Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Despre telefoane mobile

Recommended Posts

la naiba in puii mei...am uitat sa pun NOKIA in fata :)

 

 

L.E. Am uitat sa spun...de 2 zile am un N95 8Gb si vreau sa spun ca este super tare frate...este dotat cu tot ce trebuie si se misca si bine...am avut pt 2 zile si un Samsung P520 Armani pe care l-am vandut...impresii despre el..foarte elegant, poze ok 3.15 Mp, autonomie destul de buna la baterie..eu l-am folosit 2 zile si scazuse doar 1 liniuta

Edited by m.marcel

Share this post


Link to post

Imi pare un E71 mai lung si mai ingust.. in rest un procesor mai bun, la 600mhz e chiar interesant.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Sa inteleg ca esti combinator de telefoane?

Share this post


Link to post

Da.. numai nu le spune si celor 2 vecini ai tai ..

Share this post


Link to post

Hei!

Detin cu mandrie un BlackBerry Pearl 8100, care a reusit performanta sa ma scoata din minti. Asadar am doua probleme cu el:

1. Cand sun eu pe cineva, iar cel sunat este angajat intr-o convorbire cu o alta persoana, mie imi suna normal, si nu imi arata ca celalalt vorbeste la telefon, cum se intampla de exemplu la nokia unde iti scrie pe ecran "Waiting" si mai apoi continua sa sune. Drept urmare frigiderul meu e plin de carne de la diversi insi pe care i-am bruiat, nestiind ca ei sunt angajati intr-o alta convorbire. E frustrant sa nu aiba o asa functie simpla si utila un telefon ca Blackberry. Poate o are si nu stiu eu...de aceea va intreb si pe voi...stiti ceva de genul asta pentru acest telefon?

2. A doua problema a mea survine primei. Deci dupa evenimentele de mai sus m-am simtit si am cumparat un nokia2600, un telefon, simplu si eficient, dar... acum umblu cu doua telefoane, unul agenda(BB)(cam scumpa agenda mea, cred) si altul telefon(nokia) si asta pentru ca nu pot copia numerele din agenda dintr-un telefon in altul.

Acum va rog eu frumos [-O< ...stie cineva ce si cum?!...

Multumesc

Share this post


Link to post

Nu poti sincroniza numerele din BB cu Outlookul? Nokia stie sa faca asta.

Share this post


Link to post
Nu poti sincroniza numerele din BB cu Outlookul? Nokia stie sa faca asta.

...o sa razi...1. nu am outlook nicaieri instalat si 2. nu stiu sa-l folosesc, dar in alta ordine de idei, BB nu are un rahat de soft si doar cu el lucreaza(Desktop Manager)...In fine am tot cautat pe forumuri din afara cu speranta dar...nici una din problemele mele se pare ca nu-i deranja pe ei... :(

Share this post


Link to post

Nokia stie cu multe nu doar cu cu outlook, inclusiv cu lotus notes.

atyqsound, ai cautat sincronizare cu gmail? :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
...o sa razi...1. nu am outlook nicaieri instalat si 2. nu stiu sa-l folosesc, dar in alta ordine de idei, BB nu are un rahat de soft si doar cu el lucreaza(Desktop Manager)...In fine am tot cautat pe forumuri din afara cu speranta dar...nici una din problemele mele se pare ca nu-i deranja pe ei... :(

Outlook express cred ca e in versiunea standard de Windows.

 

Eu numai pentru treaba asta il folosesc. :D

Share this post


Link to post

ATY:

Despre utilizarea dispozitivului cu un

calculator

Puteţi să instalaţi aplicaţia BlackBerry® Desktop Software pe

calculator şi să conectaţi dispozitivul BlackBerry la calculator

pentru a efectua oricare dintre următoarele acţiuni:

• Sincronizarea datelor din organizator cum ar fi contactele,

intrările din calendar, sarcinile şi mementourile, între

dispozitiv şi calculator.

• Realizarea de copii de siguranţă şi restaurarea datelor din

dispozitiv.

• Transferul de fişiere între dispozitiv şi calculator.

• Adăugarea de aplicaţii pe dispozitiv.

• Configurarea şi administrarea redirecţionării mesajelor de

e-mail sau sincronizarea calendarului wireless, dacă

aceasta este recomandarea administratorului de sistem.

• Configurarea şi administrarea redirecţionării mesajelor de

e-mail utilizând BlackBerry Desktop Redirector pentru a

redirecţiona mesajele de e-mail dintr-un cont de e-mail

Microsoft® Outlook® (instalare Workgroup) aflat pe un

server Microsoft Exchange versiunea 5.5 sau ulterioară.

