Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Modificare iluminare habitaclu Tico

Recommended Posts

Pentru cine intereseaza:pot sa fac bordul de tico albastru + interior cu cateva led-uri bine plasate(verificat pe masina subsemnatului).Efectul...bestial!

Share this post


Link to post

eu-te un bord deshtept:

bord_sharan_003_thumb.jpg

Share this post


Link to post

La Espero poti? M-ar interesa, arata mult mai bine. Dar ma mai intereseaza si daca nu e cumva obositor la un drum de noapte!

Share this post


Link to post

Se poate si la Espero, dar trebuie sa ma ajuti sa-ti demontez bordul, pt ca pe Espero n-am lucrat inca dar stiu cum e.

Nu ete obositor, nu e lumina mai puternica k intensitate ca atunci cnd e verde sau alba!

Share this post


Link to post

In caz caz ca nu v-ati convins am aici niste poze noi cu un bord lucrat mai bine! Stiti unde ma gasiti in caz ca exista doritori!

p7010016_thumb.jpg

Share this post


Link to post

hai sa va arat si o supernova

picture_098_thumb.jpg

Share this post


Link to post

cat costa? si e usor?

Share this post


Link to post

Aha, deci DSIGN lucra cu Soran, deci mi-am raspuns singur la o intrebare din alt post... OK, cat face o lucrare completa Espero? Bord, butoane consola, butoane geamuri? Ca timp si bani...

Share this post


Link to post

mah...dar voi vedetzi ca acele se vad ca naiba?? adica...nu se vad deloc.. :shock:

Share this post


Link to post

Are niste poze mai bune pe Autoshow... Acolo se vad mai bine... Ce as vrea sa stiu e cum se comporta la varierea intensitatii luminii (ca eu am buton pentru asa ceva, de fapt cred ca multi au..).

Share this post


Link to post

pai...varierea merge pe becuri. pe leduri nu prea.. :D

Share this post


Link to post

nu variaza pe leduri

pt espero lucrarea dureaza cam jumate de zisi e de belea cu butoanele. am facut un espero si arata superb, cel putin posesorul este foarte multumit.

 

te costa cam 500 000 lei sau un pic mai mult ca intra multe leduri in tabloul de bord. te astept cu un telefon la 0723 264 207 sau la yahoo waxdanny

 

in ceea ce priveste acele indicatoare, nu prae imi place limbajul folosit de strumfuadi. sper ca adminu sa-si faca treaba.

daca vii la intilniri o sa vezi si bordul meu live ca mai trec si eu pe acolo in drum spre intilnirea dacia. intr-adevar se vad acele cam slab dar se rezolva (vezi bordul lui soran)

 

bafta

Share this post


Link to post

alx, este foarte usor pentru noi sa facem treaba asta, ca doar daia ne-am pus anunturi.

 

pt Sn vreo 3 ore dureaza si cam 400 000 lei, din cauza ca sunt multe becuri de schimbat, cam 10 bucati

te asteptam

Share this post


Link to post

Bai nu mai puneti atatea probleme ca nu se vad ca nu stiu ce...veniti la intalnire si uitati-va la masinile modificate si dupa aia mai vorbim.

Share this post


Link to post

la cererea unui stimabil domn care este membru al acestui forum, atasez mai multe poze cu si despre luminite colorate

incepem cu un bord albastru de opel astra f

picture_050_thumb.jpg

Share this post


Link to post

continuam cu opel calibra

PS pozele sunt cam intunecate deoarece nu stiu sa manevrez digitalu meu prea bine. oricum la opel sunt foarte putine becuri

picture_057_thumb.jpg

Share this post


Link to post

iata si o dacie berlina

picture_082_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sa moara Tzak si Pak daca ma excita in vreun fel ... ma dor ochii chiar si numa' uitindu-ma la poze, dar'mite sa mai fiu si-n trafic! :eyespin:

In rest, multa bafta! Apropos... niste variatiuni de culoare nu faceti? :?:

Share this post


Link to post

am facut si la Cielo si la Espero si a iesit superb (mai bine ca la Opel), dar nu am poze la dispozitie. in momentul in care voi avea aceste poze le voi posta caci banuiesc ca le asteptati.

Share this post


Link to post

NFS, ar cam trebui sa-ti reglezi monitorul sau ar trebui sa vii la intilnire

cei de la vw nu au pus la masinile lor iluminare albastra de prosti

ti se pare.

Share this post


Link to post

am facut si incercari cu mov, alb, rosu , portocaliu dar nici una nu are acelasi efect ca albastrul

movul este intr-adevar tare obositor

albul nu merge la orice bord

portocaliul si rosul sunt slabe la intensitate

Share this post


Link to post

exceptind lumini in bord ati mai facut si alceva pt interior(sunet, spatiu de depozitare etc)?

Share this post


Link to post

urmeaza sa facem ceva cu tico lu' soran in vacanta asta, nu spun ce, este surpriza.

 

eu la SN mea am antifonat fetele de usi si capitonajele de plastic, am montat deschidere la portbagaj de la buton, din interior (asa imi ramine potbagajul incuiat tot timpul si nu-l mai uit descuiat :) )

am montat lumina in portbgaj, se poate pune cotiera din tirg etc.

 

dar nu cumva suntem offtopic???????? :o fftopic:

 

am mai facut spectacol cu luminite montate in diverse locuri din masina, inclusiv in clantele interioare la usi

Share this post


Link to post

:o fftopic: NFS nu am crezut ca esti in Kosovo cu adevarat, pina nu am citit faza cu antifurtul. mii de scuze. Oricum sa stii ca bordul meu este foarte odihnitor si placut, si ar trebui sa-l vezi pe viu. plus ca mai e si impactul asupra celorlalti

Share this post


Link to post

Aparatul digital nu reda foarte fidel culorile din bord mai ales la lumina slaba care...va explic mai p larg la intalnire.Repet dak vreti sa vedeti ceva trebuie vazut p masina!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...