibil raspuns: pe net se scrie C&J ca se se imite C&C. oare de ce naiba nu m-am gandit la asta? inca un exemplu de IRC language incurcand lucrurile.

Share this post


Link to post

tre' apreciata audacia aia sport integrata deja in uniune si cu design nik(e)u...

stati asa ca mi-am adus aminte si io de un adevarat...

post-688-1120421458_thumb.jpg

post-688-1120421466_thumb.jpg

post-688-1120421473_thumb.jpg

post-688-1120421481_thumb.jpg

post-688-1120421487_thumb.jpg

post-688-1120421495_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ca sa terminam capitolul C&C si C&J, asta e sigla C&C. Sper sa nu-i supar pe proprietari, dar chiar asta vreau, lumina.

 

@maniakz: pe tine de fapt ce si cine te-a suparat, ca se intelege ceva total aiurea din mesajul tau?

 

first.gif

 

Ce ma distreaza cel mai tare e ca toti, dar toti, v-ati legat de C&J, nu de faptul ca scrie tunning in loc de tuning !!!!! E ca aia cu "mi-am luat TV tanãr" in loc de "TV tuner"....

Share this post


Link to post

dah o adevarata aiureala... b-( Eu am inteles altceva total aiurea, si spre rusinea mea am propagat aiureala, aiurind-o si mai rau. Sorry! :wallbanger:

Si eu zic sa oprim aici treaba cu C&C, ca ei nu au nimic de a face cu kitch-urile.

Edited by maniakz

Share this post


Link to post
stati asa ca mi-am adus aminte si io de un adevarat...

Limba aia din spate si grilele de ventilatie de 7 natii de pe capota (poate ca sa iasa gazul), la care se adauga stropitoarele de parbriz cu luminite... belea. Va dati seama ca la masina aia acum Cx-ul e de 0,001, iar puterea motorului e de nspe cai? =))

Share this post


Link to post

Desteptu' o mai parcase si in spatele meu > :) misto masina...pacat ca vad pe zi ce trece din ce in ce mai multe masini d'astea date draq la care troneaza imperial in portbagal cate o butelie de gaz :mda: .

Share this post


Link to post

Si pt ca suntem la Bancuri...si am vazut mai pe la inceput o poza cu Dacia legata cu lacatul...va arat si pe sora ei...din Germania...bine,. pt ca ei sunt nemti sunt mai inventivi putin...si au mai mult gust...l-au pus mai pe margine... :) ) :) ) :) )

So...se poate si la case mai mari... > :)

post-1316-1121677914_thumb.jpg

Share this post


Link to post

da de desteptu asta ce ziceti ? :banana:

post-285-1121693567_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Domne... asta-i chiar tare, n-am mai vazut asa ceva. Este "impresionant" =))

Dar cum o fi facut-o asa b-( ?

Nice jag...

Share this post


Link to post

aia a fost o Lada la origine ?

 

oricum, nota 10 pentru efort, nota 6 pentru rezultat.

Share this post


Link to post

am mai gasit un exemplar =))

post-285-1121695788_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Vai de mine, asta e chiar inspaimantatoare :shock:

Daca o visez la noapte ma vei avea pe constiinta ToPser :D

And it keeps coming > :)

Share this post


Link to post

maica ce bodykit de "la gica in curte" pacat ca nu are un spoiler si in fata sa fi fost macar completa. sau i-a lasat unghi de atac :P

 

cum se face ca amandoua sunt lada la origini ? sa fie asta oare cea mai tunabila masina si noi nu stiam ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...