Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Need For Speed World

Recommended Posts

Ce cerinte, ce drivere, ce computere de top...merge de zbarnaie =))

AUGUSTINIONUT

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Sunt si eu pe NFS World de cand a aparut :) Dam o linie ? :) 240 vs 240 ?

Share this post


Link to post

Mi-am facut si eu cont.

ID-ul este AlexToma

 

Ahaaaa, tu erai! :)

Share this post


Link to post

Am uita de nick ZDN

Edited by ZDN

Share this post


Link to post

Bai, si Leganza mea trece de 200, saracia aia de Nissan nu merge mai mult de 198 nici de-al dreak... Si nici nu pot s-o dau, am bagat ceva bani in ea (suspensii, jante, motor, frane, anvelope). Ce-i drept e destul de manevrabila, insa cam lenesa... Din ce-am jucat pana acum mi-a placut "Escape"...

Share this post


Link to post

Lasa ca-i pui turbo si o sa mearga ceva mai bine.

Eu astept nivelul 12 sa pot schimba masina.

Pana atunci investesc in asta. Sunt deja la nivelul 5.

Share this post


Link to post

...saracia aia de Nissan nu merge mai mult de 198 nici de-al dreak... Si nici nu pot s-o dau, am bagat ceva bani in ea (suspensii, jante, motor, frane, anvelope). Ce-i drept e destul de manevrabila, insa cam lenesa...

Pai stai bre, ai nitica rabdare, mai fa niste curse si-o sa-ti pice ceva piese pe care nu le gasesti la magazin. La magazin gasesti numai piese din categoria STREET, cel putin la nivelul asta, nu stiu mai incolo. La curse poti sa primesti piese RACE sau chiar PRO (cu 2 sau 3 cheite). Sa vezi dup-aia cum merge. Eu ti-am recomandat-o dupa ce-am citit recomandarile jucatorilor, pe vreo 2 forumuri.

De preferat ar fi sa pui pe ea piese care dau mai multa acceleratie, in detrimentul vitezei maxime. Sunt putine curse in care ajungi la viteza maxima, in schimb acceleratia te ajuta mult la iesirea din curbe sau dupa vreo coliziune.

 

Tip pt castigarea de piese bune:

Daca deschizi harta, o sa vezi o zona luminata in verzui in mijlocul careia e un diamant. Te teleportezi acolo si te invarti prin zona aia pana aduni 15 diamante, dupa care primesti un premiu (plus o portie generoasa de reputatie si bani). Daca aduni diamantele zilnic, in fiecare zi primesti premii din ce in ce mai bune (nu numai piese). Daca ratezi o zi o iei de la capat. Eu sunt deja la ziua 19. Adunarea diamantelor dureaza cam 10 minute.

Edited by NFS

Share this post


Link to post

Multam, vad eu diseara ce mai fac. :)

Share this post


Link to post

Cand mai vin pe la Craiova avem subiect de dezbatut :) , ne aducem aminte de vremurile de demult (gen teambuliding...etc) :D .

 

@Dj-Dark: "Am pus deja cafeaua in termos, sa stea calda pana ajungi!"

 

@augustinionut: mmm...depinde ce pretentii de grafica ai...

Edited by mihai72ro

Share this post


Link to post

Nu e foarte pretentios. Mie imi merge la 1680X1050 (rezolutie nativa 22") cu high detail pe nvidia 8800GT si core2 la 1.86

 

Aseara am invartit ceva curse (majoritatea cu nfs) unde nisanna mea a facut fata cu brio la eclipse-le lui. Diseara poate ne organizam si noi si facem ceva in echipa cu politie :) Momentan sunt la level 5 dar am observat ca nu conteaza foarte mult :D

 

PS Alex t sau zdn, nu stiu care dintre voi mi-a dat o batuta crunta aseara, vreau revansa diseara :) .

Share this post


Link to post

Ce ma mananca sa ma bag si eu...cu toate ca spuneam in posturile anterioare ca mie nu imi place seria NFS, pentru ca nu am obtiunea de camera din interiorul masinii.

Share this post


Link to post

A fost frumos aseara :)

DjDark mai spulberat aseara,jafu meu cu top speed de 160 km/h nu are sanse,trebuie sa investesc in ea ,dar zgarcitu de mine a tinut bani la ciorap :) )

 

Alex t la fel si tu mi-ai dat fum.

