Jump to content
Sign in to follow this  
Lucian M

Cu Sau Fara Huse In Masina?

Sondaj  

181 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Fara huse. Nu am gasit nimik pe plac , iar ce-mi fu pe plac nu erau prevazute pentru airbag lateral. Oricum dupa 4 ani husele sunt OK, le curat anual prin spalare normala + uscare in uscatorul de rufe. Concluzionez ca nu-mi plac husele, ceva meteahna ramasa de la vechea Dacie unde nicioadata nu se aranjau bine.

Share this post


Link to post

Cu huse, am copil mic si nu e asa de usor sa mentin curatenia in masina asa ca mai bine cu.

P.S. Si asa cand vad ca da cate ceva pe bancheta ori pe jos ma cam doare inima.

Share this post


Link to post

fara huse! cand pui o husa, strici total aspectul interior (tapiteria se asorteaza cu cea de pe portiera, culoarea bordului etc)

Share this post


Link to post

                   Nu sint adeptul huselor si spun asta chiar daca am tapiseria patata pe bancheta spate.Foarte greu se gasesc cele care sa se asorteze la culorile interiorului.  

Share this post


Link to post

Si eu eram contra, dar Steff m-a determinat sa pun :) Am gasit foarte greu unele negre uni, in general gaseam combinatii tampite de culori.

Share this post


Link to post
E kischt, ca, dealtfel, orice adaugare sau eliminare a proiectului initial. Dar dorinta de-a te semna pe masina depaseste orice.

Eu merg cu huse, pentru ca vin foarte bine, multa lume nici nu-si da seama ca eu am huse pe masina, le bag la masina de spalat de 2 ori pe an.

 

Sa-i vezi pe aia cu Megane-uri cu tapiteria si volanul din piele cum isi pun huse la 50 de lei setul peste scaunele din piele. =)) > :)

Share this post


Link to post

Am avut huse, nu mai am, am votat fara..desii in urma unor mici pete ma gandesc ca atunci cand gasesc un model frumos si de calitate sa revin..nu intotdeauna solutiile de curatat isi fac datoria cu brio :(

Share this post


Link to post

Am votat fara huse, dar prin mai-iunie cand am de gand sa o vopsesc si sa schimb bucsaraie cred ca ii pun si niste huse la comanda. Adica nu o sa se miste deloc, se prind prin cusut de celelalte si arata ca cele originale :)

Share this post


Link to post
Cand ai airbag in scaun, mai merg husele?

Sunr huse facute decupate pt asta, dar arata si ma urat ca cele normale..

Share this post


Link to post

Cu huse, clar. Masina merge destul de des la pescuit, rezulta noroi, mizerie. Daca ar fi ramas masina "de oras" nu as fi pus huse, pentru ca arata mai bine fara. Referitor la solutiile de curatat, am avut o pata pe care am incercat sa o scot cu nush ce spray cu aerosoli. Bani aruncati de pomana, mai bine dadeam cu apa.

Share this post


Link to post

Biocarpet cu apa calduta a iesit fara sa se cunoasca nimic. Mie mi-a murdarit un dobitoc la spalatorie stalpul pe interior, unde materialul e foarte deschis la culoare, a dat boul cu carpa cu care sterge pe afara. Daca s-a curatat acolo, ma indoiesc ca scaunele nu se curata.

Share this post


Link to post

Chiar daca am votat contra o sa caut un posesor de Aveo 4 usi care si-a pus huse, sa vad cum se aseaza pe tapiserie.Poate huse intr-o singura culoare sa mearga? Poate negre sau un gri inchis? In fond este si o chestiune ce tine de gusturi (care nu se discuta!). Este adevarat ca husele protejeaza tapiseria mai ales in locurile unde este expusa frecarii.

Share this post


Link to post

Tommy, nu-s decupate deloc :) Au o cusatura speciala in zona respectiva.

Ileana, vezi Walser sau Umbrella in Car4.

Share this post


Link to post

Fără. O oarecare utilitate, totuşi, le găsesc... Cei mai "amuzanţi" mi se par cei ce au tapiserie din piele şi peste trag huse :) )

Share this post


Link to post

Cu huse.

