Jump to content
Sign in to follow this  
Frankie_Carbone

Povestiri Din Trafic

Recommended Posts

Asta nu e tot depasirea coloanei la semafor, ca tot se vorbeste zilele astea?

M-am ferit de o masina, am intrat pe linia de tramvai si nu am mai putut reveni.

Share this post


Link to post

Stim, proasta a mai fost data si pe alt topic.

Share this post


Link to post

Totusi nu inteleg de ce e proasta?Ca nu a putut trage singura masina de pe sine?

Share this post


Link to post

Da' cine fasolele lu' nea' Ion a pus-o sa intre pe sinele alea?

Share this post


Link to post

pur si simplu s-a intamplat.crezi ca toate ti se intampla asa cum vrei tu?

Share this post


Link to post

Ca a intrat ... admitem ca se poate intimpla, nu mai conteaza motivul. Insa cita minte iti trebuie sa avansezi in conditiile acelea ? Incotro ???? Eroarea e umana, s-a intimplat sa intre ... dar intentia de a avansa pina la urmatoarea intersectie (putem doar banui ca asa a gindit) nu prea vad cum poate fi calificata si nici influentata de soarta, intimplare, etc.

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Da' voi ati merge de bunavoie- fie si fortat- pe sinele alea inalte de tramvai? E vreo placere suprema pe care doar unii si-o permit? Trebuie sa fie foarte misto sa racai toata masina pe dedesupt de la sinele alea- mai ales ca focusul nu e un etalon al garzii la sol. Slava cerului- am vazut multe filmulete cu distrusi pe linii- nu a dat cineva de pe aici si un gipan negru care blocase un tramvai? Hai sa nu le mai lua apararea unora care au luat plasticul cu bani iar la reguli de circulatie sunt varza.

Share this post


Link to post

Poate sint eu mai ... dar daca vezi ca se termina asfaltu' si urmeaza offroad rural =)) prima reactie ar fi "FRINA FRAIERE!!!!", iar dupa ce am oprit si aprins o tigara sa-mi revina tensiunea la loc dau cu spatele sa ies din balarii ca deobicei sinele nu se termina brusc in mijlocul orasului, deobicei vin si ajung tot la depou :) sau la vreo bucla de intoarcere...

Cit de nebun sa fii sa continui printre linii =)) nu am nimic cu femeile dar de la inceputul filmuletului am zic ca e o femeie la volan... 80% sint catastrofe...

Share this post


Link to post

Parcul auto din Romania a trecut de cinci milioane de vehicule, un sfert din ele sunt in Bucuresti

© HotNews.ro

 

Parcul auto national a urcat cu peste 10% anul trecut, depasind nivelul de cinci milioane de vehicule, dintre care 1,24 milioane sunt inregistrate in capitala, la mare distanta de judetele importante ale tarii, conform datelor Directiei Regim Permise de Conducere si Inmatriculare a Vehiculelor.

 

La sfarsitul anului trecut erau 5,07 milioane de vehicule in Romania, dintre care 4,01 milioane autoturisme, 451.000 de autoutilitare, 26.000 de motociclete si peste 19.000 de autobuze. Spre comparatie, la finele lui 2007 erau inregistrate in total 4,5 milioane vehicule, dintre care 3,54 milioane autoturisme.

 

La sfarsitul anului trecut, in Capitala erau inregistrate 1,24 milioane de vehicule, dintre care 985.000 de autoturisme. Cu un an inainte erau cu 150.000 de vehicule mai putin in Bucuresti, iar cresterea din 2008 s-a datorat autoturismelor, care au plusat cu 116.000 unitati. La finalul lui 2006 parcul auto al capitalei era sub pragul de un milion.

 

Cum stau judetele mai importante ale tarii? In Brasov erau inmatriculate la finele anului trecut 158.000 de vehicule, crestere de putin peste 10%, in Cluj erau inscrise 189.000 de vehicule, plus de aproape 15%, in Constanta 173.000, plus de 10%, in Timis, 178.000 crestere de peste 15%, iar in Arges cam 158.000, avans de putin peste 10%.

Share this post


Link to post
Cit de nebun sa fii sa continui printre linii =)) nu am nimic cu femeile dar de la inceputul filmuletului am zic ca e o femeie la volan... 80% sint catastrofe...

Mai exista o povestire din trafic, nu foarte veche, cu o alta masina blocata pe liniile de tramvai ale tram. 41 din Bucuresti.

