Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Muzica pe Cielo/Espero/Leganza/Nubira

Recommended Posts

Ms, iam dat singur de cap, numai ca uneori cand deschid portbagajul,se ridica si antena

Share this post


Link to post

uite o poza de pe net

atentie la boxa

Masina din poza a fost a mea. :( daca as stii cum sa o gasesc as face tot posibilul sa o cumpar inapoi. Poate ma ajuta careva cu informatii.

  • Like 1

Share this post


Link to post

de unde pot cumpara si eu tweetere cu tot cu carcasa de plastic pentru o nubira II ??

Share this post


Link to post

Imi puteti spune va rog cum procedez sa scot casetofonul original de pe un espero? Am scos plasticul care acopera maneta de viteze, cutia de casete, dar mai departe?

Share this post


Link to post

Scuzati double post-ul dar nu cred ca mai pot modifica. Am reușit sa schimb casetofonul vechi astazi. Pentru cei ce se mai izbesc de problema mea scriu un mic tutorial:

1. Se vor scoate cele 4 suruburi de pe rama de plastic a casetofonului

2. Se introduc 4 tije lungi in gaurile șuruburilor

3. Se apasa putin spre exterior si se trage, astfel va iesi

Trebuiesc niste tije destul de subtiri, dar iese destul de usor daca ai tot ce trebuie. Nu se desface cutia de casete, scrumiera, aeroterma, sau orice altceva

Edited by tunning4life

Share this post


Link to post

Stiti daca pot pune boxe de 16.5 cm in usile din fata pe un cielo 2004 cu panoul de la geamurile electrice langa frana de mana?

Share this post


Link to post

Care ar fi explicatia a 4 iesiri cind defapt scrie 2x45W pe jucaria in cauza?

 

post-20861-0-72674300-1473358335_thumb.jpg

 

 

Share this post


Link to post

N-avem muzicieni in zona ?

 

:mrgreen:

Share this post


Link to post

Habar nu am, Edy. Ii montat , suna frumos, curat ... Ma nelinisteste celelalte doua iesiri . Maisina donatoare e un Volvo cu o sonorizare grozav de buna (cel putin mie unu mi-a placut dintotdeauna) dar si acolo doar pe doua au fost legate (portiere spate) .

Share this post


Link to post

Difuzoare in serie. Cresti impedanta, nimic neintalnit pana acum. Casetofonul original de espero si probabil si cielo mai vechi avea 2 iesiri de 25w si se aude mult mai bine decat multe pocnitori din comerț

 

Sent from my Vodafone Smart ultra 6 using Tapatalk

Share this post


Link to post

Se auzea pe naiba trunkul ala de cielo mai bine ca un sony de 4x45w spre exemplu. Difuzoarele stock de cielo nu duceau mai mult de 10-15w bucata. Astea de acum macar au 50w reali.

Eu am vrut sa-mi iau un sony MEX-XB100BT de 4x100w si 4x40W RMS reali dar m-au nenorocit africanii si mi-au vandalizat masina si am fost nevoit sa o vopsesc aproape total.

 

Edited by koss_x_treeme

Share this post


Link to post

Exista muzica si in afara de Sony... cu exceptia celor medium spre high si high end (pe care nu ni le permitem), Sony sunt niste basini. In materie de playere, exista Pioneer, Alpine, chiar si Kenwood. La difuzoare lista e mult mai lunga si nu, nu include Sony :) )

Share this post


Link to post

N-am atacat sony, dar geo are dreptate. Decat sa dau 200 de lei pe un player sony, am mai pus 50 de lei si am luat un pioneer, si se aude mai mult decat decent pe difuzoarele masinii

 

Sent from my Vodafone Smart ultra 6 using Tapatalk

Share this post


Link to post

Ia-ti linistit un Sony, Koss, ca merg foarte bine . Si pioneru' tot pe corabia dinspre kina isi fac prezenta, asa ca ... poti scrie linistit cu o careoca orice altceva iti doresti , de nu-ti cade bine sigla sony.

 

:mrgreen:

Share this post


Link to post

Playerul ala de am zis de el a fost testat aici

Eu am monentan un gt620U tot sony. Nu simt nevoie de subwoofer. (am si subwoofer si statie dar mai mult sta prin casa subwooferul decat sta in portbagaj)

 

Voiam sa fac upgrade la instalatia audio dar poate la anul.

Edited by koss_x_treeme

Share this post


Link to post

Nu mi-s fan Sony, da' am experiente placute pe urma siglei .

 

Spre ex. volvosu (din cite am inteles) a venit din fabrica cu asta :

 

post-20861-0-80393200-1473662228_thumb.jpg post-20861-0-16493100-1473662251_thumb.jpg

 

si boxe (atit in bord cit si in portiere) sub semnatura volvo , studiou nu alta ...

 

Sint si ragalii, da' pe undeva eu unu ma abtin a generaliza ca toate-s de cuvint urit.

 

 

Apropo, scula din imagine, momentan, se vinde undeva in jur de 100 E, SH.

Edited by Viktor
  • Like 1

Share this post


Link to post

Știți cumva ce se poate face cu policioara ca sa nu mai zdrangane de la bass, insonorizant ceva ajută?

Share this post


Link to post

Pai desfa si vezi ce zdrangane exact, dupa care fixezi, scoti ce e in plus 🙂 

Vezi sa nu zdrangane defapt arcurile de la portbagaj, eu aveam o carpa bagata intre barele alea de torsiune.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...