 

Diseara ar fi frumos sa ne organizam sa intram si cu politia

Share this post


Link to post

Dj Darku s-a tinut bine si de mine, ba chiar m-a batut in cateva randuri (cand am facut eu greseli pe final - gen busit in ultima curba, sau intrat in adversar in loc de trecut pe langa) :) )

Nu zic ca eu oi fi vreun as, dar nici chiar slab nu sunt (parerea mea), si in plus aveam si masina teoretic mai buna (are deja ceva upgrade-uri). In plus Dj-ul nu cunostea nici traseele. In concluzie, Dj-ul va fi un adversar redutabil.

Share this post


Link to post

Masina aia 240 sx e dementiala, asa era si la underground2, acelasi comportament supravirator la impact si la dezechilibru.

Aseara aveam upgrade-uri sport la engine, suspesii, frane si cauciucuri, si street la transmisie, forced induction parca.

Vad diseara ce mai iese. Traseele de obicei le invat repede, deja silk road aia o stiu destul de bine si inca una.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Jaful meu era stock :) ) ,eu bou cand a aparut jocul nu m-am uitat cand faci tuning,ca trebuie sa tragi pachetu in stanga in patrat.

Edited by ZDN

Share this post


Link to post

V-am dat si eu add, raresh20. Sunt doar la level 2, inca ma mai familiarizez cu meniurile si optiunile.

Share this post


Link to post

Intru si eu in 10 minute, tocmai am terminat de curatat zapada din curte... :aoleo:

Share this post


Link to post

Faceti si voi niste printscreenuri, ca o poza = 1000 de cuvinte :wink:

Share this post


Link to post

Tocmai ce am terminat o cursa tensionata impotriva politiei. :)

Totusi... cum facem sa scapam de ei?

Share this post


Link to post

Salut!

Sunt on,facem o cursa mai multi?

Share this post


Link to post

In prima cursa cu Djdark si Woflman mi-am luat-o urat, am doar level 2. Iar in a 2 cursa, a venit si AlexT si ne urmarea politia. Doar dj-ul a terminat cursa neprins. Totusi nu am inteles nici eu bine cum e treaba, trebuie sa rezisti 5 minute sau cativa km si scapi? Sau cum e?

Share this post


Link to post

Pai pe mine nu ma prinsesera, dar am aparut la sfarsit cu catuse.

Share this post


Link to post

Din ce-am vazut poti sa ai trei "Busted" de echipa, ideea e sa scape toti cu mai putin de trei (asta la echipa de 4). E bine ca primii nu treaca linia de sosire inainte de a se apropia de finish ceilalti (altfel ultimului ii apare time limit). VAXXi, punem si print-scren! :P

Share this post


Link to post

Doar dj-ul a terminat cursa neprins.

Eu am explicatia: schimba vitezele la 5500 rpm fara sa menajeze ambreiajul :-P Noroc ca n-are in realitate masina din joc ca n-au eMCeVe-urile pe radar cifre pentru viteza lui.

Maine imi fac si eu cont ca m-ati starnit! Doar e sesiune, ce bashca mea :D

Share this post


Link to post

Totusi nu am inteles nici eu bine cum e treaba, trebuie sa rezisti 5 minute sau cativa km si scapi? Sau cum e?

 

Sunt ca la sprint normal doar ca e si politia acolo.

M-au prins si pe mine aseara am dat ca berbecu' in tepi cu toate 4 rotile si nu aveam runflat in powerconsole setat.

 

Pai pe mine nu ma prinsesera, dar am aparut la sfarsit cu catuse.

 

Am impresia ca daca unul din echipa e prins, apare la toti.

 

Eu am explicatia: schimba vitezele la 5500 rpm fara sa menajeze ambreiajul :-P Noroc ca n-are in realitate masina din joc ca n-au eMCeVe-urile pe radar cifre pentru viteza lui.

Maine imi fac si eu cont ca m-ati starnit! Doar e sesiune, ce bashca mea :D

 

Ram-papapam, sa rapane cum zice Petrica :)

Te astept diseara, o sa intru mai tarziu putin, probabil pe la un 22.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...