Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Despre telefoane mobile

Recommended Posts

Vreau si eu sa ma lamureasca cineva ce e cu minutele start de la Orange,am un abonament Strat de din luna Decembrie,primit dupa ce tata si-a modificat abonamentul la unul Bussines Flexibil25.

Deci,ce-i cu ele,cum/cand se consuma,ca acu am vreo 143 din 150,da nu stiu cum s-au consumat.

Ma poate lamuri cineva?

:drinkers:

Share this post


Link to post

Cel mai simplu e sa suni la ei. Da' musai sa fii titularul al abonamentului, altfel nu stau de vorba.

Share this post


Link to post

Aha,abonamentul e pe firma deci ...,vad eu ce fac :scarpin:

 

Alta chestie,azi i-am luat cadou de ziua lui dragului meu tata o casca BT de la Plantronics,modelul asta:Explorer 220 black

Eu am cumparat-o cu 110 ron si am primit la ea incarcator de masina+normal,am facut vreo afacere sau ...?

Sper sa o foloseasca,daca nu,ma enervez si o iau eu > :)

Edited by Carabusu junior

Share this post


Link to post

Ce baftă pe tine că nu poate să afle că i-ai pus gând rău la cadou... =))

Share this post


Link to post

Astazi incercand sa deshid o aplicatie instalata...s-a blocat telefonul.

Force reboot (removing battery). :D

La revenirea in ON mi-au disparut toate SMS-urile si din Inbox, si din Sent si din Folders.

Telefonul era si este setat sa le salveze in telefon nu pe card.

 

Care sunt sansele sa le recuperez?

 

Mai am un back-up facut acum 2-a saptamani...dar de atunci si pana acum mai am o gramada e care le-as vrea inapoi. :)

 

Telefonul este un Nokia E71 cu updateul de firmware la zi...adica ver. 200.21.118

Share this post


Link to post

Messaging, options, simm messages? :D

Share this post


Link to post

Am incercat si asta... nada. :(

 

Am incercat sa cu setat ca storage card-ul...si revenit...nu am reusit sa-l pacalesc. :D

Edited by VFX

Share this post


Link to post

Ah... scuze eu.. pe cardul telefonului nu pe simm.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Ce parere aveti de Sony Ericsson P1i, (din ce review-uri am citit pare OK)?

Il iau in stare f. buna cu 550 ron, pachetul include si GPS prin BT. Telefonul este pt. baiatul meu, proaspat licean.

Share this post


Link to post

Fain. Are de toate pe el. La pretul acela- e beton. Are si fireless :D , si 3g etc. Sa revii cu impresii.

Share this post


Link to post

Abia astept sa-l butonez, nu mai zic de Alex care scapa de K700i...

Share this post


Link to post

Lupule cauta un HTC, gasesti HTC Cruise la SH pe la 700RON. Pe la 800-900 gasesti si un Diamond, dar pret/performanta optez pe Cruise.

Mai e HTC Touch 3G dar e mai rar pe la noi.

Sau poti lua HTC Touch(4-500RON) +GPS bluetooth (~100RON) SH

E incomparabil daca vrei un PDA+telefon.

SE-ul o fi avind GPS la pachet dar e inutil pe Symbian in Romania. Nema soft. Nu am auzit de IGO sau MIOMAP pt el.

Daca vrei un telefon mai smecher ala e, merita.

Share this post


Link to post
SE-ul o fi avind GPS la pachet dar e inutil pe Symbian in Romania. Nema soft. Nu am auzit de IGO sau MIOMAP pt el.

 

Pariezi? Garmin iti zice ceva?

Share this post


Link to post
Are careva Nokia E51? Vreau sa mi-l iau cu abonament la Orange, e vreo 100 de euro. Gasesc ceva mai bun la banii astia?

Impresii, ceva?

 

http://www.gsmarena.com/nokia_e51-2106.php

Il am de 1 an de zile si nu am avut nici cea mai mica problema cu el.Atunci a costat vreo 300 si ceva, deci la banii aia e pomana.

Share this post


Link to post

Salutare,am achizitionat de curand un Samsung in a carui manual de utilizare nu specifica formatarea bateriei.Se mai practica operatiunea aceasta?Daca da cate ore?

Share this post


Link to post

Daca e litiu-polimer (sau litiu-ion) nu mai trebuie nici o formatare.

Share this post


Link to post

Ce stiti despre LG shine si lg chocolate?

Share this post


Link to post

Ca-s telefoane de gagici, cu o functionalitate specifica si nu au o viata prea lunga... Cel in cauza a tinut putin mai mult decat garantia.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Stiu ca-s telefoane de gagici, prietena mea vrea telefon si sa oprit la cele 2 in cauza si vroiam sa stiu ce este de capul lor. Din ce am citit pe forumuri Lg chocolate nu se comporta asa de rau. Multumesc de info.

Edited by Yaz

Share this post


Link to post

Nevasta-mea are chocolate si sor-mea shine. Este un looks phone. Pt ce e destinat e ok, s-aude bine si mere ok.

 

SHitty meniu, shitty semnal in afara Buc. Dar, cum spunea nevasta-mea, "la ce iti trebuie semnal daca arata ca naiba?"

Share this post


Link to post

sa va uitati la E55 pe gsmarena...pare cam al dreaq rau

Share this post


Link to post

Adica asta? =)) )))

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...