Jump to content
Sign in to follow this  
Lucian M

Cu Sau Fara Huse In Masina?

Sondaj  

181 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eu schimb husele cam la 6 luni si in felul acesta am si un look nou mereu in masina si nici nu imi distrug tapiteria scaunelor

Share this post


Link to post

Si unde se gasesc husele astea "pufi"?

Share this post


Link to post

Fara huse. Nu le suport pentru ca:

1. tin praful in ele si te mananca vara

2. nu vin la fix pe scaune

3. nu tin masina o eternitate.

Share this post


Link to post

Azi am pus ziare si arata destul de shic... :|

Share this post


Link to post
Si unde se gasesc husele astea "pufi"?

 

In Metro,Selgros...

Eu le-am luat din Metro,acu poate se gasesc si in alte magazine.

Share this post


Link to post

It is equality, for zer first taim.

Chiar ar trebui sa fie 23 fara-24 cu, daca ar vota si tata, care m-a anuntat azi ca vrea sa-si puna huse, sa se pastreze mai bine tapiteria. Mii de draci!!!

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Multumesc Carabusu.

 

Am avut pe Clio si covorasele Pufi pe care le ai si tu, din pacate au fost niste mizerii. In afara de faptul ca aratau destul de bine, alunecau ca naiba si s-a gaurit unde tineam calcaiul la acceleratie. Asa ca le-am facut vant si mi-am luat niste Pilot-uri, cam miroase a cauciuc in masina, sunt mai rudimentare, dar si mai rigide si stau mai bine.

Pentru cine doreste, le donez pe celelalte 3 (care sunt ca noi), dar doar daca aveti drum prin zona.

Share this post


Link to post

Fara, ca e piele (intoarsa) in zona de contact si nu merita sa pun nimic pe scaune.

La Focus era panza, dar nu am pus huse...nu stau fixe.

Share this post


Link to post

Si cu huse si fara! :) Dar am votat fara...

La Matiz am asortat la culoarea interiorului/ exteriorului (gri/ rosu) niste huse din Metro, huse care par a avea o textura calitativa (150 RON setul)

La Leganza, desigur nu poate fi vorba de huse, aceasta avand tapiterie din piele.

 

De asemena, la fostul Cielo nu am avut vreodata huse, insa am avut grija exemplar de tapierie, iar dupa 7 ani cand am vandut masina, aceasta arata ca noua... Ileana poate confirma :)

Edited by Mike1

Share this post


Link to post
Multumesc Carabusu.

 

Am avut pe Clio si covorasele Pufi pe care le ai si tu, din pacate au fost niste mizerii. In afara de faptul ca aratau destul de bine, alunecau ca naiba si s-a gaurit unde tineam calcaiul la acceleratie. Asa ca le-am facut vant si mi-am luat niste Pilot-uri, cam miroase a cauciuc in masina, sunt mai rudimentare, dar si mai rigide si stau mai bine.

Pentru cine doreste, le donez pe celelalte 3 (care sunt ca noi), dar doar daca aveti drum prin zona.

 

Astea care sunt in poze is ceva mai groase si mai mari,celelalte covorase care erau acelasi model erau mai subtiri si mi s-au spart si mie tot la acceleratie :) ) .

Cele din spate stau sub scaunele de la Fusion ca era spatiu cacalau care se umplea de mizerie si le-am pus in continuarea astora noi.

 

La Fusion m-ar fi tentat ideea cu huse la comanda dar deocamdata nu-s hotarat.

Edited by CARABUSU

Share this post


Link to post

Am votat "cu huse".

Si eu am tot Pufi. :) >-

Le-am cumparat tot dintr-un hypermarket si le am de cand mi-am luat masina.

Sunt un pic mai greu de montat dar dupa aceea nu se misca neam.

Share this post


Link to post
Si unde se gasesc husele astea "pufi"?

 

 

Metro, Selgros, Cora, Carrefour. Pret 90-170 ron

Share this post


Link to post

Salut!

