Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Modificare iluminare habitaclu Tico

Recommended Posts

Eu cred ca am fost joi la intalnire dar nu m-am prins in multitudinea de oameni care erai tu. Sper sa pot veni si Joia viitoare si poate schimbam mai multe impresii atunci. Raman interesat de o schimbare de ambianta in masinuta.

Share this post


Link to post

pai ar trebui sa fie inconfundabil tico lui sorin, dar cam face economie de baterie, nush de ce nmu-si lasa luminile aprinse, mai ales cind stie ca trebuie sa vina oameni sa-l vada... am trimis si eu pe cineva, si nu l-a vazut...

 

sorine, te maninc :redface:

Share this post


Link to post

@dsign cautam ceva asera pe net si am dat peste poza asta cu un bord de espero. Este forte bine realizat, insa ce m-a surprins este lumina roz (parca) de pe indicatoare. Destul de vizibile tinand cont ca cele de espero nu sunt transparente ci sunt luminate printr-o prisma.

 

Bordul e luminat cu leduri (zic eu) insa indicatoarele or fi cu becuri??

post-738-1109431354_thumb.jpg

Edited by mike.b

Share this post


Link to post

ce ai vazut tu acolo este facut cu leduri in totalitate. probabil ca omul a bagat niste leduri rosii in prismele ce dau lumina pe ace, dar nu a izolat culorile bine. albastrul combinat cu rosu rezulta roz, mov ...

Share this post


Link to post

Mai eu am ajuns joi pe la 8:25 si nu mai era decat NFS, ploua rau si am plecat.Ne vedem joia viitoare.

Share this post


Link to post

Posesor de Cielo '99 GLE.

In jurul datei de 13 iunie voi avea drum la Bucuresti (aeroportul Henri Coanda)

Ar fi timp pentru a-mi modifica si mie bordul? Vreau si eu bordul albastru cu ace rosii ca arata extraordinar.

Ce zice-ti? Ma puteti ajuta?

Merci!

Share this post


Link to post

Nu stiam unde sa incadrez niste poze cu un bord modificat de LANOS asa ca m-am gandit ca poate aici ar fi bine!

post-109-1117924274_thumb.jpg

post-109-1117924290_thumb.jpg

post-109-1117924305_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Salutare.

 

Am si eu o intrebare: la Matiz se poate modifica bordul astfel incat acele indicatoare sa aiba culoarea rosie iar cifrele sa fie verzi? Am citit tot topicul si am inteles ca se poate dar vreau sa fiu sigur.

 

Oricum modificarea nu am de gand sa o fac prea curand dar vreau sa fiu informat in avans :)

Share this post


Link to post
Nu stiam unde sa incadrez niste poze cu un bord modificat de LANOS asa ca m-am gandit ca poate aici ar fi bine!

 

am o intrebare: e facut cu becuri sau modificat cu leduri? cat te a costat?

Share this post


Link to post

Mai cauta pe site si intereseaza-te cu ce ma ocup eu ca nu pot sa "fac reclama aici" ! Lumina aceea nu o va produce un bec de bord niciodata! ;)

Share this post


Link to post

Soran : Cred ca ti-am mai spus ca vreau sa-mi modifici si mie limbile ceasurilor la Scufita mea , ca le vreau transparente ! Nu ma uita pls !!!

Share this post


Link to post

frate cum i-au si eu legatura sa imi bordul albastru la matiz bineteles daca se poate astept raspuns multumesc frumos

Share this post


Link to post

Io zic sa iti faci un pic de timp liber si sa studiez topicul acesta, adica citeste da cappo al fine. Apoi cauta la Bursa topicul unde este si persoana de contac. Cel care face chestiile astea se numeste Soran.

Share this post


Link to post

Azi de relaxare asa i-am facut mamei cadou de 8 martie niste modificari la masina printre care si unele pe partea de iluminare. Lumina de la radio, din zona de volum si corectie ton, trece cu fade prin mai multe culori incet de tot nu rapid ca sa nu fie obositor. Iata ce a iesit!

post-109-1141768463_thumb.jpg

post-109-1141768499_thumb.jpg

post-109-1141768536_thumb.jpg

post-109-1141768683_thumb.jpg

Share this post


Link to post

iubitor de mame sorin asta, ce mai... baiat salon!!

ca tot veni vorba, lu' mama ce cadou i-ai facut ma, huh ?!

Share this post


Link to post

Ma SORINE intreba mai devreme o tipa pa`ci,ca vroia si ea nishte limbi albastre...te-a sunat?i-ai dat? =))

Edited by Pepinno

Share this post


Link to post

Cu prima ocazie!!!! Sa ma sune si ii dau...da acuma depinde de tipa ..pardon de masina!

Edited by SORAN

Share this post


Link to post

Buna-seara! imi place foarte mult ce faceti voi cu bordul unei masini si cum ii schimbati look-ul , as vrea si eu sa imi fac bordul albastru la un matiz ,dar am o "mica" problema : nu sunt din Bucuresti sau din apropiere :( . Cum fac sa am si eu bordul asa ca mor , imi place la nebunie . Baiat destept cel care s-a gandit la asta :osanale: fara nici o gluma.

Deci cum reusesc si sa ma gasec cu profesionistii shi sa imi monteze si mie ?? Plz help me !!!!

Daca puteti intra pe mess , asta e id meu Daniutz2 , ca sa mai discutam "live " :D

 

Multumesc anticipat pt rasp !

Share this post


Link to post

(Pt Soran) Vreu si eu un bord luminat albastru pe Tico-ul meu, cat costa si cum se procedeaza? telul meu 0721010191

Share this post


Link to post

eu mi-am pus leduri la poziti si la bord rosii si se vede super

Share this post


Link to post

:worthless:

 

totusi... ceva poze ?

Share this post


Link to post

Aveti topic la bursa cu ce facem noi. Va multumesc pentru aprecieri!

Share this post


Link to post

Cunosti pe cineva in Pitesti care se ocupa cu asha ceva?Adica sa modifice becurile de la bordul de Tico?In albastru intens???

Share this post


Link to post

Eu am gasit niste LED uri pt pozitii ... 6 lei 2 bucati - se potrivesc perfect in bord si dau o lumina albastra ?!? Am pastrat caciulita de cauciuc care acoperea inainte becurile din bord si acum lumina e cam slaba...dar le voi scoate ; Sper sa se rezolve . oricum ... arata mai bine decat galbenul ala spalacit ! Sau ce culoare era...

 

Foloseste majuscula la inceput de fraza/propozitie.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Yoda ... da si tu ceva detalii ca m`ar interesa si pe mine de unde..cu cat...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...