Masina (cred ca era ceva gen 4x4, un soi de Tucson sau Santa Fe) nu mai avea scapare, pentru ca urcase podul Grant pe linia tramvaiului care este

marginita cu gard de-a lungul podului. Povestea se termina cu o coada mare de tramvaie, lume multa, o macara... (daca nu cumva se mai si exagereaza).

 

Nu am nici eu nimic cu barbatii, dar la volan era ... un barbat.

Share this post


Link to post

No coment!

O pusca/tun/bomba atomica vreunul?

Share this post


Link to post

Sa-i f..aca pina la a 7 generatie inapoi pe toti..

Si acolo castrati.. macar sa nu se mai reproduca.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Văd că-l/i dădură pe demnt/i şi la ştiri, pe Antenă. Câţi astfel de "eroi" or fi liberi pe şuşele... Precis psihologicu' l-a trecut pe bune :mda:

Share this post


Link to post

Nu mai e filmu', bre. Despre ce era vorba? Vreun alt link, ceva?

Share this post


Link to post

Uite-l la ProTV!

Share this post


Link to post

Il gasesti cred si pe stirile prosteve, l-am vazut in seara asta

Share this post


Link to post

OMG!!! Ala nu e normal! Fiecare avem momente de euforie la volan, insa nu in halul ala. Dar la Poplaca de unde e el, probabil ca acest gen de manifestare e ceva de lauda.

Share this post


Link to post
Uite-l la ProTV!
Dreptul la replica: Tarzan de la volan, suparat ca a aparut la stiri!

 

Protagonistul filmuletului postat pe www.stirileprotv.ro s-a declarat nemultumit de faptul ca a aparut la televizor si pe site-ul nostru, desi imaginile care il infatisau dansand la volan erau postate pe site-ul You Tube de mai mult timp.

 

"Nu era nicio ocazie speciala, pur si simplu nu aveam ce face, ma plictiseam!," a declarat soferul TIR-ului pentru reporterul Stirile Pro Tv.

 

Atentionat de reporterul nostru ca punea in pericol siguranta celorlalti participanti la trafic, protagonistul a replicat ca... toti facem asta, "cu totii ne taiem unghiile".

 

Barbatul a adaugat ca filmarea este acum patru ani, a fost realizata de fratele sau si nu a fost facuta pe teritoriul Romaniei. Se afla atunci in Olanda sau Belgia, nu-si mai aduce bine aminte.

 

Sursa

Share this post


Link to post

De idioti ca asta mi-e frica cand depasesc cate un tir pe autostrada. Ultima oara am patit-o rau pe bucuresti-pitesti, a intrat peste mine unu cu tiru in timp ce-l depaseam, nu ma vazuse. Cred ca am tras la doar cativa centimetri de bara de protectie din mijlocul autostrazii si am claxonat ca nebunu. Noroc ca eram in linie dreapta ca daca era putin curba, o sfecleam. Dupa asta, in ciuda faptului ca era sa ma omoare, tot el dadea flashuri si facea semne ca de ce nu l-am lasat. Cum mama ma-sii sa-l las, cand eram deja in depasire, trecusem de jumatea tirului.

 

Multi dobitoci au carnet. Prea multi.

Share this post


Link to post

"conduceam camionul meu personal"

Share this post


Link to post

Se exagereaza prea tare cu cazul asta. Daca va uitati cu atentie vedeti ca individul nu ia mana de pe volan sau ochii de pe drum decat pentru perioade scurte de timp. Mi s-ar parea mai grav sa fie angajat in discutii aprinse la telefonul mobil. Pana la urma e pe autostrada, nu pe vreun DNeu de la noi.

 

Greseala lui majora e ca da din maini pe manele.

 

Alta greseala e ca merge cu rotile din dreapta pe banda de urgenta.

Share this post


Link to post
Daca va uitati cu atentie vedeti ca individul nu ia mana de pe volan sau ochii de pe drum decat pentru perioade scurte de timp. Mi s-ar parea mai grav sa fie angajat in discutii aprinse la telefonul mobil.

 

Greseste grav cand se da la o parte de la volan. Altfel, n-avea decat sa dea din maini pe manele cat vroia el.

Share this post


Link to post

Ramane cu mana pe volan.

 

Eu ii vad pe multi de pe forumul asta ca vor cruise control in Romania si ma sperii mai tare decat de un dobitoc care foloseste sistemul in Olanda pe o autostrada.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...