Ideal e cu tapiteria ei...insa multe's ideale.Eu de exemple merg mult la munte...si stiti foarte bine cum e cand vii de pe poteca noroit sau de prin vreun traseu...Si nu e vorba numai de mine, ci si de cei cu care merg. Ma simt bine la ei in masina...vreau sa se simta bine la mine in masina...asa ca fara restrictii.

So, masina are 3 luni, si m-am decis sa-i iau huse cand am vazut ca intr-adevar se murdareste tapiteria.Fac curat in ea o data pe sapt cel mai tarziu, insa Bucurestiul este cum este, si daca mai pui si ierirea din weekend...

Asa ca husele sunt deocamdata un accsoriu necesar. Masina mea e rosie, si drept urmare am huse rosu/negru, vb cuiva sa nu arate papagal. Asa da f bine.Mai mult am avut norocul sa gasesc niste huse fara inscrisuri pe ele - le detest!, si care se potrivesc destul de bine in peisaj. Am sa pun si foto cat de curand sa va dati cu parerea.

Drumuri faine!

Edited by cosfru

Share this post


Link to post

Subscriu si eu,cu huse.Vorba altor colegi (protejeaza ,tapiteria).

Acestea sunt husele mele,luate din metro(900 ron+covorase,mocheta).

O fii bine o fi rau.

post-8104-1202923735_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Bancheta spate (40% + 60%) ?

Share this post


Link to post

Cu, din doua motive:

1. protejarea tapiteriei originale,

2.imbunatatire a aspectului interior al masinii.

Iata un exemplu pentru o masina rosie:

:o fftopic: Scuze! Cam nereusite pozele.

post-11728-1202931407_thumb.jpg

post-11728-1202931471_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Bancheta spate (40% + 60%) ?

Se gasesc huse care sa tina cont de asta?! Ca, iti dai seama, ar trebui sa fie facuta special pentru modelul respectiv, din cauza de dimensiuni.

 

PS: se gasesc huse care cica au zone gandite si pentru airbag-uri insa cum nu m-a interesat captiolul asta nu m-am interesat mai departe :)

Share this post


Link to post
Subscriu si eu,cu huse.Vorba altor colegi (protejeaza ,tapiteria).

Acestea sunt husele mele,luate din metro(900 ron+covorase,mocheta).

O fii bine o fi rau.

900 RON ?

Nu am vazut pana acum in Metro huse de 900 Ron.

Oricum sa le stapanesti sanatos.

Share this post


Link to post

Breeee, ce de "husari"...

Share this post


Link to post

Fara huse ... nu suport scaunele cu huse. In plus daca se murdareste tapiteria se poate spala.

 

- nu se mananca in masina

- nu se fumeaza

- am doar niste pete mici albe pe bancheta din spate =))

Share this post


Link to post
Se gasesc huse care sa tina cont de asta?! Ca, iti dai seama, ar trebui sa fie facuta special pentru modelul respectiv, din cauza de dimensiuni.

 

PS: se gasesc huse care cica au zone gandite si pentru airbag-uri insa cum nu m-a interesat captiolul asta nu m-am interesat mai departe :)

 

Da man, se gasesc. Eu pe Maty am huse din astea(desi nu am bancheta rabatabila fractionat). Ce se intampla mai exact este ca au un fermoar(sau doua, cum este la mine) care permite rabatarea banchetei(se desface fermoarul).

 

Cele pentru airbag sunt mai des intalnite: au lateralele scaunului decupate, adica se tin doare de "umerii" scaunului, lateralele fiind neacoperite.

Share this post


Link to post

Raspuns pentru >>starsteel<<,si >>tolin<,da husele sunt frationale 40-60%(cu fermoar,si deschizaturi pentru airbaguri.

Nu va aruncati pe (metro),husele au fost cumparate inainte de a veni masina .cumparate prin 1-30>-o6-2007.

Poate am fost baftos si am prins promotie.Oricum cumparam de,la reprezentanta cu 190 ron.

Share this post


Link to post

La Fusion am asa ceva,dar numai pe scaunul meu pt ca ma mai urc in salopete :mrgreen: post-4396-1202991560_thumb.jpg

Share this post


Link to post

scuze fratilor 90 ron.Ce naiba am scris inainte.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...