Jump to content
Sign in to follow this  
RoCkY

Faruri Cu Lupa Sau Angel-eyes

Recommended Posts

Salut,asa avem farurile la cielo inainte sa o lovesc..

post-13026-1240758391_thumb.jpg

post-13026-1240758438_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Salut,asa avem farurile la cielo inainte sa o lovesc..

 

Daca masina ta este visiniu il stiu. Aratau bine pozitiile tale. Nasol ca ai lovito :(

Share this post


Link to post
Guest gloryforixseal

A, o asigura, cum sa nu o asigure? Si poate iti mai maresc si prima, ca de, faci modificari de performanta.

 

Eu dimpotriva, as face tot posibilul sa stau departe de asigurator cu astfel de mishmashuri - in tara noastra de idioti nu poti decat sa iti faci probleme singur.

 

Si apoi, cat costa o capota normala? Sunt destul de sigur ca e mai mult decat un CF. Nu ca asta ti-ar folosi la ceva, dar asa, ca idee.

Share this post


Link to post

se merita farurile cu lupa? am inteles ca se poate adapta motorasul de pe cele vechi e adevarat ?

poate cineva sa imi spuna?

Share this post


Link to post

CATA_ASD, mai ai cumva de vanzare faruri cu lupa pentru cielo ? Sau mai stii pe cineva care vinde ?

Share this post


Link to post

Si acolo este destul de vechi subiectul... nu cred ca mai sunt sanse. Pe site-ul indicat de acolo nu am gasit produse...

Share this post


Link to post

am si eu o intrebare...nu am putea adapta niste faruri de astea fitzoase de la alta masina...ex: vectra A sau B sau vreun alt opel sau o alta marca...ce ziceti s-a mai gandit cineva la asa ceva (eu cred k da) ...ce ziceti...este cineva care ar avea idei in acest sens...astept pareri

Share this post


Link to post

Orice inlocuire ale farurilor originale cu cele ale altor tipuri,necesita modificari,fie a prinderii,fie a suporutl farurilor.Nu stiu vreo schimbare de acest gen fara modificari.

Edited by velican_costi

Share this post


Link to post

Am vazut zilele trecute niste faruri cu lupa (SH) de vinzare aici pe forum. Pt. Cielo. Cautati voi, nu mai stiu pe ce topic le-am vazut :(

Share this post


Link to post
faruri cu lupa (SH) de vinzare aici pe forum. Cautati voi, nu mai stiu pe ce topic le-am vazut

 

Aici

Share this post


Link to post

 

 

Cu banii astia iti pui xenon si ai terminat balciu.Iesi si mai avantajos.Parerea mea.

Share this post


Link to post

Sal All

Vreau sa va zic ca am gasit angeluri. Eu deja mi-am cumparat dar nu stiu unde sa le montez in Constanta. Daca stie cineva il rog frumos sa ma anunte. Mie maine imi vin Angelurile acasa si pana duminica vreau sa le montez.

Angelurile arata cam asa.

 

post-19124-1255596482_thumb.jpg

post-19124-1255596491_thumb.jpg

post-19124-1255596474_thumb.jpg

post-19124-1255596474_thumb.jpg

post-19124-1255596452_thumb.jpg

 

 

 

 

Edit moderator: Recomand scriere cu majuscule si semne de punctuatie

 

post-19124-1255596464_thumb.jpg

Edited by Salex

Share this post


Link to post
Sall Al

Vreau sa va zic ca am gasit angeluri eu deja miam cumparat dar nush unde sa le montez in Constanta daca stie cineva il rog frumos sa ma anunte mie maine imi vin Angelurile acasa si pana duminica vreau sa le montez.

Angelurile arata cam asha.

Scuze ca ma bag offtopic, dar sincer ma dor ochii citind ce ai scris. Esti sigur ca nu-ti lipsesc cateva taste?

Share this post


Link to post

Si ce faci cu angel-eyes-urile alea de plastic?? La espero e foarte mic spatiul din interiorul farurile si se topesc imediat :) La fel am facut si eu si nu am apreciat calumea distanta la care sa le pun de bec si dadea semne de topire...

 

De desfacut farurile le poti desface si singur, fie cu un feon ceva mai puternic, fie le scufunzi in apa fierbinte si le lasi un pic, fie le bagi la cuptor 1 minut (nu mai mult) sa inmoi masticul ala si dupa tragi cu grija de 'sticla' farului. Dar eu nu as recomanda sa pui alea...sincer

Share this post


Link to post

App ma grabeam la scris ca trebuia sa plec.

Dar unde pot gasi si eu niste Angel-Eyes calumea pt espero

 

si ma enerveaza ca lumineaza si incet vreu ceva mai puternic

Share this post


Link to post

Da-le niste Redbull, un energizant ceva poate o sa lumineze mai repede =))

Citeste si tu pe aici lumea a cautat si nu a fost multumita de ce a gasit...plasticarie de facut o poza cu ele...

 

 

Share this post


Link to post

daca gasiti ceva anuntatima si pe mine va rog ceva mai puternik.App si fara sa le dati redbull :) ) :) )

Share this post


Link to post

Ca tot esti din constanta, cunosti str. poporului. Ia-o la picior si pe la jumatatea strazii gasesti la un magazin niste angel-eyes din... neon. 100 ron/set de 2 era. Asta se merita sa pui, in rest ce se gaseste pe la noi, sunt numai porcarioare din plastic.

Share this post


Link to post

eo mi`am pus faruri cu lupa si angel eyes...si sunt foarte multumit de ele. Becuri H1 de 100W si pe lunga si pe scurta.am dat 7 mil p ele :D

Share this post


Link to post

Beeton 100 w pe faruri destinate sa aiba 55... Fericiti cei din trafic care se intalnesc cu tine si mai fericita instalatia ta electrica pe care o coci la foc mic. Ca sa nu mai zic ca mai mult ca sigur ai pus niste facaturi de becuri, pentru ca producatorii traditionali nu fac asa ceva.

Share this post


Link to post

of of of...asta e grija ta...am pus relee alimentate direct de la baterie..asta ca sa nu fie vreo problema.care e problema daca ai becuri de 100W pe faruri destinate sa aiba 55??si cei din trafic nu ma injura..ca sunt lasate un pic mai jos decat normal...asa ca...???nu vad problema...

Share this post


Link to post

Grija mea este ca din cauza unor inconstienti ca tine, eu vad licurici dupa ce ne intersectam in trafic. Ti se pare normal sa suport in ochi becuri de 100 w in locul unora de 55 w? Ma rog care a fost ratiunea unei astfel de modificari? Cu ce te ajuta 100 w la cielo? Felul in care bate un far este dat de forma oglinzii, distanta la care aceasta este de sol (deci unghiul de iluminare) si de culoarea luminii, abia in ultimul rand de puterea becului. Daca vroiai lumina clara si nederanjanta pentru cei din trafic (desi se pare ca te intereseaza mai putin de cei din trafic) puneai o instalatie xenon de 35 w, de 4300 k si gata. Iar costul ar fi fost la jumatate...

Share this post


Link to post

Adevarul e undeva la mijloc. Daca farurile alea cu lupa sunt facute cum trebuie, nu ar trebui sa deranjeze insa nu vad rostul.

Daca ai pus faruri cu lupa de ce nu xenon de 55W pe scurta? Consuma mai putin, nu mai omori instalatia si ai cam aceeasi lumina.

 

PS. Daca sunt de plastic acele faruri vei vedea mai tarziu problemele.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...