Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Need For Speed World

Recommended Posts

Hmm... as zice ca daca ii bagi ca lumea in handling si te inveti nitel cu ea, Supra ar putea fi ok. Pe unde-am mai citit, unii o vorbeau de bine, si chiar n-am citit nimic rau despre ea.

Share this post


Link to post

E prea grea. Cu frana de mana merge putin mai bine dar trebuie folosita la orice curba atacata prea tare si nu-mi place. Nu prea aiciti de rau fiindca nu prea o are nimeni =)) . La cate curse am jucat unu singur am mai vazut cu supra.

Mazda in schimb e de vis la handling, are si top speed mare insa nu prea il prinzi, cu acceleratia nu sta bine deloc :)

 

Mi-a dat cineva din joc un clasament cu toate masinile din tier2 dar nu l-am salvat din pacate. Tot ce mai tin minte e ca lotus exige ala era primul, mazda rx7 pe locul 7 si Coyota asta pe 20 si ceva =)) . Pe ultimul loc era dodge charger srt ala =)) .

 

PS Si inca o chestie. Cica cea mai buna de tier 1 e toyota mr2 aia. Avea una "maxtuned" cum zicea el, si era racheta cica face majoritatea de tier 2, nu mai stiu daca se poate lua cu bani dar diseara ma uit :) .

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

De un Skyline GTR (Tier2) ce parere aveti?

Share this post


Link to post

Cica e praf si ala desi ar trebui sa fie flag ship-ul japonezelor. Cel putin asa am auzit.

In alta ordine de idei mazda aia rx7 e chiar buna :) Mi-a picat ieri o transmisie smechera si acum parca e altfel :)

 

Am ascultat sfatul NFS, mi-am facut un al doilea driver "genuineromania" se numeste =)) , am luat sylvia offcourse si cu aia 600 de boost nu m-am putut abtine si am luat un silver performance pack pentru el. Acum rupe tot pana la level 10 desi eu sunt level 4 :D . Deci chestiile bune se dau cu bani, cred ca aplic si prima metoda nfs cu zlotii :)

Share this post


Link to post

Apropos de zloti, un update: s-au modificat nitel ofertele cu zlotii. Acum cu 11,25 zloti nu mai iei decat 50K boost (nu 62500 cat era inainte). Oricum e bine si-asa. Masina "cado" a ramas aceeasi deocamdata, Porsche Carrera.

Share this post


Link to post

Darkule, ai avut dreptate. Am testat si eu azi o Supra. Aia neagra cu stickere pe ea, am inchiriat-o pt o zi. E naspa, foarte greoaie.

Acum realizez ca ce ziceam mai sus, c-am auzit de bine si asa mai departe, de fapt am confundat-o cu Mazda RX-7 (remember ca ziceam joi de Battle Machine - am tinut minte doar porecla, nu si marca).

Share this post


Link to post

E buna la pursuit in schimb :) . E grea, are demaraj bun, are top speed, eu ii alerg pe heat 5 de-i inebunesc cu ea. Mazda o tin de racing, pacat ca m-am aruncat sa pun toate part-urile castigate in jegul ala de supra, daca le aveam pe mazda era altceva acu.

 

PS Acu trag tare cu al doilea driver sa-mi iau elise :) am de muncit vre-o cateva saptamani sa ajung la level 25 si 480.000 $ :)

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Apropos de zloti, un update: s-au modificat nitel ofertele cu zlotii. Acum cu 11,25 zloti nu mai iei decat 50K boost (nu 62500 cat era inainte). Oricum e bine si-asa. Masina "cado" a ramas aceeasi deocamdata, Porsche Carrera.

 

Nah, ca s-a schimbat si masina: Acum primesti un Nissan GT-R SpecV (R35).

Share this post


Link to post

Julius, te-am "strigat" aseara de-am tocit tastatura, dar nu mi-ai raspuns. Vroiam sa te iau la niste curse. Mai uita-te si tu pe fereastra aia de chat. :)

Share this post


Link to post

Trebuia sa-i dai buzz. :) ))

Share this post


Link to post

Scuze, nu eram pe faza. Am intrat destul de rar si atunci am bagat curse ”team pursuit” una dupa alta, ca sa strang cash. De acum o sa fiu mai atent :caaalm:

Intre timp am executat si eu operatiunea ”monstrul” si acum am in ograda Toyota mr2 si Lotus Exige. Totusi parca am un regret ca nu am luat Mazda RX7...

Share this post


Link to post

Aia o iei cu cash repede..

In alta ordine de idei, de vre-o luna mi-a crapat placa video si nu mai am cu ce ma juca.

De paste trebuie sa-mi cumpar si eu una mai decenta, acum merg pe onboard, un 965G care nu are nici o treba cu 3d-ul.

 

PS Sa nu va luati niciodata nvidia 8800 GT sub nici o forma. Au probleme la racire si sunt afectate lipiturile. Au trecut pe la mine 3 bucati de la 3 producatori diferiti, cu aceeasi problema, artefacte pe ecran. Se rezolva cu "aer cald", insa doar temporar. Asta ultima (un gainward) am "reparat-o" cred ca de vre-o 20 de ori prin metoda asta si nu mai tine, trebuie incalzita odata la saptamana deja si am dat-o deoparte.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Julius, sa nu regreti RX-7. Nu-i cea mai rea masina, dar e ... poate doar o ideie mai buna decat "mediocra". Ai facut doua alegeri excelente. MR2-ului greu ii gasesti rival chiar si printre masinile de T3, iar Exige e cam cea mai buna de T2. Ti-ai ales cele mai manevrabile masini.

