Jump to content
Sign in to follow this  
catapkz

Oxigen pentru Bucuresti

Recommended Posts

Iar cobesti!

Share this post


Link to post

Pregatiti-va cartile de identitate pentru a va drege of-ul ! Ori, mai duceti si ceva bani de-acasa pentru a inflori (trandafirii) bucurestiul. 😉

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

Mai sunt 10 zile... "in curand" ar trebui sa se incadreze in timpul asta, altfel o sa ne arda cu amenzi.

Share this post


Link to post

Ati votat la "referendum"?

Share this post


Link to post

Cica se desfasoara de ieri pe fb

Screenshot_20200221-130215.thumb.png.6978476374280271d849cb4ac59eeb68.png

Share this post


Link to post

Pune link, ca eu nu l-am gasit 😄 

Share this post


Link to post

Trebuie sa lasi comentariul la video sau sa trimiti mail la oxigen@pmb.ro . Asta e marele "referendum":

 

 

Edited by pompiliu92

Share this post


Link to post

Nu, don'soara, nu (!) Firea intreaba cetateanu' (turmentat) raspunde, ci cetateanu' in toate mintile intreaba si Firea raspunde .

Iar amu cetateanu' intreaba :

- de ce nu avem centura capitalei ?

- de ce nu avem locuri de parcare ?

- de ce nu-s curate strazile ?

- de ce nu deszapetiti strazile la timp ?

- de ce nu fluidizati traficul ?

- de ce nu avem mijloc de transport in comun decent ?

- de ce nu avem caldura in apartamente ?

-de ce nu avem spitale decente ?

- de ce nu va ingrijiti de copiii strazii ?

- de ce nu puneti la punct cocalarii ce parcheaza pe unde apuca ?

- de ce faceti risipa de banul public sponsorizind televiziunile de casa ?

- de ce nu rezolvati problema gunoaielor ?

- ce ati facut cu banii incasati din taxe pina in prezent ?

- ce veti face cu banii incasati din taxa oxigen ?

- de ce nu ... ?

- de ce nu ... ?

- de ce nu ... ? si lista-i lunga ...

- de ce ne obositi ?

- de ce umblati cu cioara vopsita si spuneti ca-i papagal ?

Si nu in ultimul rind, de ce ne dati (iarasi) cu "poluarea" in ochi ?

 

intrebari cit se poate de pertinente zise el, cetateanu' de pe ulita.

Iote cum curg girla intrebarile, mai sa fie ... numa Primar sa nu fii ! 😂

 

 

 

-

 

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

O întrebare retorică in zeci și zeci de variante... Din cauza pesedeului! Nu-i clar?!?!?!?

Huuuo! #uie pesede! (o opinie politică pertinentă) Bravo! Hai peneleule! Salveaza-ne! Aresteaza-i pe corupții aia și condu-ne către un viitor luminos!👏😁✌️

P.S. La dracu' cu vaca asta de fiRea! Și acum e zăpada până la genunchi. Un fulg nu a mișcat nesimțita. Unde ești tu, Petrov, Doamne?🤔😞😜

Edited by SAR

Share this post


Link to post

A picat taxa! Nu?

  • Confused 1

Share this post


Link to post

Nu am auzit nimic oficial. 

Oricum din commenturile alea de la video erau in medie cam 5-6 de NU la un DA 

 

 

  • Sad 1

Share this post


Link to post
On 2/22/2020 at 7:38 AM, catapkz said:

A picat taxa! Nu?

Cica luni (miine) se face lumina. Asa numitu' referendum nu-i decit palme la maimuta sa mascheze morcovu' ca pina la urma unde s-a mai auzit sa fii intrebat de vrei sa platesti si "tu" sa spui daaa, cum de-altfel aia nu-i decit circ, mascarada, bagarea in seama pe feisbuci ca un referendum se pune in practica in anumite conditii si nu palme maimutei pe site-uri de dezmat si politica ieftina.

Apropo, bag seama si Gabitza ii p-aici ! 😂

Edited by Viktor

Share this post


Link to post

 

Civicus Romania a solicitat anularea hotararii 539/24.10.2019 a Consiliului General al Municipiului Bucuresti (vinieta oxigen).

Prin aceasta hotarare se instituie taxarea arbitrara a proprietarilor de autovehicule, fara a se face niciun fel de studiu

asupra nivelului de poluare produs de industrii, constructii, gropi de gunoi sau trafic pe fiecare tip de autovehicul.

Asupra cauzelor reale ale poluarii cu PM10, PM2,5 sau NO2 nu se face niciun fel de studiu

Faptul ca la ora 00:30 in noaptea de sambata spre duminica, 26 ianuarie  cand practic traficul era inexistent,

PM10 era depasit cu 243% si PM2,5 era depasit cu 513% nu pare sa dea de gandit inteleptului CGMB.

Pe 5-6 ianuarie se intamplase exact la fel.  Nu cumva cauzele poluarii sunt altele si nu traficul e cauza?

Partea buna este ca de cand cu scandalul privind nivelul poluarii si aparitia retelelor de monitorizare independente,

poluatorii fantoma s-au ascuns. Ca rezultat, chiar si la orele de trafic de varf  calitatea aerului este buna.

Share this post


Link to post

@SAR gata cu politica, te rog. Ti-am sters ultimul comentariu. Aici discutam despre taxa respectiva, nu despre partide.

  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post

Mulțumesc! Lăsați-l pe Viktor! Ca să fie bine...

Share this post


Link to post

Deci, a auzit cineva ceva? A iesit duamna la rampa dupa cum a promis sau intre timp a facut rost de voturi pentru? 😄 

Share this post


Link to post

Vai de capu' meu,am platit pentru 1 an.😜

Cum imi recuperez banii?

Share this post


Link to post

Pai ar trebui sa emita si o informare in aceasta privinta. In cel mai rau caz ii dai in judecata.

  • Thanks 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post

imi place maxim, poti sa tai salarii, pensii, alocati, ca nu ne doare nu suntem uniti, dar nu umbla la rabla romanului ca ne unim imediat si ii mancam !!  ma bucur ca sa renuntat!! 

Share this post


Link to post

Am avut noroc de an electoral, altfel....nu stiu ce sa zic. De uniti nu am fost nici acum.

  • Like 1
  • Confused 1

Share this post


Link to post

nu o sa mai fie nimeni unit nu doar noi ca Ro , atat timp cat diferenta intre "clase" este atat de mare nu va mai exista unire niciodata !! ma rezum doar la atat , discutia este lunga si parerile pot fi multe.

  • Like 1
  • Sad 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...