Jump to content
Sign in to follow this  
mihai72ro

Al Treilea Razboi Mondial

Recommended Posts

... mi-a fost suficient un singur drum de Ungaria-Austria ca sa realizez ca tot ce am invatat la istorie in scoala (alea cu nu ne-am lasat cuceriti de austro-ungari), au fost niste prostii. Aia o duc muult mai bine ca la noi. Si stii de ce?

Pentru ca, ei sunt tot asa, vorba reclamei ... "depuis 1306". http://www.yvoiretourism.com/index.html

Share this post


Link to post

@laurentziu83: discutia tinde sa devina offtopic. Nu vorbim aici de dragostea de tara, nu vorbim de calitatile sau defectele politicienilor nostrii. Iti inteleg frustrarile si oricare dintre noi care isi doreste ceva de la viata asta si vede ce se intampla in jurul lui este indignat. Personal, am ratat "trenul" de Canada si imi pare rau. Nu pot sa spun ca imi place, dar intre un regim fascist de exterminare a unor rase de oameni si unul chiar si dictatorial este diferenta. Nu ca as absolvi de vreo vina regimul comunist: are pacatele lui si inca foarte mari. Da, pot fi de acord cu tine, pana la un punct: adica in situatia de fata, s-ar impune un regim dictatorial, pentru ca frate, sunt foarte multi care taie frunze la caini; ne-am invatat sa facem bani din diverse smecherii, inselatorii, trafic de diverse feluri s.a.m.d. Ne-am invatat sa nu mai muncim. Tu crezi ca nemtii/austriecii/ungurii tai s-au ridicat prin nemunca? Sunt convins ca vei spune NU!. Dar la noi trebuie umblat la constiinta: muncesc ca sa progresez, nu muncesc ca sa imi iau niste bani! Dar despre ce vorbesc eu...romanii asa se nasc. Astia suntem.

Share this post


Link to post

Eu n-am fost deloc offtopic. Doar am spus ca, a cuceri sau a intra in razboi cu Romania e cam acelasi lucru cu a fura o Dacie 1310 pentru ca ai nevoie de ea. :P

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Ca tot ziceam de fenomene cosmice: NASA Announces Televised Chandra News ConferenceWASHINGTON -- NASA will hold a news conference at 12:30 p.m. EST on Monday, Nov. 15, to discuss the Chandra X-ray Observatory's discovery of an exceptional object in our cosmic neighborhood.

 

Radio shantz (desigur, se poate sa la fel de bine sa fie nonsens): This will be leaking out bit by bit starting tomorrow at 2pm. The object is at a great distance. It comprises of 3 mind bogglingly powerful Fermium laser beams that form a huge glowing triangle in space. It is estimated the distance between points is roughly the size of our Solar system. This is of course not a natural formation in space. Only until Chandra could they detect the properties of this beam, it is unlike any technology we have on Earth. Even more incredible is the triangle pulsates and top scientists the world over are trying to make sense of the obvious data these pulsations represent. Hold on tight, tomorrow everything changes.

Share this post


Link to post

Eu zic ca acum e momentul sa fie sunat Bruce Willis.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu bre, Steven Tyler !

Share this post


Link to post

Omu' a avut cariera in armata, da' cred ca la titlul pomenit in articol se califica nenea Stanislav Petrov.

Share this post


Link to post

Din ciclul "eu centrez, eu dau cu capul, eu aplaud".

 

 

Oficialii americani au adapostit nazişti şi le-au oferit funcţii importante în stat. Asta susţine un raport secret obţinut de NY Times

 

http://www.mediafax.ro/externe/sua-au-creat-un-paradis-sigur-pentru-nazisti-arata-un-raport-guvernamental-secret-7714490/

 

 

Hai ca-i inteleg ca l-au vrut pe Werner von Braun si echipa pentru experienta in fabricarea rachetelor pentru NASA, dar restul sunt doar niste macelari.

Share this post


Link to post

Aia-s mici copii comparativ cu macelarii de bugete de pe la noi. Sincer preferam un Eichmann in locul lui Boc. :P Eichmann nu se ducea sa taie o panglica mai lunga decat obiectul inaugurat.

Share this post


Link to post

Mai rau este ca pe cei 42 km dintre Turda si Gilau nu exista vreo facilitate, nici macar traditionalul pom sau capat de lan de porumb, totul arata ca dupa WW3. Oricum, bine ca s-a facut acesta "ocolitoare" de 52 km, nu se mai putea tranzita cele 3 orase. Din pacate, chiar la intrarea in tara ramane tranzitarea Oradea, asa ca sa-ti para rau ca te-ai intors. Nici ungurii nu s-au grabit sa ajunga la granita cu M3-ul lor, sa nu li se termine tara ca elefantul si sa te pregateasca pentru ce urmeaza.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

E parasit, dar nu aratata atat de rau (ca dupa WW3). Oricum, la ce distanta avea pana acum, o strabateam in cam 10 minute (asta daca ignoram discutia cu politaiul de la radar, care m-a prins exact in momentul in care stabileam un nou record de viteza) deci ma puteam tine si taiam fix o ora din drumul pana la Satu Mare. Stiu asta ca GPS-ul meu nu o avea pe harta si la reiesire de pe Noman's land imi reducea o ora din timpul estimat de ajungere la destinatie.

Share this post


Link to post

WW3 are loc in studiou, la Vintu.

Share this post


Link to post

Toate ca toate, eu nu prea ma uit la televizor, a mai inceput razboiul ala sau inca sunt reclame?

Share this post


Link to post

Ba eu sper sa-i prajeasca pe nord cocoreeni, chiar daca asta presupune inevitabil si victime civile.

Pentru a elimina cel mai gaunos loc de comunisti in care nu exista practic drepturile omului sau vreun fel de libertati, scopul scuza mijloacele.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Stai linistit, se implica China.

Share this post


Link to post

La asta ma gandeam si eu cand am auzit la radio stirea.

Dar mi-am adus aminte ca treburi deastea s-au mai intamplat intre Coreea de Sud si Coreea de Nord.

Share this post


Link to post

Nordu' e sustinut de China, Sudu' de USA. USA acum insa e la cutite cu China din cauza politicii financiare pe Yuan, care ii baga pe americani cam in galeata, asa ca se cam ciocnesc interesele la coreeni.

Share this post


Link to post

Nordul nu mai e nici macar sustinut de China. Atata doar ca stia nu vor sa-i vada nici pe americani prin zona. Nu sunt insa deci doua tabere, e un fel de fiecare pentru mamaliga lui.

Nordul nu prea are cum sa castige, insa nici Sudul sau americanii n-au interes sa izbucneasca un conflict pe bune, Seul-ul e la cativa km de granita, unde Nordul are masat suficient armament conventional sa-l faca praf in cateva ore... si asta nu e "worst case scenario".

Share this post


Link to post

Paranoici comunistii, oricum. La ce haos si dezastru e in tara, tin atata armata + si-au facut centrala nucleara intr-un an doar ca sa joace la o masa de poker cu adultii.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...