 

Daca aveti ocazia, desi deocamdata e pe boost (dar doar 900), la care am vazut ca nu prea va inghesuiti, o masina intr-adevar buna e RX-8, daca chiar esti fan Mazda. :) )

 

 

Si inca o chestie... au bagat de curand Chevrolet El Camino SS cu bani din joc (250.000$). Pana acum era doar cu boost. E versiune Team Escape, d-aia ingreunata, dar se descurca de minune si la curse. Cand zic "de minune", e chiar de minune! Avand in vedere ca-i cu bani din joc, merita... si sunt mari sanse sa va indragostiti de ea. :) )

Share this post


Link to post

Nimeni nu ma zice nimic pe-aici, gata v-ati plictisit? Si eu =)) mai intru din cand in cand sa iau diamantele, mai invat 2-3 curse cu polis si cam atat.

Hai ca mi-am luat placa video, 9800 gtx+ :) (acu nu ma mai ajuta procesorul dar asta e alta poveste)

 

Am strans si niste bani dar ma enerveaza cele 3 sloturi de masini ca nu sunt mai multe. Are cineva idee, mai dau vreunul moca pe la vre-un nivel mai sus?

Ca vreau sa-mi iau corvetele de t3 si nu as renunta la nici o masina pe care o am deja :) .

Share this post


Link to post

Si eu mai joc ocazional dar la mine problema este lipsa timpului.

Share this post


Link to post

Eu intru, destul de constant. Sunt in a 75-a zi de diamante. Am invatat ca lumea doua-trei curse si stau si prind pe gorobeti la cotitura. Acu vreau sa invat unele la care pica piese mai bune, daca tot s-a scumpit boostul...

Share this post


Link to post

Pai ce curse cunosti pana acum la care se castiga piese mai bune?

Share this post


Link to post

http://www.team-ger.net/gxrdrago/NFSW/parts/index.html

 

Aici gasesti o lista cu ce piese se castiga pe diferite trasee.

Teoretic ar trebui aleasa o cursa cu cat mai multe piese pro.

 

Uite, una care mi se pare ok si pe care abia am deblocat-o (ca tocmai am trecut la niv.39) este BEACHFRONT. O s-o incerc cat de curand.

In rest, lumea mai zice de DIAMOND&UNION, VERONA TUNEL. Pe prima am jucat-o destul, dar nu m-a dat pe spate cu castigurile.

WEST PARK & LYONS mi se mai pare ok, dar e destul de lunga.

Tot gura lumii mai zice ca la teamescape-urile pe HIGH STAKES rata de drop e mare. Cica in vreo 20-30 de curse, sigur pica macar o piesa pro. Puii mei, macar e scurta.

Share this post


Link to post

Ia uite ca exista si ultra series =)) , habar n-aveam.

Alea probabil sunt numai pentru premianti care cotizeaza...

Share this post


Link to post

Ultra parts au fost doar un pre-release, se puteau cumpara doar cu boost la pachetele alea de carti, costau ca draku de mult (2500 boost pt un pachet T1 gold) , dar au durat numai vreo saptamana sau doua, acum le-au scos. Am citit ce ziceau unii pe-un forum, cica per ansamblu performantele masinii n-ar fi crescut cu mai mult de 2-3%, dar cred ca erau cei carora li se pareau strugurii acri, pt ca am vazut totusi motoare cu 17 si frane la fel. Ma cam manca si pe mine degetul, dar la cat s-a scumpit boost-ul, parca nu mai merita... am fost fraier ca nu mi-am facut stoc serios cand era aproape moca. :wallbanger:

Share this post


Link to post

Eu sincer m-am cam plictisit de joc, nu mai gasesc nimic fun.

M-am apucat de startrek online, o alta procarie =)) .

 

Eu inteleg ca toti "fraierii" :) s-au prins in ultimul ceas ca online este viitorul in castiguri, insa ma asteptam la mai mult pe partea de storyline, gameplay...etc, nu doar o grafica ce ia ochii si in rest, praf tandari...

 

Asta este motivul pentru care nu voi cotiza nici la world, nici la celalalt care m-a plictisit din prima zi, in primul rand prin controale foarte greoie si "peste mana", astia nu cred ca au vazut un 3-rd person shooter vreodata :) .

 

Aia e, bine ca e free, te tine ocupat cateva zile :D

Share this post


Link to post

Mi se pare mie sau s-a schimbat oferta la boost? Parca e cam scump...

post-14502-0-40227600-1334826060_thumb.jpg

post-14502-0-38726400-1334826068_thumb.jpg

Edited by Alex.T

Share this post


Link to post

Eu intru, destul de constant. Sunt in a 75-a zi de diamante. Am invatat ca lumea doua-trei curse si stau si prind pe gorobeti la cotitura. Acu vreau sa invat unele la care pica piese mai bune, daca tot s-a scumpit boostul...

 

Era pe pagina anterioara.

 

PS Vezi ca ai un mesaj urgent de la windows in bara acolo :D

Share this post


Link to post

Am vazut postul despre scumpire dar nu ma gandeam sa fie atat de drastica. :) )

 

Rezolv eu si cu mesajul urgent. :) )

Edited by Alex.T

Share this post


Link to post

Eu sincer m-am cam plictisit de joc, nu mai gasesc nimic fun.

Mie-mi place. Mai fac o cursa, mai pictez o masina... ma mai enervez cu cate unul pe care nu pot sa-l bat...

Desi am si zile cand intru doar ca sa iau diamantele (aprox 5 min).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...