 

Citeste ghidul de utilizare de la Orange sau de la Black de pe site.

Credeam initial ca e cu Windows Mobile... din pacate nu.

Mai bine luai un ASUS P552 cu Windows mobile si GPS integrat era mai avantajos.

Share this post


Link to post

Va mutumesc de sfaturi, dar din pacate eu l-am cumparat pentru ca mi-a placut si nu pentru funcionabilitate :( ...aici am gresit, nu avem nevoie de gps pentru ca am un pda pentru asa ceva. Imi placea telefonul si imi place si acum, dar din motive evidente am ales sa-l plimb dupa mine ca si agenda...asta este. Am sa mai incerc sa copiez contactele din el, iar daca nu voi reusi ...aia e, le voi face manual. Sper totusi sa gasesc si o alta variata.

Share this post


Link to post
...o sa razi...1. nu am outlook nicaieri instalat ...

Daca ai windows pe calculator, obligatoriu ai si Outlook Express.

Share this post


Link to post
Daca ai windows pe calculator, obligatoriu ai si Outlook Express.

Stiu ca este instalat. Dar nu-l folosesc dintr-un singur motiv, eu foloesc Gmail si atat. Toate cele mailuri ale mele au redirect Gmail, inclusiv cel de servicu. Outlook nu am reusit sa invat, dar poate este timpul ;)

Share this post


Link to post

Pai Outlook e destul de usor de invatat chiar si de secretare. Nu trebuie sa il folosesti ca si client de mail, doar ca agenda.

Share this post


Link to post
Stiu ca este instalat. Dar nu-l folosesc dintr-un singur motiv, eu foloesc Gmail si atat. Toate cele mailuri ale mele au redirect Gmail, inclusiv cel de servicu. Outlook nu am reusit sa invat, dar poate este timpul ;)

 

 

Mosule ne faci de rusine, sa inveti Outlook Express ??

Ce naiba sa inveti la el? Si fiica-mea il stie de vreun 1-2 ani...si e in clasa a 3 a :)

Share this post


Link to post

Pote-l decompileaza sa faca vreun reverse engineering =))

Share this post


Link to post

Da...poate e usor de invatat, dar nu m-ar interesa aspectul asta decat in cazul in care pot sicroniza agenda de telefon, altfel nu ma intereseaza, si asta deoarece sunt dependent de Gmail...puterea obisnuintei, asta este. O sa incerc sa scot din BB agenda telefonica cu el :P

Multumesc mai ironicilor de raspunsuri :)

Acu serios, o sa incerc cu outlook.

Edited by atyqsound

Share this post


Link to post

Vezi ca poti lua mailu de pe Gmail cu outlookul

Se gestioneaza mult mai bine mailurile

Tutorial de setari gasesti la gmail sapa putin.

Share this post


Link to post

BlackBerry Tips http://www.technipages.com/category/blackberry/page/6

mai sap si cand mai gasesc cate ceva, anunt aici...

 

L.E. Deci am reusit sa fac un back-up agendei si tuturor datelor din BB, dar nu am reusit sa-l import in Outlook, respectiv el are teminatia .ipd (Backup-(2009-04-17).ipd), iar din ce am vazut eu outlook nu stie sa-l importe. Vreo idee?!

Edited by atyqsound

Share this post


Link to post
[...]nu am reusit sa-l import in Outlook, respectiv el are teminatia .ipd (Backup-(2009-04-17).ipd), iar din ce am vazut eu outlook nu stie sa-l importe. Vreo idee?!

 

Nimeni!?... :-S

Edited by atyqsound

Share this post


Link to post

Daca nu e Nokia 2600 Classic ci varianta veche chiar nu vad cum ai putea. Varianta Classic are Bluetooth. Ai putea sa trimiti agenda ca Business card prin BT sau tot prin BT sa il sincronizezi cu Outlook sau contactele din Windows.

Share this post


Link to post
Daca nu e Nokia 2600 Classic ci varianta veche chiar nu vad cum ai putea. Varianta Classic are Bluetooth. Ai putea sa trimiti agenda ca Business card prin BT sau tot prin BT sa il sincronizezi cu Outlook sau contactele din Windows.

Hei...Clever!..10x...este cel clasic...si laptopul meu are bluetooth cred ca o sa incerc una din cele doua varinate dupa ce copiez agenda cu yahoo..

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...