Jump to content
Sign in to follow this  
geokser

Locurile De Parcare

Recommended Posts

Iar n-ai gasit loc de parcare? Vecinul te-a blocat din nou? La serviciu toti parcheaza pe 2 locuri? Simti ca ti-a ajuns cu toti astia care fac din sofat un calvar?

Haideti sa luam atitudine ! Nu trebuie sa fim indiferenti in privinta "bizonilor" din trafic !

Astazi, am lansat un site unde putem ridica, macar un semn de intrebare celor care se cred "regii soselelor".

Este de vorba de : http://www.nustiiparca.ro/ .

  • Like 4

Share this post


Link to post

Da tata! Faina campanie!! Va sustin!!!!!! Totusi aveti cateva poze care merita putina toleranta...dar va admir initiativa

Share this post


Link to post

1. saitu' are un nume prea ardelenesc, in vecii vecilor cineva de la dreapta Carpatilor nu va pronunta in forma corecta denumirea lui.

2. de ce le cenzurati numerele de inmatriculare ? sunt pe domeniu public.

3. pliantu' e prea pasnic, nu va realiza nimic. Faceti-va stickere, la fel ca baietii pe care i-ati copiat, bonus daca le puneti un clei care sa se ia mai greu :mrgreen:

Share this post


Link to post

@Vaxxi: La 2 cred ca pot sa iti raspund eu: nu ei le cenzureaza, probabil asa le primesc. Le-am trimis si eu vreo 4 poze si vad ca nu au cenzurat nimic :)

Share this post


Link to post

Ia gandeste`te tu cum ar fi sa te prinda in off`side si sa te traga`n poza ... cam ce s`ar intampla cu imaginea ta?

sunt oameni cu bun gust si ii apreciez ;)

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Prefer sa am grija de imaginea mea nefacand tampenii in trafic si la parcare :)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Bunul simt e sa nu fii vreodata in off-side, astfel n-ai de ce sa te feresti. Nu trebue acoperite placutele.

  • Like 2

Share this post


Link to post

:) ) Foarte tare am primit cartonas rosu pt. ca am avut tupeu sa ma iau de voi.

App de bun simt, numerele de inmatriculare nu ar trebui cenzurate, dar posturile mele trebuie cenzurate :) )

Share this post


Link to post

 Multumim mult de sustinere!! Nu suntem foarte in clar cu legislatia in privinta cenzurii numerelor de inmatriculare.Abtibilde nu scoatem ca nu vrem sa avem de furca cu bizonii pozati iar initial am cenzurat numerele de inmatriculare si din frica (sa nu ma trezesc cu masina vandalizata) .Pozele de pe site sunt cu parcari care chiar sunt facute in cel mai nesimtit mod posibil , se intelege ca de multe ori nu ai posibilitatea sa parchezi perfect dar nu mi se pare de bun simt sa il blochezi pe celalalt(i).

Share this post


Link to post

Cu toate ca e buna initiativa, sunt poze in care soferii ar cam beneficia de prezumtia de nevinovatie. Cand tu, parchezi de nevoie oblic pe un loc de parcare perpendicular pe bordura atunci cand toate masinie sunt parcate asa, cum ai reactiona cand unul ti-ar zice ca ai parcat ca un tampit doar pentru ca intre timp toti au plecat si ai ramas singurul asa? :)

  • Like 1

Share this post


Link to post

In cazul locurilor de parcare "perpendicular pe bordura" ar trebui postati pe site-ul mai sus amintit cei care au gindit / proiectat respectiva parcare.

Share this post


Link to post

Nu ştii parca?! :scarpin:

Share this post


Link to post

Daca as raspunde la intrebare as fi subiectiv ... asa ca te las pe tine sa tragi concluzia ... mai ales ca se zice ca o poza face cit 1000 de cuvinte:

 

Image001.jpg Image003.jpg Image010.jpg Image013.jpg Image019.jpg Image053.jpg

Edited by adrian_r5

Share this post


Link to post

La scoala de soferi am invatat ca locurile de parcare pot fi paralele cu bordura, perpendiculare cu bordura, in unghi de 45 grade fata de bordura. S-a schimbat ceva?

Share this post


Link to post

Chestiile astea le stiu doar cei care au facut scola. ;)

Share this post


Link to post

Ultima poza eu chiar nu o inteleg. Pentru poze penibile de genul asta, nu exista si pana acum un loc special pe hotnews?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Eh... cum nu intelegi? Suzuki ala e parcat regulamentar tot timpul. :P

Share this post


Link to post

nustiiparca.ro pentru ca nustiisaparchezi.ro e prea lung si pentru ca suntem ardeleni :)

Share this post


Link to post

Si eu sunt jumatate ardelean si-mi place mult ardealul, dar pocirea asta a limbii romane imi zgarie urechile.

Eu inteleg ca sunteti ardeleni, dar daca nu gasesti o formula general inteleasa si acceptata, nu treci de patriotismul-regional :)

(aka "nu stii trece")

Edited by Tommy
  • Like 1

Share this post


Link to post

Off topic ( ca si tommy ). Aka ( also known as ) nu crezi ca zgarie pe urechi mai rau ?

Share this post


Link to post

Daca as raspunde la intrebare as fi subiectiv ... asa ca te las pe tine sa tragi concluzia ... mai ales ca se zice ca o poza face cit 1000 de cuvinte:

 

Image001.jpg Image003.jpg Image010.jpg Image013.jpg Image019.jpg Image053.jpg

 

Ce bostani!pun pariu ca si-au cumparat permisu din AG

Share this post


Link to post

Daca iau Craiova 'la picior' nu imi ajunge bateria la telefon cate poze as putea sa fac...oricum buna faza :thumbl:

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...