Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

Si daca pui eleron de Cielo pe Kalos inseamna ca e kitch ??? :-W de fapt ala nici macar nu e de Cielo , se numeste eleron universal !Mie mi se pare ca sta chiar bine .

Kitch era daca punea un ditamai eleronul la masina cu capace la rotzi ;) dar asa e chiar finut !

Share this post


Link to post

aveo o fi mai lat si poate merge, dar nu vedeti ca la asta prinderile eleronului vin aproape in afara portbagajului ? adica aproape pe aripile spate sa spunem.

Share this post


Link to post

"CUTIE MANUALA 4+1; GEAMURI ELECTRICE FATA; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;

UNICAT IN LUME , OMOLOGATA SI INMATRICULATA PERSOANA FIZICA"

Masina poate e unicat, da' FIDELIO din pacate nu e...

Share this post


Link to post

Basca 15.000 euros. A uitat sa specifice de porcbagajul plin cu piese de rezerva, is a must.

Share this post


Link to post

pai nici posesorul nu a umblat cu ea:

An fabricatie: 1987

Rulaj: 3,115 km

 

nici sa ma bata nu ies cu cazanul asta X(

da probabil ca in 87 sa fi avut una de asta.. erai fanky pe la neptun..

Share this post


Link to post

Mai, scoate-ti decapotabila de la kitsh-uri, chiar nu e kitsh, e realizata de proiectantii de la Pitesti, a fost un experiment nereusit ca multe altele facute pe la noi. am citit mai demult despre ea. E facuta de la zero, nu de vreun tartan, chiar daca asa pare cu stopurile alea de oltcit puse marlaneste, deh vremurile in care trebuia sa se faca cat mai multe versiuni cu cat mai putine repere, doar pentru diversitatea neinitiatilor.

Masinii stiu ca i s-au schimbat botul si alte elemente ca sa fie in pas cu actualitatea.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

si nu e unicat,, mai este una in hunedoara, numai ca este facuta de fabrica. si nu din papuc, ci din una normala.. asa cum a fost si oltcit cabrio..

Edited by aztec

Share this post


Link to post

Daca ar fi un Oscar al kitch-urilor i l-as acorda fara sa stau pe ganduri, si as lasa liber pe locul doi din respect. Tocmai pentru ca nu cred ca a fost usor sa o faca mi se pare mai nasoala. Nu-ti trebuie multa minte sa pui pe o dacie un bull-bar, dar nu cred ca a fost usor sa o realizeze p-asta asa.

In concuzie: E hidoasa!

Share this post


Link to post
Probabil se refra la eleronul din spate care nu e chiar f frumos dar nci chiar kitch.

 

ala e mic copil pe langa daewoo kalos "tunat" din fabrica... ala e logan cu bullbar curat... parca era o poza pe aici pe undeva... yuck! :dizzy:

Edited by alx

Share this post


Link to post

dacia aia cabrio din bihor chiar arata jale, asta rosie arata mult mai bine dar si 15.000 de euro e prea mult.

am auzit k sunt si poze cu niste dacia limuzina. are cineva poze cu ea? daca are sa le posteze

 

o alta dacie tunata. scuzati claritatea pozei dar eram in masina si am facut poza prin parbriz.

ma lua lumea la ochi cand vedeau ce bijuterie fotografiez :P

post-2137-1131805320_thumb.jpg

Share this post


Link to post
daewoo kalos "tunat" din fabrica

Alx, poze, sa vad si ochiul meu Kalosul tunat din fabrica??? :shock:

Esti primul pe care-l aud vorbind de Kalos tunat din fabrica... :-?

Edited by ASIMO

Share this post


Link to post

Iaca-ta ce-am gasit pe net... pozele cred ca sunt destul de vechi, intrucat sunt facute la Prisma... posibil sa mai fi evoluat "tuningu'" de atunci... =))

sol1.jpg

sol2.jpg

sol3.jpg

sol4.jpg

si iata si modelul Dacia Charger

1300.jpg

si mai era cineva curios sa vada limuzinele facute de Dacia

limo1.jpg

limo2.jpg

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Frate, daca nu vedeam ca scrie dacia pe ea puteam sa bag mana in foc ca e Porsche Cayenne turbo :P .

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Ioi shoot me, cum arata slz-ul ala... Va dati seama ca nu sare de suta la cat de aerodinamica e,ca un tir...

Share this post


Link to post

Intradevar, cred ca au vrut sa o faca logan :dizzy:

Edited by Esperatul

Share this post


Link to post

Asta se incadreaza la tuning sau la categorie"cum sa-mi uratesc masina"?post-1857-1132230982_thumb.jpg

Share this post


Link to post

:D eu cred ca e masina hibrid aia...cand se termina gazul ridica pantograful si se alimenteaza direct de la RATB

Share this post


Link to post

Numarul e in ton cu imaginea.Si pe mine m-a amuzat =))

Share this post


Link to post

ce tobe de neam prost, roti de tabla fara capace, eleron sudat in garaj..

si peste toate desenul ala de coroana regala din desene animate

 

iar numarul e perfect ca sinonim pentru ceea ce a ajuns masina

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

1. =)) ce penal poate fi. =))

2.e pe acest forum cielo cu fas? am si eu niste intrebari pentru el.

Share this post


Link to post

Ia uite ce trecea azi pe linga mine, pe Kalea Vicktoriei! Cu siguranta, vei stii cui sa adresezi injuraturile de mama, iar pulitaiul va stii pe cine opreste!

post-874-1132688459_thumb.jpg

Edited by Obi_wan_Kenobi

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...