 

Argument: se evita patarea si murdarirea tapiteriei originale. Desi nu eram pentru huse, pot spune ca husele m-au salvat de vreo 3 ori: odata am fost la cumparaturi , si am cumparat ceva care pata. Si din fericire am patat doar husele.A doua oara, copilotul manca o ciocolata si a scapat bucata pe scaun si a patat, iarasi doar husa, si a treia oara, am carat o cutie cu un televizor nou care a stat prin stiu eu ce depozit cu praf. Si tapiteria pe spate s-a murdarit ca dracu.Oricum deja au inceput sa se rupa, si sa se jerpeleasca motiv pentru care la primavara, sau mai devreme le schimb.

Share this post


Link to post
Cei mai "amuzanţi" mi se par cei ce au tapiserie din piele şi peste trag huse :) )

 

Le e frig la booci. Ca n-are uoumu incalzire-n scaune. Scaunele masinii, evident.

 

 

Oricum deja au inceput sa se rupa, si sa se jerpeleasca motiv pentru care la primavara, sau mai devreme le schimb.

Imi place de tine, ai grija ca viitorul stapan al masinii sa aiba tapiseria originala ca noua. Hmmm...

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Problema este ca nu imi place sa am murdarie in masina. Am avut o masina de servici cu care puteam sa jur ca s-au transportat porci. Patata peste tot, s-a mancat in ea s-au carat diverse cu ea, tapiteria de pe podea murdara in ultimul hal. Imi era sila sa ma sui in ea. Nu vreau sa imi fie sila sa ma sui in masina, si sa vada si altul ca e murdar sa inceapa si el sa imi faca mizerie. De viitorul proprietar ma doare in undeva. Cat timp masina e la mine, vreau sa am confort si curatenie. Ce va face urmatorul...nu imi pasa. LA mine in masina nu se fumeaza. INTERZIS! Am si semn de fumatul interzis.

Share this post


Link to post
Patata peste tot, s-a mancat in ea s-au carat diverse cu ea, tapiteria de pe podea murdara in ultimul hal.
Da' mocheta de pe (sub) pavilion cum era?

 

Acu', serios vorbind, mizeria de care pomeneşti tu nu ţine de (in)existenţa huselor, ci de şoricul porcului de la bord.

Dacă ţii o maşină curată, o ţii şi cu şi fără huse. Cel puţin eu aşa fac.

Share this post


Link to post

La mine se fumeaza (adica numai eu fumez :D ) si e curat nauntru. Scrumiera e plina de orice altceva decat chistoace- eu scrumez pe geam. Se mentine curat doar daca VREI.

Share this post


Link to post

La Tico ma avut huse, erau dragute dar nu-mi mai placeau si le-am scos, la vara am sa o aspir sanatos, pulverizez biocarpet si dau frumos cu peria, o sa arate ca noua.

Daca reusesc sa strang bani la vara am sa ii fac niste huse la comanda care sa vina perfect pe scaune din imitatie de piele si stofa.

Share this post


Link to post
Scrumiera e plina de orice altceva decat chistoace- eu scrumez pe geam.

Adică matale arunci chiştoacele pe geam...

Vezi să nu dai într-o zi peste un dement (ca mine) care să vină la tine la semafor şi să-ţi restituie ce "ai pierdut" mai devreme...

Edited by rm.popa

Share this post


Link to post
La mine se fumeaza (adica numai eu fumez :D ) si e curat nauntru. Scrumiera e plina de orice altceva decat chistoace- eu scrumez pe geam. Se mentine curat doar daca VREI.

Avea dreptate turistul acela: "Frumoasa tara, pacat ca-i locuita"

Share this post


Link to post

Macar n-arunc sticle, ambalaje, coji de banane. Hai- cei care fumati- jurati-va ca voi NU ati aruncat niciodata chistocul pe geam.

Share this post


Link to post

Nu jur, pentru că, da, am aruncat şi eu chiştoace pe geam.

Doar că eram mai... tânăr şi mai...

Între timp m-am lăsat şi de aruncat chiştoace pe geam şi de fumat (în ordinea asta). :)

Share this post


Link to post

Da matale si esti batran tare... :D

La cat "poluez" eu fumand- sa mi se intoarca pe lumea aialalta (sa fumez iarba la umbra unui copac). De la huse s-a ajuns la tigari si ecologisme. Eu ma incalzesc cu lemne. Asta ma face ditamai poluatorul fata de unul care se incalzeste cu centrala pe gaze. End of offtopic.

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...